Kategorijos
Uncategorized

Sensorinės pirštinės: kas tai

Jei nuspręsite kruopščiai pasiruošti šalčiams, kad galėtumėte naudotis išmaniuoju telefonu, nepaisant temperatūros, liečiamos pirštinės kaip tik jums. Mes jums pasakysime, koks yra veikimo principas ir kaip pasirinkti tinkamą priedą.

Turinys

Kaip veikia sensorinės pirštinės

Pirštinių tipai

Priežiūra


Kaip veikia sensorinės pirštinės

Išmaniojo telefono ekranas yra padengtas tam tikro jautrumo diapazono stiklu. Palietus paviršių pirštu, sukuriamas elektrinis impulsas, į kurį programėlė reaguoja. Bet ekraną galite spausti ne tik pirštu, bet ir, pavyzdžiui, nosimi.

Tuo pačiu metu jutiklinis ekranas nereaguoja, net jei priartinate pirštus prie jo, bet neliečiate. Taigi jutiklinio ekrano veikimas pagrįstas impulso perdavimu iš žmogaus kūno, kuris yra izoliuotas, jei mūvimos paprastos pirštinės.

Sensorinės pirštinės pasirodė 2006 m. Idėja priklauso olandų kompanijai „Mujjo“, kuri sugalvojo, kaip su jutikliniu ekranu dirbti net ir esant minusinei temperatūrai nenusimovus pirštinių.

Liečiamųjų pirštinių veikimo principas paprastas – jose yra specialūs kontaktiniai elementai, turintys elektros laidumą. Tai sidabriniai siūlai, perduodantys elektros impulsą iš piršto į ekraną.

Panašios kontaktinės savybės nėra visame pirštinės paviršiuje, jutimo zonos yra pirštų galiukuose ir yra pažymėtos kita spalva.

Sudėtis rodo, kiek procentų kontaktinių pluoštų yra pirštinėse, nuo 5 iki 15% – kuo didesnis šis rodiklis, tuo didesnis laidumo lygis.

Liečiamas pirštines galite pasigaminti patys – įsiūkite metalinį siūlą (Lurex) į pirštų galiukus, kuriais dažniausiai spaudžiate ekraną. Jei pasirinksite tinkamą spalvą, siūlės bus nematomos.

Svarbu, kad liečiamos pirštinės nebraižytų šiuolaikinių dalykėlių stiklo, todėl jų naudojimas yra ne tik patogus, bet ir saugus.

[elementor-template id=»5816″]

Pirštinių tipai

Sensorinės pirštinės skirstomos pagal kelis kriterijus.

Temperatūros režimas. Nebrangiuose modeliuose jautrumas prarandamas, jei lauke yra mažiau nei -10 °. Brangūs variantai veikia bet kokioje temperatūroje.

Sensorinių zonų skaičius ir vieta. Biudžetiniuose modeliuose tai gali būti tik dešinė ranka arba tik trys pirštai – nykštis, rodomasis ir vidurinis.

Papildomų parinkčių prieinamumas. Pavyzdžiui, jei pirštinės turi skambučių priėmimo per „Bluetooth“ funkciją, galite kalbėti neišėmę telefono iš kišenės ar rankinės – mikrofonas yra ant mažojo piršto, o garsiakalbis – ant nykščio, priima skambučius ir valdo garsumas yra ant riešo. Tokie modeliai su baterija, kuri laiko apie 10 dienų. Tada pirštinės įkraunamos kaip išmanusis telefonas, jungtis yra prie pagrindo.

Medžiaga. Įtakoja pirštinių laidumą ir kainą. Galimi šie variantai:

  • Vilnonė – šilta, nebrangi, geriau laidi elektrai. Tačiau juos sunku prižiūrėti, ilgainiui išsitempia. Nenaudokite lyjant ar sningant – vilna sušlampa ir prarandamas jautrumas.
  • Akrilas yra dar vienas biudžeto pasirinkimas. Nelabai šilti, bet gerai laikosi ant rankos ir užtikrina patikimą kontaktą su jutikliniu ekranu. Puikus pasirinkimas švelnaus klimato šalims, šaltu oru teks ieškoti šiltesnių pirštinių.

  • Oda – tvirta, atspari vandeniui, patvari. Svarbu pasirinkti modelius, kurie tvirtai priglunda prie rankų, kitaip kontaktas su jutikliu bus vidutiniškas. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar nėra papildomų siūlių – kuo jų daugiau, tuo kontaktinių zonų elektros laidumas mažesnis. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad dėl kirpimo ypatumų rašyti su odinėmis pirštinėmis yra nepatogu.
  • Megztas – kombinuotas iš skirtingų pluoštų, kas užtikrina šilumos išsaugojimą ir stabilų kontaktą su jutikliu. Šios pirštinės yra tankios, patogios, nepraranda formos ilgai nešiojant.
  • Flisas yra šiltas ir patogus, tačiau turi tą patį trūkumą kaip ir oda – papildomos siūlės, kurios pablogina kontaktą su jutikliniu ekranu.

Priežiūra

Pagrindinės taisyklės:

  • Geriau skalbti rankomis su milteliais, skirtais rankų plovimui, vandens temperatūra kambario temperatūros. Jei skalbiama skalbimo mašinoje, tai tik žemoje temperatūroje ir be gręžimo.
  • Po plovimo pirštinių negalima išgręžti, jas nusausinti nuo šildymo prietaisų.
  • Jei reikia lyginti – tik per marlę.

Pirštines geriau laikyti atskirame maišelyje, kad išvengtumėte pluoštų ir atitinkamai metalinių siūlų ištirpimo.

Ar naudojate liečiamas pirštines? Savo nuomonę apie tokius priedus parašykite komentaruose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *