Kiek jums kainuos naujas automobilis tiesiai iš gamyklos linijos, priklausys nuo to, kokį automobilį įsigysite. Tačiau yra daugybė būdų, kaip galite sumažinti galutinę sąskaitą.
Pirmiausia: Ar jums tikrai reikia visiškai naujo automobilio?
Naujo automobilio pirkimas yra bet kas, tik ne pinigų taupymas. Taigi paklauskite savęs: ar tikrai automobilis turi būti ką tik nuvažiavęs nuo gamybos linijos?
Vidutiniškai naujas automobilis per pirmuosius trejus metus praranda beveik pusę savo vertės, o kai kurie praranda savo vertę dar greičiau ir yra verti vos ketvirtadalio ar net penktadalio savo naujojo automobilio kainos.. Tai didžiulė suma, kurią galima prarasti įsigijus tokį brangų pirkinį.
Net ir vienerių ar dvejų metų senumo ar buvęs demonstracinis automobilis paprastai yra daug vertingesnis už visiškai naują. Daugiau informacijos rasite mūsų 20 patarimų perkant naudotą automobilį vadove.
Vertę išlaikantys modeliai
GAMINTOJO RANGAS % PRARASTŲ KILOMETRŲ PO 50 000 KN
1 mini 46,1 %
2 Audi 47,3 %
3 „Volkswagen” 47,5%
4 Lexus 51,6 proc.
5 „Ford” 53,5%
6 „Vauxhall” 54,1%
7 „Fiat” 54,2%
8 BMW 55,8%
9 Kia 59,3%
10 Nissan 63,2 proc.
Kaip minėta ankstesniame punkte, didžiausia problema perkant naują automobilį yra ta, kad jie labai greitai praranda savo vertę. Nenuostabu, kad automobilio vertės sumažėjimas laikui bėgant paprastai būna didžiausios išlaidos, todėl tai yra vienas svarbiausių aspektų.
Kai kurie modeliai praranda pinigus greičiau nei kiti, o tai reiškia, kad norėdami parduoti automobilį gausite daug mažiau. Todėl prieš ieškodami naujo modelio (ypač jei planuojate parduoti po kelerių metų), pasidomėkite tuo.
Geriausias laikas pirkti naują automobilį
Nusprendę, kokį automobilį rinktis, dabar turite žinoti, kaip gauti geriausią pasiūlymą. Vienas iš būdų sumažinti išlaidas – pirkti tinkamu laiku.
Pardavėjai turi pasiekti tikslus ir gauti premijas. Paprastai jie priklauso nuo ketvirčio pardavimų, todėl kovo pabaiga, birželis, rugsėjis ir gruodis yra tinkamas metas pirkti. Jiems reikia perleisti automobilius, todėl jie bus labiau linkę derėtis ir siūlyti patrauklius finansavimo paketus.
Jei norite, kad būtų ramu, stenkitės vengti savaitgalių arba mėnesio pradžios iškart po atlyginimo dienos. Prekybos salonas, perpildytas norinčių pirkti pirkėjų, nėra gera vieta derėtis, todėl taip pat verta vengti naujų numerių ženklų sezonų.
Pagalvokite ir apie automobilio stilių. Vasarą vairuotojai svajoja įsigyti kabrioletus, todėl žiema yra tinkamas metas sudaryti sandorį. Štai keletas brokerio ir pardavėjo patarimų, kada pirkti, kad gautumėte geriausią pasiūlymą…
„Kokio automobilio man reikia?”
Prieš pradėdami ieškoti „to vienintelio”, pagalvokite, ko jums iš tikrųjų REIKIA naujam automobiliui. Nėra prasmės pirkti dvivietį kabrioletą, jei ruošiatės kurti šeimą, todėl nuspręskite, kas realu. Paklauskite savęs:
Kokie yra mano esminiai reikalavimai? Efektyvus degalų vartojimas ar pakankamai vietos visai šeimai?
Ar man reikia, kad automobilis atliktų kokią nors konkrečią užduotį? Efektyvus degalų naudojimas ar pakankamai vietos visai šeimai?
Ar automobilis skirtas trumpoms kelionėms mieste, ar ilgesnėms kelionėms greitkeliu? Ar automobilis turi būti pritaikytas važiuoti greitkelio greičiu ir nesivarginti?
Kas geriau – benzinas ar dyzelinas? Nuo to, kokius degalus norite naudoti, gali labai priklausyti, kokį modelį pasirinksite.
Ar man reikia didelės bagažinės? Pagalvokite, ar jums reikia vietos tokiems daiktams, kaip sporto įranga ar vaikiškas vežimėlis, arba ar reikia, kad į bagažinę tilptų draugiškas Fido ar įkyri jūsų uošvė.
Ar noriu rinktis ekologišką automobilį? Jei taip, galima rinktis hibridinį arba elektrinį automobilį. Iš pradžių jie kainuoja brangiau, bet paprastai jų eksploatacija būna daug pigesnė.
Sudarykite svarbiausių reikalavimų sąrašą ir jį papildykite.