Laistymo šiuolaikinėmis drėkinimo sistemomis privalumai

Vejos laistymas šiuolaikinėmis laistymo sistemomis turi keletą privalumų, pvz., padeda išlaikyti sveiką žolę, šaknys tampa pakankamai stiprios, kad galėtų kovoti su ligomis, todėl žolė išlieka sodriai žalia. 2 cm vandens per savaitę palaikymas gali suteikti vejai per daug naudos.

Reguliarus laistymas naudojant tinkamą drėkinimo sistemą užtikrina dirvožemio drėgmę, maitina jame esančias maistingąsias medžiagas. Dėl šių maistinių medžiagų šaknų sistema tampa lygiavertė. Vanduo taip pat skatina sliekų, kurie atlieka savo vaidmenį vejos aeracijoje, vystymąsi.


1. Nauda aplinkai

Palaikant sveiką veją, atmosferos teršalai, tokie kaip ozonas, siera ir anglies dioksidas, kartu su keliomis kitomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, lieka užnugaryje. Kita vertus, į aplinką išsiskiria šviežias ir grynas deguonis, todėl oras tampa stiprus ir sveikas. Taigi laistymas naudojant tinkamą sistemą padeda prižiūrėti veją ir gauti daug naudos aplinkai.

2. Finansinė nauda

Gerai prižiūrima veja gerai atrodo ir taip pat apsaugo jūsų piniginę. Laistymo sistemos optimizuotos taip, kad sunaudotų tikslų vandens kiekį, sumažinant jo švaistymą. Tai reiškia tik tai, kad jūsų mėnesio sąskaita už vandenį gali būti mažesnė, palyginti su bet kuria rankine laistymo sistema. Sveiką veją galite turėti net vasaros mėnesiais.

Naudodami šiuolaikinę laistymo sistemą taip pat galite reguliuoti laistymo grafiką. Net ir karštais vasaros mėnesiais jūsų laistymo sistema turi pakankamai vandens pagal oro sąlygas. Tai padeda išlaikyti vešlią žalią veją. Galiausiai, įrengus drėkinimo sistemą padidėja jūsų namų turto vertė. Taigi ateityje, jei planuojate parduoti savo nekilnojamąjį turtą, tikėtina, kad gausite gerų pasiūlymų.

3. Estetinė nauda

Nesveikos vejos su negyva žole, nuplikusiomis vietomis ir nešvarumais visada atrodo prastai. Jūsų kieme esantys tarpai kviečia įsiveisti piktžoles, todėl atrodo klampiai ir nepatenkinamai. Tačiau sveika ir gerai prižiūrima veja gali suteikti jums gerą išvaizdą. Nuolatinis ir tinkamas laistymas gali padėti tinkamai prižiūrėti veją.

Profesionaliai įrengta sistema padeda sudaryti nuoseklų laistymo grafiką, nepraleidžiant nė vienos vejos dalies ir neperlaistant vejos. Ji taip pat pasirūpins jūsų vejos spalva ir suteiks jūsų kiemui sodrios žalios žolės. Įdiegus šiuolaikinę vejos drėkinimo sistemą, gaunami subtilūs laistymo sprendimai. Be estetinės tinkamo laistymo naudos, galite nustatyti laistymo grafiką, pagal kurį vanduo bus purškiamas, kai jūsų nebus kieme.

4. Apsaugo nuo netolygaus laistymo

Įrengus virš vandens esantį purkštuvą, galima gauti gerą aprėptį. Galite pastebėti, kad kiekvienas antgalis yra tinkamai išdėstytas spinduliu, todėl vanduo tolygiai pasiskirsto po visą kiemą. Sistemos kuriamos atsižvelgiant į kiemo dydį, vietos oro sąlygas ir kitus veiksnius.

Be to, jei jūsų vejoje yra kalvų ar šlaitų, vanduo gali tekėti žemyn ir taip prisotinti tam tikras vejos vietas. Tai neleidžia jūsų vejai sugerti vandens. Tokio paties rezultato galite pasiekti net laistydami rankomis, tačiau tai padaryti nėra paprasta.

Įrengiant modernią vejos drėkinimo sistemą, siūloma keletas pažangiausių funkcijų, įskaitant dirvožemio ir lietaus jutiklius. Įrengus lietaus jutiklius drėkinimo sistemoje galima sustabdyti vandens srautą ir vėl jį paleisti nustojus lyti. Dirvožemio jutikliai taip pat padeda patikrinti dirvožemio drėgmės lygį ir pasiekti pageidaujamą vejos drėgmės lygį.

5. Patogumas

Laistymo sistema atlieka įtemptą laistymo darbą, kuris gali būti varginantis laistant rankomis visą sodą ir veją. Tai didelis privalumas, ypač kai turite didesnius kiemus.

Įrengę programuojamus purkštuvus galite laistyti kasdien ir kas savaitę. Labai patogu reguliuoti grafiką pagal sezoną ir natūraliai jūsų vejos laistymo kiekį. Žinoti tikslų vandens kiekį yra nelengva, ypač kai tai atliekate naudodami rankinę sistemą ir pasikliaudami savo nuožiūra.

Tačiau pažangiausia drėkinimo sistema apskaičiuoja vandens kiekį pagal įdiegtas jutiklių ir laikmačių sistemas. Visi šie jutikliai padės jūsų sklypui gauti pakankamą vandens kiekį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *