otoaparatai be veidrodžių

Beveidrodinės kameros tampa vis populiaresnės tarp vartotojų, palaipsniui pakeičiančios DSLR analogus. Daugelis fotografijos entuziastų nusprendžia pakeisti savo seną SLR fotoaparatą į naują be veidrodžio. Mūsų geriausių modelių padės jums nuspręsti, kurį beveidrodinį fotoaparatą geriau pirkti.

    Šios medžiagos jus domina: Kokį monitorių pasirinkti fotografui


    Kaip išsirinkti fotoaparatą be veidrodžio

    Norėdami sudaryti populiariausias beveidrodines kameras, ištyrėme populiariausių modelių technines charakteristikas ir išanalizavome vartotojų atsiliepimus.

    Skirtumas tarp veidrodinio fotoaparato ir be veidrodžio: privalumai ir trūkumai

    SLR fotoaparato veikimas pagrįstas veidrodžiu, kuris yra už objektyvo 45 ° kampu. Veidrodis sukurtas taip, kad sureguliuotų rėmo kraštą ir sufokusuotų.


    Kaina yra mažesnė nei be veidrodžio.
    Greitas automatinis fokusavimas – beveik iš karto leidžia nustatyti objektyvo bloko poslinkio kryptį ir dydį fokusuojant.
    Sklandi objektyvų kokybė – ne visų fotoaparatų vaizdo kokybė visada yra aukščiausia.
    Fokusavimo tikslumas – fazės aptikimo automatinis fokusavimas nėra labai tikslus.
    Šiuolaikinių galimybių trūkumas.

    Be veidrodžių fotoaparatuose nėra veidrodinio bloko. Vietoj to, kadro stebėjimo ir fokusavimo funkcijas atlieka fotoaparato ekranas arba skaitmeninis vaizdo ieškiklis.


    Galimybė sufokusuoti bet kurią kadro dalį. Vartotojas turi galimybę keisti dydį, sujungti kelias zonas, nustatyti automatinį veidų ir akių aptikimą.
    Didelis šiuolaikinių variantų pasirinkimas. Beveidrodiniai įrenginiai turi daugiau galimybių sukurti vaizdą iš skirtingų kampų: kadras nuo žemės, iš viršaus. Kai kurie modeliai turi valdymą per wifi, todėl galite padaryti įdomesnius kadrus.
    Kompaktiški matmenys. Beveidrodiniai fotoaparatai yra mažesni ir lengvesni nei jų DSLR analogai.
    Be veidrodžių modelių kaina yra didesnė. Tačiau kaina pateisina lęšių kokybę.
    Baterija greitai išsikrauna, tačiau šią problemą nesunku išspręsti turint keičiamą bateriją ir naudojant maitinimo bloką.

    Beveidrodiniai fotoaparatai pamažu keičia DSLR analogus, tačiau tai labiau pastebima mėgėjų segmente. Profesionalūs fotografai vis dar teikia pirmenybę SLR fotoaparatams. Gamintojai tik neseniai pradėjo leisti skaitmeninius modelius, skirtus profesionalams.


    Beveidrodinio fotoaparato pasirinkimas pradedantiesiems

    Norėdami pasirinkti tinkamą veidrodinį fotoaparatą, turite atkreipti dėmesį į pagrindinius jo parametrus:

    1. Matricos dydis.
    2. Matricos tipas.
    3. automatinio fokusavimo tipas.
    4. Vaizdo stabilizavimo buvimas.
    5. Galimybė keisti lęšius.
    6. Paskyrimas.
    7. Megapikselių skaičius.
    8. Židinio nuotolis.
    9. Diafragmos atvirumas.

    Matricos dydis

    Matrica yra svarbiausias fotoaparato elementas. Kuo didesnis jo plotas, tuo daugiau šviesos prietaisas praleidžia per save. Beveidrodiniai įrenginiai aprūpinti sutrumpintomis arba „apkarpytomis“ matricomis. Jų dydis nurodomas milimetrais arba apkarpymo koeficientu, kuris parodo, kiek kartų matrica yra mažesnė už viso kadro. Iš esmės kiekvienas gamintojas nustato savo parametrus. Pavyzdžiui, Panasonic ir Olympus turi savo Micro Four Thirds standartą, o Pentax naudoja 4,7x-5,6x matricas.

    Renkantis fotoaparatą reikėtų atkreipti dėmesį į matricos formatą – kuo jis mažesnis, tuo fotoaparatas bus mažesnis ir lengvesnis, tačiau nuotraukų kokybė bus šiek tiek prastesnė. Jei norite turėti kompaktišką fotoaparatą su gera vaizdo kokybe, rinkitės modelį su „Micro Four Thirds“ matrica.

    Matricos tipas

    Tai neturi jokios reikšmės nuotraukų kokybei. Tačiau renkantis viso kadro veidrodinius fotoaparatus, verta sužinoti apie jų tipų ypatybes:

    • BSI-CMOS – šios matricos susideda iš kelių sluoksnių. Jie veikia beveik tyliai, tačiau yra brangesni nei įprastai;
    • X-trans CMOS – šį tipą sukūrė Fujifilm. Tokios matricos suteikia didelės raiškos vaizdus, ​​tačiau padidina procesoriaus apkrovą;
    • „Live MOS“ yra „Panasonic“ gaminamų CMOS jutiklių variantas. Jie yra efektyvesni energijai.

    Automatinio fokusavimo tipas

    Deja, beveidrodiniai skaitmeniniai fotoaparatai neturi fazės aptikimo automatinio fokusavimo, kuris gerai fiksuoja objektą kadre. Jie veikia kitu principu ir yra aprūpinti kontrastiniu automatiniu fokusavimu, kurio tikslumas yra prastesnis nei fazinio fokusavimo. Gamintojai bando taisyti situaciją, todėl sugalvojo hibridinį automatinį fokusavimą, kuriame derinamas fazinis ir kontrastinis automatinis fokusavimas. Šiuo metu ši parinktis yra priimtiniausia.

    Prieinamumas…

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *