Naujovės technologijų ir elektronikos pasaulyje 2020 m

Naujieji metai dar tik prasidėjo, o buitinės technikos ir elektronikos gamintojai jau ruošiasi mus sužavėti. Tokią išvadą padarėme po parodos CES 2020, kuri vyko Las Vegase sausio 7–10 dienomis.

Įdomios naujovės – palyginkite kainas:
Buitinės elektronikos paroda rengiama nuo 1967 m., kiekvienais metais didinanti savo mastą. Organizatoriai kol kas nepaskelbė galutinių naujausio renginio skaičių, tačiau 2019 metais parodoje apsilankė 145 tūkst. Visuomenės susidomėjimas yra suprantamas: CES dalyvauja tūkstančiai įmonių, iš kurių daugelis pirmą kartą viešai pristato savo naujausius pasiekimus.

Taip pat žiūrėkite: Geriausių 2020 m. išmaniųjų laikrodžių : „Xiaomi“ prieš „Samsung“ ir „Huawei“

Panašu, kad skaičių magija paliečia technikos ir elektronikos gamintojus: jie ypač stengėsi pasižymėti pirmaisiais naujojo dešimtmečio metais. Lankytojai sužinojo apie neįtikėtinas idėjas, kurios ateinančiais metais įvairiais būdais pakeis mūsų gyvenimą. Šiame straipsnyje kalbame apie įdomiausias 2020 metų naujoves buitinės technikos ir elektronikos pasaulyje.

Protingas namų robotas


Pietų Korėjos milžinė „Samsung“ pasinaudojo platforma, kad paskelbtų apie naują technologijų plėtros erą. Bendrovė mano, kad šį dešimtmetį lems žmogus ir jo poreikiai. „Samsung“ daugiausia dėmesio skirs technologijoms, galinčioms suteikti personalizuotą patirtį.

To įrodymas buvo „Samsung“ kūrimas, pristatytas parodoje. Paaiškėjo, kad tai kompaktiškas geltonas kamuoliukas, iš tolo primenantis teniso kamuoliuką. Šis robotas, vardu Balli, aprūpintas dirbtinio intelekto sistema, kameromis ir judesio jutikliais. Jis gali judėti, sekti šeimininką ir padėti jam kasdieniame gyvenime. Yra vienas „bet“: dėl savo dydžio Balli nieko negali padaryti pats, duoda nurodymus „išmaniosioms“ namų sistemoms. Aptikęs, kad esate pabudęs, Bally duos nurodymą atidaryti užuolaidas, įjungti kavos virimo aparatą ir pasirinkti vaizdo įrašą, kurį norite žiūrėti rytinės jogos metu.

Taip pat žiūrėkite: Geriausių pigių dulkių siurblių robotų

Bally būtų galima pavadinti balso asistentu, tik jam nereikia balso komandų. Pakanka nustatyti tam tikrus parametrus, ir robotas sukurs jums patogiausią aplinką jums būnant namuose. Reklaminiame vaizdo įraše demonstruojamas geltonojo kamuoliuko gebėjimas priimti savarankiškus sprendimus. Pamatęs, kad šuo apvertė dribsnių dubenį, Bally duoda signalą robotui dulkių siurbliui, kuris išvalo sutrupėjusius dribsnius.

Visai gali būti, kad toks asistentas pravers jūsų namuose! Žinoma, pirmiausia tokia plėtra gali susidomėti tie, kurie jau yra susipažinę su „protingo namo“ sistema.

TV dizaineris


Maždaug kiekviename pirmame filme apie ateitį rodomi didžiuliai ekranai, leidžiantys pamatyti vaizdą visomis jo detalėmis. „Samsung“ galiausiai nusprendė ne tik gaminti tokius ekranus, bet ir padaryti juos prieinamus plačiam vartotojui.

Bendrovė siūlo juos surinkti kaip dėlionę: vieną šalia kito galima pastatyti kelis plokščiaekranius monitorius. Paveikslas prisitaiko prie naujų plokščių prijungimo, užimdamas vis daugiau vietos. 8 metrų ar net 16 metrų aukščio monitorius yra mūsų artimiausia ateitis, mano Samsung.

Taip pat žiūrėkite: K televizoriai 2020 m

Be milžiniškų modulinių ekranų, Pietų Korėjos įmonė demonstravo televizorius, kuriuos galima pastatyti vertikaliai. „Samsung“ atstovai aiškiai pareiškė, kad atnaujinimas skirtas išmaniųjų telefonų vartotojų kartai. Įmonės specialistų teigimu, jaunuoliai, užaugę su mobiliuoju telefonu rankoje, patogiau suvokia vertikalų vaizdą, tad visai tikėtina, kad tokia raida bus perspektyvi.

Beje, tokie ekranai pasirodo ir reklaminiame roboto Bally klipe.

Klonuoti


Milžiniški ekranai nebuvo vienintelis „Samsung“ bandymas atgaivinti mokslinės fantastikos filmuose pateiktas idėjas. Bendrovė pristatė projektą „Neon“ – programą, kuri gali nuskaityti žmogų ir sukurti trimatę skaitmeninę jo kopiją.

Avataras gali judėti, kalbėti, reikšti emocijas. Bendrovė teigė, kad 3D modeliai generuos savo atsakymus pagal konkretaus asmens nuskaitymo duomenis. Neaišku, kiek avataro elgesys bus artimas tikram žmogui. Greičiausiai šiuo metu kalbame apie vidutines reakcijas, o ne apie elgesio kopijavimą.

„Samsung“ tikisi, kad technologija…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *