Kaip greičiau išmokti anglų kalbos?

Mokytis anglų kalbos kaip antrosios kalbos gali būti sudėtinga užduotis. Tačiau kai ją įvaldysite, bus verta įdėti pastangų ir skirti laiko kalbai mokytis. Laisvai kalbant angliškai, keliauti bus smagiau. Be to, jums nereikės laukti, kol naujausia bestselerio knyga ar Holivudo filmas bus išversti į jūsų gimtąją kalbą, kad galėtumėte jais mėgautis. Norėdami padėti jums šiame kelyje, pateikiame keletą praktinių patarimų, kaip efektyviai mokytis anglų kalbos.

1. Mokykitės frazių, o ne žodžių

Mokydamiesi anglų ar bet kurios kitos kalbos neturėtumėte mokytis atskirų žodžių, nes jų įsiminimas be konteksto neturi prasmės. Vietoj to turėtumėte mokytis ištisų frazių. Įsiminti žodžių reikšmę daug lengviau, jei žinote, ką jie reiškia ir kaip vartojami sakinyje.

2. Mokykitės klausydamiesi

Nors vadovėlių skaitymas gali padėti mokytis anglų kalbos, negalima pasikliauti vien jais. Vadovėliai puikiai padeda mokytis gramatikos ir žodyno, tačiau jie gali būti nelabai naudingi, kai reikia vesti pokalbį. Jei norite išmokti kalbėti angliškai, mokykitės klausydamiesi, o ne skaitydami. Daugiau klausydamiesi galėsite išmokti naudingų žodžių ir gramatikos net nesuvokdami ir neįsimindami.

3. Testai

Prieš pradedant bet kokį mokymosi planą labai svarbu išsiaiškinti savo dabartinį anglų kalbos mokėjimo lygį, nes nuo to priklausys, kokios programos turėtumėte laikytis.

Pavyzdžiui, išsamią anglų kalbos programą, jei jūsų lygis yra maždaug vidutinio lygio ar žemesnis, ir individualų mokymosi planą, jei jūsų lygis yra maždaug vidutinio lygio ar aukštesnis.

Pas mus galite lengvai išsiaiškinti savo lygį, spustelėkite čia ir atlikite nemokamą paskirstymo testą

4. Pirmenybę teikite kokybei, o ne kiekybei

Mokantis bet kurios kalbos svarbiausia yra kokybė, o ne kiekybė. Užuot per trumpą laiką išmokę dešimtis naujų žodžių, turėtumėte sutelkti dėmesį į vieno žodžio mokymąsi ir dešimtis kartų jį pakartoti. Taip išvengsite informacijos perkrovos. Be to, ši strategija leidžia žodžių ir frazių prasmę giliau įsidėti į smegenis. Dėl to jų lengvai nepamiršite.

5. Mokykitės gramatikos

Vienas geriausių būdų mokytis gramatikos – klausytis trumpų istorijų, pasakojamų įvairiais laikais. Tai padės automatiškai ir natūraliau tobulinti anglų kalbos gramatiką. Pavyzdžiui, jei pasakojimas prasideda žodžiais: „Nemėgstu bananų, bet noriu vieną suvalgyti”, kitas pasakojimas turėtų būti „Nemėgstu bananų, bet norėjau vieną suvalgyti”.

6. Klausykitės ir atsakykite, o ne klausykite ir kartokite

Jei norite patobulinti savo anglų kalbos žinias, nenaudokite anglų kalbos vadovėliuose naudojamos strategijos „kartoti po kalbėtojo”. Užuot beprasmiškai papūgiškai kartoję kalbėtojo pasakytus žodžius ar frazes, turėtumėte atsakyti į užduodamus klausimus. Pavyzdžiui, jei klausotės podkasto ar vaizdo įrašo, kas 20-30 sekundžių jį pristabdykite ir sukurkite trumpą santrauką apie tai, kas buvo pasakyta.

7. Dalyvaukite internetinėje pamokoje

Internete galima rasti daugybę internetinių anglų kursu. Atlikę greitą paiešką „Google”, pamatysite mokymų teikėjų sąrašą. Tačiau tai gali kainuoti gana brangiai, jei norėdami tobulėti esate visiškai priklausomi nuo 1:1 „Skype” pamokų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *