Vaizdo plokštė, kitaip grafikos greitintuvas arba vaizdo lustas, yra atsakinga už grafinės informacijos atvaizdavimą kompiuterio ekrane. Norėdami naršyti po modelių įvairovę ir nepermokėti už prekės ženklą, išsiaiškinkime, kurios savybės yra svarbios našumui, ką reiškia vaizdo plokštės parametrai, kuris modelis tinka žaidimams, o kuris idealiai tinka atvaizdavimui.
Turinys
Dviejų tipų kortelės: diskrečios ir įmontuotos
Matmenys
Kokį gamintoją pasirinkti
Suderinamumas su maitinimo šaltiniu
Vaizdo jungtys
Vaizdo atminties kiekis ir tipas
Atminties magistralės bitų gylis (bitų gylis).
Vaizdo lusto laikrodžio (standartinis) dažnis
Vėsinimo sistema
Papildomos parinktys
Dviejų tipų kortelės: diskrečios ir įmontuotos
Pradėkime nuo to, kad yra įmontuota vaizdo plokštė ir yra atskira.
Įterptas arba integruotas Vaizdo plokštė yra grafikos greitintuvas, kuris yra tiesiai į procesorių. Jis neturi savo atminties, todėl kai paleisite žaidimus, lustas naudoja RAM išteklius. Tai žymiai sulėtina naršyklės ir sistemos procesus.
Integruotas greitintuvas naudojamas daugumoje nešiojamųjų kompiuterių dėl mažo dydžio, o nebrangiuose kompiuteriuose dėl pigumo. Jo negalima įsigyti arba pakeisti atskirai nuo procesoriaus.
Integruotas vaizdo lustas tinka tiems, kurie naudojasi biuro programomis, paprastais grafiniais redaktoriais, naršyklės žaidimais ir naršo internete.
Integruota grafika
Integruota grafika
Yra galimybė patogiai dirbti su integruota vaizdo plokšte su „sunkiomis“ grafinėmis programomis, tokiomis kaip „Photoshop“, tačiau tam įsigykite bent 8 GB RAM, o geriausia – visas 16.
Atskira vaizdo plokštė – grafikos greitintuvas atskiroje plokštėje, kuri turi savo atmintį. Jis išskiria daug šilumos, todėl yra su įmontuota aušinimo sistema. Dėl šios priežasties surinktas vaizdo plokštės korpusas yra didelių matmenų ir komplektuojamas tik asmeniniuose kompiuteriuose.
Yra supaprastintos diskrečios grafikos plokštės variantas, sukurtas specialiai nešiojamiesiems kompiuteriams ir biudžetiniams kompiuteriams. Jis neturi savo korpuso ir ventiliatoriaus ir yra lituojamas pagrindinėje plokštėje šalia procesoriaus. Jis skiriasi nuo įmontuoto tuo, kad turi savo atminties rinkinį ir nešvaisto RAM.
[elementor-template id=»5816″]
Atskira vaizdo plokštė reikalinga žaidėjui, interneto dizaineriui, dizaineriui, retušuotojui, vaizdo įrašų rengėjui ir 3D atvaizduotojui. Visa vaizdo plokštės atmintis bus naudojama grafikos užduotims atlikti, o RAM veiks su naršykle ir sistemos failais.
Šiuolaikinio grafikos greitintuvo kaina siekia 100 000 rublių, tačiau žaidimams tinka kortelės nuo 20 000 rublių. Prieš pirkdami nuspręskite, kokioms užduotims jums to reikia, kad nereikėtų permokėti už papildomą galią, arba atvirkščiai – neimkite per silpnos. Jei vaizdo plokštės našumo nepakanka esamai užduočiai atlikti, sumažės kadrų dažnis ir vaizdo sklandumas.
Atskira vaizdo plokštė
Atskira vaizdo plokštė
Toliau svarstysime tik atskiras vaizdo plokštes, nes patys negalite pasirinkti integruotos. Tai visiškai priklauso nuo jūsų procesoriaus.
Matmenys
Suprasdami sudėtingus nustatymus, vartotojai pamiršta, kad atskira vaizdo plokštė su aušinimo sistema yra didelė ir gali netilpti į sistemos bloką. Todėl pasidomėkite kiek vietos yra virš pagrindinės plokštės ir prieš pirkdami įsitikinkite, ar užteks vietos pasirinktai kortelei.
Kokį gamintoją pasirinkti
Dabar diskrečiųjų vaizdo plokščių rinkoje konkuruoja dvi korporacijos AMD ir NVIDIA. 2020 metais „Intel“ paskelbė apie pirmąjį žaidimų greitintuvą, tačiau tikslios informacijos apie jį kol kas nepateikta.
Pažvelkime į vaizdo plokščių savybes atidžiau naudodami panašių vidutinio biudžeto segmento AMD Radeon RX 5600 XT ir NVIDIA GeForce RTX 2060 pavyzdį:
Galia. Biudžetiniame segmente pirmauja „Radeon“, kuris užkariavo vidutinės klasės modelių rinką, tačiau tarp aukščiausios klasės vaizdo plokščių pagal galią laimi „GeForce“.
Minkštas – Tai speciali programa, su kuria galite konfigūruoti vaizdo plokštę ir atnaujinti tvarkykles. NVIDIA tai vadina GeForce Experience, o AMD vadina Radeon Software. Abi bendrovės stengiasi išplėsti programų funkcionalumą, tačiau AMD turi intuityvesnę sąsają ir patogesnius grafikos nustatymus.
Ypatumai. Kalbant apie…