Ką vertėtų turėti pirmosios pagalbos vaistinėlėje?

Nuolat greta savęs turėti gerai sukomplektuotą vaistinėlę ne tiek svarbu, kiek būtina. Bet koks nedidelis susižalojimas ar sveikatos problema gali būti greitai išsprendžiama, jei namuose ar automobilyje yra patikima vaistinėlė. Racionaliai sukomplektuotą vaistinėlę reikėtų laikyti vėsioje, sausoje ir vaikams neprieinamoje vietoje. Taip pat reikėtų reguliariai atnaujinti jos turinį, nes dauguma vaistų turi ribotą galiojimo laiką. Nežinote, kas būtent turėtų būti jūsų vaistinėlėje? Pateikiame išsamų sąrašą.

Aspirinas

Aspirino tabletės praverčia tiek suskaudus krūtinės sritį, tiek ištikus širdies priepuoliui. Žinoma, širdies priepuolio atveju svarbu nedelsiant skambinti greitosios pagalbos numeriu 112, tačiau kritinėje situacijoje aspirinas gali padėti. Vertėtų nepamiršti, jog aspirinas netinka alergiškiems žmonėms, jo nereikėtų vartoti, jei žmogus tuo metu vartoja kraujo krešumą mažinančius vaistus. Aspirinas neduodamas vaikams.

Aktyvioji anglis

Aktyvioji anglis, patekusi į virškinamąjį traktą, prie savęs prisijungia kenksmingas arba netinkamas medžiagas. Jei pučia vidurius, jei raižo pilvą arba suvalgėte netinkamą produktą, aktyvioji anglis palengvins savijautą. Jei pasirodę simptomai signalizuoja apie rimtesnes skrandžio ar žarnyno problemas, kreipkitės į gydytoją, tačiau išgėrę vieną kitą aktyviosios anglies tabletę tikrai sau nepakenksite. Žinoma, yra tam tikros situacijos, kuomet aktyvioji anglis nerekomenduojama. Viena tokių situacijų – kuomet jums nustatytas virškinamojo trakto nepraeinamumas.

Citramono tabletės

Suskaudo galvą? Dirgina įkyrus danties skausmas? Tokiu atveju citramonas yra pirmoji būtinoji pagalba, kuri veikia akimirksniu. Beje, citramonas gali palengvinti menstruacijų skausmas moterims, todėl pravartu šio vaisto visuomet turėti šalia.

Alijošiaus gelis

Vasara, kai nepasisaugome ir persikaitiname saulėje, alijošiaus gelis tampa stebuklinga priemone. Jis nuramina odą. Kadangi gelis skatina žaizdų gijimą, jį verta vežtis į kelionę, pravartu turėti po ranka, kai mažieji šeimos nariai nuolat sugrįžta iš kiemo nubrozdintomis kojomis. Alijošiaus gelis taip pat naudojamas apsideginus odą.

Kalamino losjonas

Jei sunkiai pakeliate odos niežulį, būtinai vaistinėlėje turėkite kalamino losjono. Jis puikiai malšina uodų įkandimus, ramina nuo dilgėlių išbertą odą. Losjoną žmonija žino dar nuo 1500 metų prieš Kristų ir iki pat šios dienos nėra rasta geresnė priemonė nuo niežėjimo.

Vandenilio peroksidas

Vandenilio peroksidas dezinfekuoja žaizdas, todėl visuomet turėkite nedidelį peroksido buteliuką vaistinėlėje. Prieš įsigydami patikrinkite, ar tai yra 6 % vandenilio peroksido tirpalas.

Pykinimą ir vėmimą slopinantys vaistai

Nėra nieko nemalonesnio kaip dėl blogavimo sugadinta kelionė. Jei žinote, kad jūsų organizmas sunkiai pakelia ilgas keliones autobusu, lėktuvu ar automobiliu, turėkite vaistų nuo pykinimo.

Termometras

Prasidėjus kokiai nors ūmiai ligai gali labai greitai pakilti temperatūra, o ligonis to nesupras. Šiuo atveju praverčia termometras. Geriausiai tiktų skaitmeninis termometras, kadangi gyvsidabrio termometras galėtų netyčia sudužti.

Pleistrai ir bintas

Įvairių dydžių pleistrai ir bintas pravers tuomet, kai netyčia susižeisite ir teks sustabdyti kraujavimą bei žaizdą apsaugoti nuo infekcijos.

Kartais Benu vaistinė akcijos būna tokios patrauklios, kad nesunkiai vienu ypu susipirksite reikiamus vaistus į savo pirmosios pagalbos vaistinėlę. Taip sutaupysite pinigų ir būsite ramūs, kad esate pasiruošę pačioms įvairiausioms netikėtoms situacijoms.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *