Šiandien televizija yra kažkas daugiau nei buvo anksčiau. Antenų, vaizdo kasečių ir DVD laikas baigėsi. Nelabai tolimoje ateityje net palydovinės ir kabelinės televizijos tikriausiai nebereikės. Šiuolaikinius televizorius galima prijungti prie kompiuterių, žiūrėti filmus tiesiai iš USB atmintinės ar standžiųjų diskų ir netgi prisijungti prie interneto, naudojant daugybę srautinio perdavimo paslaugų, „YouTube“. Kaip nusipirkti gerą televizorių? Pažvelkime į pagrindinius jo pasirinkimo kriterijus, taip pat apsvarstykite 5 puikius televizorius, kurių kaina yra mažesnė nei 100 000 rublių.
Kaip išsirinkti geriausią televizorių?
TOP-5 televizoriai iki 100 000 rublių
5 vieta – Philips 50PUT6023 50 colių
4 vieta – LG 60UM7100 60 colių
3 vieta – Sony KD-55XF9005 54,6″
2 vieta – QLED Samsung QE55Q70RAU 55″
1 vieta – OLED LG OLED55B8P 54,6 colio
Kaip išsirinkti geriausią televizorių?
Jūsų dėmesiui pristatome pagrindines savybes, į kurias verta atkreipti dėmesį.
Įstrižainė
Vienas iš pagrindinių kriterijų Paprasčiau tariant, tai yra televizoriaus dydis. Įstrižainė matuojama coliais. Svarbu tiksliai žinoti, kiek vietos turite televizoriui, jie gali būti labai dideli. Jei leidžia kambario dydis, geriau paimti didesnę įstrižainę ir netaupyti pinigų, kad iš filmų žiūrėtumėte kuo daugiau naudos.
Leidimas
Kas turi įtakos vaizdo kokybei ekrane? Pikseliai. Tiksliau, jų skaičius. Pikseliai yra maži taškai ekrane, sudarantys vaizdą. Kiekvienas pikselis sudarytas iš trijų subpikselių: raudonos, žalios ir mėlynos. Keičiant ryškumą jie suformuoja tam tikrą spalvą, daug pikselių sudaro paveikslėlį. Kuo daugiau pikselių ekrane, tuo ryškesnis vaizdas. Dabar yra trys pagrindinės televizorių skiriamosios gebos:
- 1366 x 768 (HD paruošta arba 720p) yra raiška, kuri praranda savo aktualumą. Tokios raiškos televizoriai yra itin nebrangūs. Jie turi vidutinį vaizdo aiškumą, tinka žiūrėti televizorių, bet ne filmus. Tokius televizorius galima nusipirkti, pavyzdžiui, virtuvėje.
- 1920 x 1080 („Full HD“ arba 1080p) yra labiausiai paplitusi televizoriaus skiriamoji geba. Turi didelės raiškos vaizdą, su tokia raiška patogu žiūrėti filmus ir žaisti žaidimus.
- 3840×2160 (Ultra HD arba 4K) – raiška, kuri kasdien tampa vis aktualesnė. Leidžia žiūrėti filmus ir žaisti žaidimus aukščiausios kokybės, suteikia neįtikėtinai aiškų vaizdą. Jei anksčiau tokie televizorių modeliai buvo laikomi brangiais, dabar galite rasti net gana nebrangių modelių. „Full HD“ akcentas palaipsniui pereina prie „Ultra HD“, dauguma šiuolaikinių filmų ir vaizdo žaidimų išleidžiami su šios raiškos palaikymu.
Pradeda pasirodyti televizoriai su 8K palaikymu, tačiau modelių yra labai mažai, o kaina labai didelė.
Atnaujinimo dažnis
Ši charakteristika, kuri turi įtakos tam, kiek kadrų per sekundę gali rodyti televizorius, matuojama hercais (Hz). Kuo jis didesnis, tuo vaizdas ryškesnis, tuo mažiau jis neryškus judant. Kai atnaujinimo dažnis yra 50 Hz, galite pastebėti, kad objektui greitai judant ekrane vaizdas yra neryškus arba mirga. Skirtumas tarp 50 ir 100 Hz yra labai pastebimas. Yra 200 Hz dažnis, tačiau šiuolaikiniams 4K televizoriams 120 Hz taip pat laikomas optimaliu.
Ekrano technologijos
Ši savybė turi įtakos paveikslo išvaizdai, spalvų atkūrimui. Veikimo metu televizoriaus ekranas užsidega. Su technologijomis LED Jis naudoja LED skydelį, kuris apšviečia visą ekrano plotą. Todėl net jei vaizdas implikuoja juodą spalvą, ekranas negali to tiksliai perteikti, jis nebus visiškai juodas. Tokie modeliai yra labiausiai paplitę, jie suteikia gerą vaizdą, sunaudoja mažai energijos, tačiau vaizdas gali būti iškraipytas kampu, o taip pat dėl visur esančio apšvietimo kontrastas yra ribotas.
Technologijos OLED veikia kitu principu. Kiekvienas pikselis turi savo šviesos šaltinį, kurį galima išjungti nepriklausomai nuo kitų. Tai užtikrina puikų juodos spalvos atkūrimą, didelį kontrasto santykį ir didelius žiūrėjimo kampus. Šią technologiją naudojantys televizorių modeliai yra brangesni nei LED.
Technologijos QLED naudojamas Samsung televizoriuose. Tai pažangus LED ekranas. Tarp LCD ir aukščiau paminėto LED skydelio sumontuota speciali plėvelė – nanofiltras, paremtas kvantiniais taškais. Jis suteikia ryškesnes ir sodresnių spalvų nei LED.
HDR Ši technologija reiškia platų dinaminį diapazoną. Užuot padidinęs pikselių skaičių, jis pagerina jų kokybę. HDR žymiai pagerina kontrastą ir spalvas, vaizdas atrodo gyvesnis ir tikroviškesnis.
Išmanusis televizorius. Ši funkcija leidžia prisijungti prie interneto tiesiai iš televizoriaus, o tai suteikia…