„Wi-Fi“ maršrutizatoriai 2020 m.: 5 geriausių modelių TOP

Be interneto išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai tampa beveik nenaudingais įrenginiais. Norint užtikrinti stabilų belaidį ryšį, jums reikia gero „Wi-Fi“ maršruto parinktuvo, kurį gali būti sunku pasirinkti. Straipsnyje išvardijau svarbius atrankos kriterijus ir 5 geriausius maršrutizatorius.

Turinys

Į ką atkreipti dėmesį renkantis

„Xiaomi Mi WiFi Router 4“.

Huawei B525s-23a

ZYXEL LTE3316-M604

Keenetic Ultra (KN-1810)

ASUS GT-AC5300 Rapture

Į ką atkreipti dėmesį renkantis

Ryšio tipas. Prieš pirkdami maršrutizatorių, pirmiausia turite įsitikinti, kad jo prijungimo būdas jums tinka. Prievado tipas priklauso nuo to, kaip gaunate interneto ryšius:

  • Ethernet yra labiausiai paplitusi jungtis, kurią galima pamatyti beveik visuose maršrutizatoriuose. Ryšys atliekamas tiesiogiai iš tiekėjo kabelio;
  • DSL – prievadas interneto paslaugoms priimti iš fiksuoto telefono ryšio;
  • optinis SFP yra tarpinis ryšys tarp tiekėjo kabelio ir maršrutizatoriaus. Pats SFP modulis yra nedidelio dydžio, tačiau dažniausiai jis nėra įtrauktas į komplektą. Optinis SFP ryšio greičiu lenkia įprastą Ethernet.
  • 3G / 4G – tam maršrutizatorius turi turėti SIM kortelės lizdą.

Kai kurie maršrutizatoriai turi universalų LAN/WAN prievadą. Jis gali būti naudojamas kaip jungtis kabeliui iš tiekėjo prijungti ir vietiniam tinklui.

[elementor-template id=»5816″]

USB jungtis. Kai kurie maršrutizatoriai turi USB jungtis. Jie gali būti naudojami įvairiais būdais:

  • prijungti „flash drives“. Jei į prievadą įdėsite įprastą USB atmintinę, gausite tinklo saugyklą failams, kuriuos galės naudoti visi prisijungę vartotojai.
  • Prijungę spausdintuvą galite spausdinti dokumentus iš bet kurio įrenginio, turinčio prieigą prie Wi-Fi tinklo.
  • naudoti 3G/4G modemą. Jei maršrutizatoriuje nėra SIM kortelės lizdo, galite prisijungti per modemą.

Dažnis. Kad ryšys būtų stabilus, kai prie vieno maršrutizatoriaus vienu metu prijungiami keli vartotojai, jis turi veikti 2,4 ir 5 GHz dažniais. Tokių modelių kaina yra didesnė nei įrenginių, palaikančių tik 2,4 GHz, tačiau efektyvumas taip pat didesnis.

Greitis. Kuo didesnis šis nustatymas, tuo geriau. Biudžetinės parinktys turi ne didesnį kaip 150 Mbps greitį. Jei su tokiu internetu naudojate keletą programėlių, failų ir svetainės puslapių atsisiuntimas bus labai lėtas. Norint patogiai naudotis internetu, gero „Wi-Fi“ maršrutizatoriaus duomenų perdavimo sparta turėtų būti 300 Mbps ar daugiau.

Antenos. Atstumas, per kurį maršrutizatorius gali perduoti belaidį internetą, priklauso nuo antenų skaičiaus ir galios – kuo daugiau, tuo geriau. Optimali antenos galia yra 5 dBi. Reikėtų nepamiršti, kad atstumas gali būti pastebimai sumažintas dėl storų kliūčių signalo kelyje.

Protokolai – Pagrindinis jų skirtumas yra „Wi-Fi“ srauto galia. Pagrindinis IEEE 802.11 standartas buvo sukurtas 1996 m. Laikui bėgant atsirado jo modifikacijų, kurias pavadinime papildė raidžių indeksas. Šiuolaikinis protokolas yra 802.11 ad arba ac formos, tačiau maršrutizatoriai paprastai palaiko kitus protokolo variantus – a, b, g ir n. Svarbu, kad prijungti įrenginiai palaikytų maršrutizatoriuje esančius standartus. Apie tai galite sužinoti iš mobiliosios programėlės paso.

LAN prievadas. Laidiniai vartotojai jungiami per LAN prievadus iš maršrutizatoriaus. Iš esmės tai yra stacionarūs kompiuteriai, nešiojamieji kompiuteriai ar televizoriai su Smart TV taip pat gali būti prijungti prie LAN prievado. Aukštos klasės įrenginiuose dažnai galite matyti 8 iš šių prievadų. Bet tai nėra kokybės rodiklis. Daug vietinių jungčių reikalingas tik tuo atveju, jei tai pateisinama prie jų prijungtos įrangos skaičiumi.

https://www.youtube.com/watch?v=nZXdn4B0esc

„Xiaomi Mi WiFi Router 4“.

Kokybiškas ir nebrangus Wi-Fi maršrutizatorius, savo kainų segmente savo parametrais lenkiantis populiarius modelius. „Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4“ ryšio stabilumas priekaištų nekelia. Tai puikus maršrutizatorius turintiems biudžetą.

Ryšio tipas — Ethernet. Su daugeliu IPT neturėsite jokių ryšio problemų.

USB prievadai ne.

Dažnis. 2,4 GHz ir 5 GHz.

Greitis. 2,4 GHz juostoje – iki 300 Mbps. 5 GHz juostoje – iki 867 Mbps. Dėl tokių rodiklių maršrutizatorius galės normaliai aprūpinti kelis vartotojus be ryšio „gedimų“.

Antenos. Programėlė turi 4 antenas. Jų galia nuo 2,4 GHz yra 5 dBi, o esant 5 GHz dažniui – 6 dBi.

protokolai. Modelis palaiko pagrindinius belaidžio interneto standartus – b, a, g, n, ac.

LAN prievadas. 4 LAN prievadai. Kiekvieno iš jų greitis yra 1 Gbps.

Stabilus ryšys

prieinama kaina;
ryšio stabilumas;
pagrindinių protokolų palaikymas.
nėra USB prievado;
iš viso 4 LAN prievadai.​​​​​

[product-like]



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *