Nebrangus spausdintuvas namams galima nusipirkti už 4000 rublių. Pirkimas nėra problema, bet kaip pasirinkti tinkamą įrenginį savo užduotims atlikti, naršyti įvairiuose modeliuose? Kuo brangiau tuo geriau? O rašalinis ar lazeris? Su WiFi ar ne? Kyla daug klausimų, be patirties nelengva suprasti.
Padėsime išsiaiškinti visus namų biurui skirto MFP privalumus, trūkumus ir spąstus. Kaip išsirinkti gerą namų spausdintuvą, į kokius parametrus atkreipti dėmesį, kurie modeliai yra populiariausi pagal vartotojų įvertinimus – mūsų apžvalgoje.
TOP 10 namų spausdintuvų
Priklausomai nuo spausdinimo technologijos, spausdintuvai skirstomi į dvi kategorijas – lazerinius ir rašalinius. Abu yra spalvoti arba juodai balti. Pakalbėkime apie jų pranašumus ir savybes.
Rašaliniai spausdintuvai: veikimo principas, privalumai, trūkumai
Rašalinius spausdintuvus galima suskirstyti į dvi kategorijas pagal spausdinimo būdą:
🤘 Pjezoelektrinis. Spausdinimo mechanizmo galvutėje yra mikro skylutės – purkštukai, arba purkštukai, kurių skersmuo yra mažesnis už žmogaus plauko storį. Pjezokristalas sukuria slėgį, o per purkštukus rašalas nuleidžiamas ant popieriaus milijonų mažų dėmių pavidalu. Taip gaunami labai detalūs ir aiškūs vaizdai. Kažkada rašalo dėmės kėlė nusivylimą, o dabar jos džiugina akį!
Pjezoelektrinis spausdinimas apima du rašalo tiekimo būdus, kurių kiekvienas turi savo privalumų:
- impulsinis (lašelių tiekimas reguliuojamas laiko intervalais) – spalvos tikslumas;
- Nepertraukiamas (Continuous Ink Supply System arba CISS) – didelės spartos spausdinimas.
Pjezoelektrinio spausdinimo technologija yra patentuota EPSON ir naudojama tik firminiuose įrenginiuose. Kitiems gamintojams neleidžiama jo naudoti.
🤘 Šiluminė srovė. Šiuo atveju viena iš purkštukų kameros, kurioje yra rašalas, sienelių yra miniatiūrinis šildytuvas. Įjungus įtampos impulsą, jis akimirksniu pasiekia kelių šimtų laipsnių temperatūrą. Kameroje esantis rašalas užverda, o susidarę garai iš purkštuko išstumia rašalo lašą.
Pagrindinis rašalinių spalvotų spausdintuvų privalumas yra aiškus ir detalus vaizdas. Ir kuo daugiau purkštukų bus sumontuota spausdinimo galvutėje, tuo geresnis spausdinimas. Vidutiniškai įrenginiuose jų yra nuo 16 iki 64, naujose linijose – spausdintuvai, kurių galvutėse sumontuoti keli šimtai mikro skylučių rašalui. Pavyzdžiui, HP DeskJet 1600 turi 416 spalvų purkštukus ir 300 juodų purkštukų. Atsižvelkite į šį veiksnį rinkdamiesi, jei jums reikia ypač aiškių nuotraukų.
Rašalinių spausdintuvų privalumai ir trūkumai:
🟢 Aukštos kokybės nuotraukų spausdinimas;
🟢 mažas triukšmo lygis eksploatacijos metu;
🟢 Kompaktiški prietaiso išmatavimai – patogu pastatyti ant nedidelio staliuko;
🟢 galimybė papildyti kasetę namuose.
🔴 Pagrindinė rašalinių spausdintuvų problema – rašalo džiūvimas purkštukuose, jei įrenginys nenaudojamas mėnesį ar ilgiau. Taip gali nutikti ir keičiant kasetes. Tokiu atveju galvutę reikia pakeisti kartu su rašalo bakeliu. Naujuose modeliuose yra specialus „parkavimo režimas“, kuris neleidžia rašalui išdžiūti. Yra variantų su purkštukų valymo funkcija.
🔴 Ant rašalinio spausdintuvo atspausdintas vaizdas bijo drėgmės, laikui bėgant gali išsitrinti.
🔴 Didelės eksploatacinių medžiagų kainos. Daugelis žmonių renkasi rašalinį spalvotą spausdintuvą, nes jis yra nebrangus, palyginti su lazeriniais spausdintuvais. Tačiau kasečių keitimas gali būti brangesnis nei pats įrenginys. Pavyzdžiui, spausdintuvas HP DeskJet 2320 kainuoja apie 3700 rublių, o originalios jam skirtos kasetės kainuoja 900-1300 rublių, tai yra trečdalį kainos, ir jų užtenka vos 200 puslapių spalvotam spausdinimui. Tokia ta aritmetika.
🔴 Lėtas spausdinimo greitis. Lazerinis spausdintuvas tą patį puslapių skaičių gali apdoroti beveik dvigubai greičiau.
Lazeriniai spausdintuvai: veikimo principas, privalumai, trūkumai
Lazerinio spausdintuvo darbinis elementas yra cilindrinis volelis arba fotobūgnas. Spausdinti naudojamos kasetės su smulkiais milteliais – dažais. Elektrinių efektų ir lazerio pagalba prie būgno tinkamose vietose „prilimpa“ dažai, kurie vėliau perkeliami ant popieriaus, suformuojant vaizdą. Pagrindinis lazerinių įrenginių privalumas – didelis tekstinių dokumentų spausdinimo greitis.
Lazerinių spausdintuvų privalumai ir trūkumai:
🤩 Mažos spausdinimo išlaidos. Lazerinių spausdintuvų kasetės yra brangesnės nei rašalinės, tačiau tarnauja ilgiau. Vieno puslapio spausdinimas dažais yra pigesnis nei rašalas;
🟢 spaudinių tikslumas. Tonikas yra sausi milteliai, netepa, nebijo drėgmės, kaip rašalas (žinoma, jei nelaistote lakštų iš laistytuvo);
🟢 Aiškesnis teksto spausdinimas, įskaitant smulkius šriftus;
🟢 Ekonomiškas vartojimas…