Pavieniai dantų implantai trūkstamam dančiui ar dantims

Dantų netenkama dėl traumos ar ligos. Trauma gali įvykti dėl nelaimingo atsitikimo arba pernelyg didelio kramtymo. Liga paprastai yra dantų ėduonis arba periodonto ligos [dantenų ligos], tačiau yra ir kitų ligų, pavyzdžiui, vėžys ir įvairūs žandikaulio navikai, dėl kurių galima netekti dantų, Estetinis plombavimas – procedura, leidžianti džiaugtis gražesne šypsena  tyrimai rodo, kad daugiau nei 50 % gyventojų turi vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Dėl traumos dažniausiai netenkama vieno priekinio danties. Akivaizdu, kokį poveikį tai turi žmogaus savijautai. Laimei, patyręs dantų implantologas paprastai gali pašalinti likusią šaknį, įvesti dantų implantą ir pritvirtinti naują dantį prie to implanto per vieną apsilankymą, trunkantį valandą ar dvi. Vieno danties nugaroje netekimą paprastai lemia dantų ėduonis arba periodonto ligos. Kartais tai galima gydyti taip pat kaip priekinius dantis, tačiau dėl įvairių priežasčių tai dažnai užima daugiau laiko.

Dažniausiai vieno trūkstamo galinio danties gydymas būna toks:

Pažeisto danties pašalinimas ir šaknies lizdo persodinimas. Palaukite 4 mėnesius.
Dantų implanto, pakeičiančio vieno trūkstamo danties šaknį, įdėjimas. Palaukite 4-6 mėnesius, tada
dantų implanto įtvirtinimas ant atramos ir įrašai, reikalingi vainikėliui pagaminti, kad būtų galima pakeisti vieną trūkstamą dantį. Palaukite 3 savaites, tada
Nuolatinis atramos tvirtinimas prie implanto ir vainikėlio cementavimas prie atramos. GYDYMAS BAIGTAS
Poreikis pakeisti vieną trūkstamą dantį nugaroje dažnai nebūna toks intuityviai akivaizdus kaip poreikis pakeisti vieną trūkstamą dantį priekyje, tačiau jis yra svarbus. Dantys yra labai judrūs. Visi esame matę, kaip ortodontas maža gumyte įtempia dantį ir perkelia jį kur nori. Kiekvienas dantis burnoje turi savo vietą ir paskirtį. Kai trūksta vieno danties, natūrali organizmo reakcija – į atsiradusią tuštumą perkelti gretimus dantis. Ilgainiui dėl vieno trūkstamo danties gali pasikeisti visų kitų burnoje esančių dantų padėtis. Tuomet gali atsirasti sąkandžio sutrikimų, dėl kurių gali sutrikti TMJ [tempromandibulinio sąnario] funkcija, atsirasti galvos skausmai, kaklo ir pečių raumenų spazmai, maisto patekimas tarp dantų, dantų ėduonis, periodonto ligos ir kitos problemos. Kadangi šios problemos ne visada išsivysto ir gali atsirasti praėjus daugeliui metų po vieno danties netekimo, žmonės dažnai nesusieja danties netekimo su jo sukeltomis problemomis. Gaila, kad dažnai ignoruojamas vieno trūkstamo danties trūkumas, atsižvelgiant į galimas pasekmes, tačiau dantų implantų, skirtų pakeisti vieną trūkstamą dantį, sukūrimas skatina daug daugiau žmonių laiku kreiptis dėl gydymo.

Keli trūkstami dantys paprastai atsiranda po vieno trūkstamo danties. Kiekvieną kartą, kai prarandamas ir nepakeičiamas dantis, pagreitėja kitų dantų praradimo procesas. Kai netenkama kelių dantų, visos su vienu trūkstamu dantimi susijusios problemos padidėja. Tačiau yra ir papildomų rūpesčių. Tai gali būti, be kita ko, šios problemos:

Kai netenkama kelių galinių dantų, burna praranda atramą, kai užsidarome, todėl smakras priartėja prie nosies. Dėl to burnos kamputyje atsiranda gilios raukšlės, o lūpos išretėja. Dėl to žmogaus išvaizda lengvai pasensta 10-20 metų.
Veido struktūros suirimas – netekus daugybės galinių dantų, prarandama skruostų atrama, todėl veidas atrodo įdubęs. Ir vėl rezultatas – ankstyvas senėjimas.
Viršutinio ir apatinio žandikaulio kaulai turi tik vieną natūralią paskirtį – palaikyti dantų šaknis. Netekus šaknų, kaulas pradeda tirpti panašiai kaip nenaudojamas raumuo. Dėl to dar labiau prarandama veido atrama ir gali būti neįmanoma nešioti dirbtinių protezų, pavyzdžiui, dantų protezų. Taip pat gali būti sunkiau įstatyti dantų implantus.
Negalėjimas tinkamai kramtyti maisto – burna yra pirmasis iš daugelio organų, skirtų maistui įsisavinti ir virškinti. Kuo kruopščiau kramtome maistą, tuo geriau veikia visa sistema. Mama neklydo, kai visus mus ragino lėčiau ir kruopščiau kramtyti maistą.
Nesugebėjimas sveikai maitintis – kai netenkama vis daugiau dantų, darosi vis sunkiau subalansuotai maitintis. Svarbių pagrindinių produktų, tokių kaip žalios daržovės ir riešutai, tampa neįmanoma valgyti, todėl netenkame daugybės vitaminų ir mineralų.
Negalėjimas valgyti mėgstamo maisto – neįmanoma valgyti kukurūzų, šonkauliukų, kepsnių, fajitų ir kt. Daugelis žmonių nežino, kiek daug jiems reiškia galimybė valgyti tai, ko jie nori, kol nėra per vėlu.
Gėda – dantų trūkumas yra socialinė stigma. Daugelis žmonių paprasčiausiai nustoja šypsotis arba slepia savo šypsenas rankomis. Gaila, nes žinome labai nedaug žmonių, kurie neteko dantų, nes to norėjo. Kiekvienas žmogus turi savo istoriją ir visos jos arba liūdnos.
Tai tik kelios problemos, su kuriomis žmonės susiduria dėl vieno ir kelių trūkstamų dantų. Dabar dantų implantai siūlo nuostabiai paprastus ir patikimus sprendimus. Dantų implantai dėl vieno trūkstamo danties arba kelių trūkstamų dantų – tai iš titano pagamintos dirbtinės šaknys, kurios pakeičia natūralių dantų šaknis. Vieno trūkstamo danties atveju įdedamas vienas implantas ir prie jo pritvirtinamas vainikėlis. Rezultatas – natūraliai atrodantis dantis, kuris funkcionuoja ir veikia taip pat, kaip ir pakeistas natūralus dantis. Daugelis žmonių galvoja, kad, esant keliems trūkstamiems dantims, reikia vieno dantų implanto kiekvienam dančiui pakeisti; paprastai taip nėra. Pavyzdžiui, jei trūksta trijų dantų iš eilės, dažnai juos galima pakeisti tik dviem dantų implantais ir fiksuotu tiltu tarp jų. Naudojant nuostabų „All on 4” protokolą visą dantų lanką [16 dantų] galima pakeisti tik keturiais implantais ir fiksuotu tiltu.

Dantų implantų įdėjimas paprastai būna greitas ir beveik neskausmingas tiems, kurie yra kandidatai. Vienas iš reikalavimų – pakankamas kaulo kiekis ir kokybė. Kaip minėta anksčiau, ištraukus dantį, kaulas, kadaise saugojęs jo šaknį, pradeda tirpti. Kai kurie tyrimai rodo, kad per pirmuosius dvylika mėnesių gali būti prarasta iki 40 % tos srities kaulo kiekio. Šiuolaikinis odontologas, išmanantis burnos chirurgiją ir implantus, dantų šaknų vietose į lizdus deda medžiagas, kad taip neatsitiktų. Taip sukuriama sveika vieta būsimam dantų implantui įsriegti. Pažangiau dantų implantus išmanantis odontologas gali iš tikrųjų įdėti implantą į lizdą, kai dantis yra išraunamas. Kai tai galima padaryti, tai yra geriausias ir paprasčiausias sprendimas, padedantis išvengti kaulo nykimo. Tačiau kadangi daugelis odontologų nesupranta dantų implantų ir protokolų, būtinų kaului išsaugoti, o daugelis pacientų į danties netekimą žiūri lengvabūdiškai, kartais reikia implanto, bet nėra pakankamai kaulo jam išlaikyti. Šiuolaikinės implantų konstrukcijos sumažina šią problemą, kaip ir implantų dėjimo protokolai, pvz., „All on 4” metodika, tačiau jie negali pašalinti kartais atsirandančio poreikio turėti daugiau kaulo.

Kai kaulo paprasčiausiai turi būti daugiau, reikalingos kaulo regeneracijos procedūros. Įprastai naudojama viena iš daugelio skirtingų rūšių medžiagų, kurios pakeičia prarastą kaulo tūrį ir skatina naujo kaulo formavimąsi. Atsiradus kamieninėms ląstelėms ir kaulų morfogeninėmis medžiagomis praturtintoms medžiagoms, tai tapo daug paprasčiau ir labiau nuspėjama. Tai, kam anksčiau reikėjo veido ir žandikaulių chirurgo ir ortopedo ligoninėje, dabar gali būti prognozuojamai atlikta gerai apmokyto gydytojo odontologo kabinete. Kai šis naujas kaulas subręsta (paprastai po 4-6 mėnesių), vieną ar kelis dantis pakeičiantį dantų implantą galima įsriegti taip pat nuspėjamai, kaip ir tuo atveju, jei transplantato nebūtų reikėję.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *