Kas yra jūsų vitaminų rinkinyje?

Dažnai nesveiki vitaminai yra laikomi kokybiškais ir dažnai juos rekomenduoja gydytojas ar garsenybė. Yra daugybė gudrybių, kurias naudoja nekokybiškų papildų bendrovės, norėdamos nuslėpti prastą kokybę, išleisdamos daugiau pinigų rinkodarai nei tam, kas yra po gaubtu.

Manęs, kaip vieno pagrindinių mitybos ekspertų ir maisto papildų įmonės savininko, dažnai prašo paaiškinti kokybės klausimą. Kadangi vartotojas daug ko nemato, įskaitant išsamią informaciją apie žaliavas, iš kurių gaminamas bet kuris produktas, geriausias būdas suprasti šią temą – pažvelgti į įmonės gaminamus vitaminų ir mineralų produktus. Tai gali padėti įžvelgti, kas vyksta, ir suprasti tikrąją įmonės gamybos filosofiją.

Gebėdami suprasti, kas nurodyta ant daugybinių vitaminų etiketės, galite greitai atskirti kokybišką produktą nuo pigaus. Pradėkite nuo to, kad pažvelkite į mineralus, esančius bet kurios bendrovės daugybinių vitaminų ir daugybinių mineralų produktuose.

Saugokitės tikrai pigių mineralų

Mineralai yra sveikatai gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos, reikalingos daugeliui organizmo fermentų, kad jie tinkamai veiktų. Mineralinių medžiagų kiekis maiste yra mažas dėl pernelyg didelio maisto perdirbimo, prasto ūkininkavimo, dėl kurio išeikvojamas mūsų dirvožemis, taip pat dėl pesticidų, kurie trikdo natūralų sieros ciklą, naudojimo – dėl to gauname ne tik chemiškai falsifikuotą maistą, bet ir maistą, kurio maistinė vertė yra mažesnė. Dabar įprasta papildyti maistą kokybiškais mineralais, įskaitant svarbius mikroelementus.

Šių mineralų yra bet kurios įmonės daugybinių vitaminų, taip pat su kaulais susijusių produktų sudėtyje. Mineralinės medžiagos, gaunamos iš žemės, vadinamos neorganinėmis, o mineralinės medžiagos, esančios augaluose ar pasėliuose, yra sudarytos iš gyvų ląstelių ir laikomos organinėmis (kitaip nei žodžiu „organinis” apibūdinamas maistas, kuriame nėra pesticidų).

Pigiausia kalcio forma yra sporto salės kreida, kitaip vadinama neorganiniu kalcio karbonatu. Kitos sumaltos uolienos, iš kurių gaunamas pigus kalcis, yra kaulų miltai, austrių kiautai arba dolomitas. Kita pigi forma yra kalcio gliukonatas (9 % kalcio ir 91 % cukraus gliukozės). Kad šios kalcio formos taptų biologiškai prieinamos, reikia didelio druskos rūgšties kiekio, todėl jos blogai įsisavinamos (todėl jos naudojamos kaip antacidiniai vaistai be recepto). Patekę į organizmą jie nėra labai biologiškai naudingi ir, priklausomai nuo jūsų sveikatos būklės, gali kalkėti arterijose, sukelti nerimą keliančius krūtų gumbus, tulžies ar inkstų akmenis. Mažai tikėtina, kad toks prastos kokybės kalcis padės jūsų kaulams.

Magnio oksidas yra pigiausia magnio forma, dažnai sutinkama produktuose, kuriuose naudojamas prastos kokybės kalcis. Oksidams reikalingi antioksidantai, kurie juos deaktyvuotų, kai jie yra absorbuojami. Nėra jokio pasiteisinimo naudoti mineralinę formą, kuri sunaudoja vertingus antioksidantus, nebent, žinoma, jums galėtų rūpėti ją vartojantis asmuo. Produktai, kurių sudėtyje yra neorganinio kalcio karbonato ir magnio oksido, priklauso šiukšliadėžei – greičiausiai kartu su bet kuriuo kitu tokios įmonės pagamintu produktu.

Kokie mineralai yra geriausi?

Mineralinės medžiagos, skirtos maisto papildams, paprastai yra surištos su kita medžiaga. Nuo to, su kuo jie yra surišti, labai priklauso, kaip jie įsisavinami, ir dar svarbiau – kur jie patenka ir ką daro jūsų organizme.

Kalcio citratas (20 % kalcio, 80 % citrinos rūgšties) geriau įsisavinamas nei neorganinis kalcio karbonatas. Tačiau, išgėrę 1000 mg kalcio citrato, gausite 4000 mg citrinos rūgšties, t. y. kaip suvalgę kilogramą pomidorų. Toks citrinos rūgšties kiekis gali išvesti iš rikiuotės ląstelių variklius (mitochondrijas), nes jų citrinos rūgšties ciklas užpildomas per dideliu citrato kiekiu (kaip automobilis užpildomas degalais). Pavargę ar nuvargę žmonės dažnai blogai reaguoja į didelį citrinos rūgšties kiekį, todėl jie dar labiau pavargsta arba jiems skauda galvą. Kadangi jūsų ląstelės neturi galimybės efektyviai panaudoti tiek daug citrinos rūgšties, kalcio citratas nėra aukštos kokybės mineralo forma, kurią reikėtų naudoti kasdien. Maži kiekiai nesvarbu – dideli kiekiai yra neabejotina su energija susijusi problema pernelyg daug žmonių.

Siekdamos atsisakyti magnio oksido, kai kurios kompanijos perėjo prie kitos pigios druskos formos, vadinamos magnio aspartatu (20 % magnio, 80 % asparagino rūgšties). Asparto rūgštis nedideliais kiekiais paprastai randama maiste ir nekenkia. Didesniais kiekiais ji sužadina nervų jaudrumą, o tai nėra gerai, jei nervai jau ir taip yra įsitempę (vartojant daug šios rūgšties ji gali veikti kaip eksitotoksinas). Aspartatas niekada nėra geras pasirinkimas kaip pagrindinė magnio ar kalcio forma maisto papilduose.

Iš tikrųjų reikia tokių mineralų, kurie ne tik gerai įsisavinami, bet ir atlieka kokią nors naudingą funkciją. Pavyzdžiui, mano „Wellness Resources” kasdienio energinio vitamino „Daily Energy Multiple Vitamin” sudėtyje naudojamas magnio malatas (ne citratas), nes ši forma ne tik gerai įsisavinama, bet ir obuolių rūgštis yra dar viena vertinga maistinė medžiaga. Ji patenka į ląsteles (su savimi pasiimdama magnį) ir iš tikrųjų padeda įjungti energiją gaminantį citrinų rūgšties ciklą. Tai visiškai kitokia reakcija nei citrinos rūgšties. Obuolių rūgštis skatina ląstelių energijos gamybą judėti į priekį ir yra labiausiai trūkstama Krebso citrinos rūgšties ciklo maistinė medžiaga, kai jaučiamas nuovargis.

Savo sukurtuose „Wellness Resources” produktuose naudoju įvairias kalcio formas; remdamasis tuo, kad ne tik kalcis, bet ir tai, su kuo jis susijęs, gali būti naudingi jūsų organizmui. Pavyzdžiui, kalcis AEP padeda stiprinti nervus, kad galėtumėte geriau toleruoti stresą, nes AEP yra puiki nervų maistinė medžiaga. Kalcio tauratas (Tri Cal) padeda atpalaiduoti nervus, nes taurinas yra žinoma atpalaiduojanti medžiaga*.

Sudėtyje „Wellness Resources Daily Bone Xcel” dalį kalcio vartoju mikrokristalinio hidroksiapetito (MCHC – mažos nepažeisto kaulo dalelės) pavidalu, nes jos veikia kaip tikras kaulų maistas ir lengvai įsisavinamos, pernešamos į kaulus ir lengvai prisijungia prie esamos kaulų matricos*.

Ar koralų kalcis yra geras?

Priklausomai nuo koralinio kalcio rūšies, jis gali būti puikus maisto papildas. Koralinis kalcis iš vandenyno vandenų, naudojamas „Wellness Resources” produktuose, turi natūralų santykį: 2 dalys kalcio ir 1 dalis magnio bei daug kitų vandenyne randamų mikroelementų. Jis paprastai renkamas iš negyvų koralinių rifų, esančių tyruose prie Okinavos krantų (tai nėra aplinkai nepalanki gavyba). Gerai žinomos įmonės atlieka žaliavos tyrimus, kad užtikrintų jos kokybę, tinkamą vartoti žmonėms. Apie Okinavos gyventojų kaulų sveikatą sklando legendos*.

Šios kalcio ir magnio formos yra karbonato struktūros, tačiau gerokai skiriasi nuo pirmiau aprašytos sporto salės kreidos. Jie egzistuoja labai organizuotose geometrinėse struktūrose, kurias organiškai suformavo gyvieji koraliniai rifai (kaip tikra maisto forma). Jie yra vienintelės formos mineralai, kurie tirpsta ir riebaluose, ir vandenyje, ir yra geriau įsisavinami nei citratai. Iš jų greitai susidaro mineralinių jonų, kuriuos jūsų organizmas gali lengvai panaudoti nesuskaičiuojamoje daugybėje medžiagų apykaitos procesų.*

Saugokitės įmonių, parduodančių koralinį kalcį, kuris buvo surinktas iš žemės. Ši mineralo forma buvo „nualinta”, o natūralus magnis ir mikroelementai išplauti. Japonijoje iš šios formos kalcio gaminamas betonas keliams tiesti. JAV ji parduodama kaip maisto papildas nieko neįtariantiems pirkėjams, manant, kad jie gauna tikro koralinio kalcio. Šios bendrovės į produktą visada prideda pigaus magnio ir turi jį nurodyti etiketėje (paprastai tai magnio oksidas). Taigi, jei turite koralinio kalcio gaminį, į kurį pridėta magnio oksido, išmeskite jį.

Kas yra aminorūgščių chelatai?

Galimybė sujungti mineralinę medžiagą su baltymu yra vienas didžiausių pasiekimų mineralinės biochemijos ir žmogaus mitybos srityje. Kokybiškos kompanijos visada nurodo konkrečią chelatavimo procese naudojamą aminorūgštį – kaip kitaip sužinosite, ką vartojate? Kokybiškos įmonės mėgsta pasigirti savo aminorūgščių chelatų kiekiu, nes geri chelatai ne tik brangiau kainuoja, bet ir pačios aminorūgštys yra naudingos jūsų sveikatai. Pavyzdžiui, aš savo produktuose naudoju daug magnio glicinato. Glicinas, aminorūgštis, yra natūrali atpalaiduojanti ir puikiai detoksikuojanti maistinė medžiaga. Tikrai aukštos kokybės aminorūgščių chelatai atlieka dvigubą funkciją jūsų medžiagų apykaitoje.

Deja, yra daug aminorūgščių chelatų, apie kuriuos net neįsivaizduojate, ką vartojate. Etiketėje jie visada nurodomi kaip „aminorūgščių chelatas”, o tai yra teisinis apibūdinimas, kas jie yra, ir puikus būdas nuslėpti kokybę, kurios jie nėra. Kai pamatysite frazę „aminorūgščių chelatas”, vartojamą mineralinės medžiagos formai apibūdinti, žinokite, kad įmonė turi ką slėpti. Jei jie iš tikrųjų didžiuotųsi tuo, kas yra jų gaminyje, jie pasakytų, kas tai yra.

Ši aminorūgščių chelatų nesąmonė tęsiasi jau kelerius metus, tačiau pasiekė naują viršūnę, kai buvo pristatyta firminė šių chelatų forma, vadinama Biokey®, kuri naudojama vienoje produktų linijoje, reklamuojamoje žinomo alternatyviosios medicinos gydytojo. Biokey” interneto svetainėje neatskleidžiama, kokių formų mineralai ar aminorūgštys naudojami. Kai paskambinau į bendrovę, paklausiau, kokios jos yra, buvau nustumtas į šalį.

Biokey® mineralai buvo naudojami gyvūnų mityboje gerokai anksčiau nei žmonių mityboje, todėl įdomu, kad gyvūnų interneto svetainėje informacija buvo pateikta daug plačiau. Pasirodo, visi šie mineralai chelatuojami naudojant hidrolizuotus sojos baltymus. Nė vienoje žmogui skirto produkto etiketėje nenurodyta, kad jų sudėtyje yra sojos (o tai pagal dabartines FDA alergijų ženklinimo taisykles yra neteisėta). Be to, jei nenurodyta, kad soja nėra genetiškai modifikuota, ji yra genetiškai modifikuota ir joje yra toksinų, genetiškai įterptų į baltymus.

Gyvūnų svetainėje taip pat atskleista tikroji naudojamų mineralų prigimtis. Pavyzdžiui, kalcis yra kalcio formato pavidalo. Kalcio formatas yra patvirtintas maisto priedas, tačiau formato dalis turi būti detoksikuojama, žmogui ne taip lengva išsivalyti, be to, jis yra susijęs su apsinuodijimu metanoliu. Pramonėje kalcio formatas naudojamas betono rišimuisi pagreitinti. Todėl žmogus, vartojantis kalcį, galvoja, kad vartoja (kalcio – Biokey® aminorūgščių chelatą), geriau įsisavinamą kalcio formą. Taip, jis gražiai įsisavinamas ir pateikia pakuotę, sudarytą iš GMO turinčios sojos, kalcio ir formato.

Mano nuomone, turėtumėte vengti bet kokio produkto, kurio sudėtyje yra aminorūgščių chelatų, neatskleidžiančių, kas tai yra.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *