Monitoriaus pasirinkimas fotografui visada yra didelis žingsnis. Mes jums pasakysime, kaip teisingai pasirinkti ir kurie monitoriai pirmauja kainos ir kokybės atžvilgiu. Taip pat dalijamės naudinga programine įranga, kuri padės pagerinti nuotraukas, jei jūsų ekrane jau yra spalvų atkūrimo problemų, bet dar neturite pinigų naujo įsigyti.
TOP monitorius paruošėme fotografams, kad pirkdami tiksliai žinotumėte į ką orientuotis ir neįsiveltumėte į netvarką.
Galbūt jus domina šios medžiagos: geriausios kompiuterio klaviatūros ir pelės.
Koks yra geriausias monitorius fotografuoti
Net pats sėkmingiausias kadras po apdorojimo atrodys toks gražus dėl akinimo ar netinkamų atspalvių. Kad nuotraukos būtų tikroviškos ir su plačia spalvų gama, reikia tinkamo monitoriaus joms redaguoti. Jei fotografavote ne taip seniai, žemiau pateikiami kriterijai, kurie padės išsirinkti tai, ko jums reikia.
✅ Įstrižainė
Pagrindinis principas – kuo daugiau, tuo geriau. Redaguojant vieną nuotrauką, dažniausiai iš karto atsidaro kelios nuotraukos, langai ir įrankių juostos iš skirtingų programų – reikia viską sutalpinti.
Optimalus dydis yra 27-32 coliai. Įstrižainė beveik visada nurodoma modelio pavadinime.
Jei vienu metu reikia apdoroti didelę failų partiją, pažiūrėkite į 48 colių modelius. Platesnė įstrižainė pagreitins darbą – užteks darbo vietos smulkioms paveikslėlių detalėms užfiksuoti ir kelioms grafinių redaktorių panelėms.
Dideliam ekranui reikia tinkamai įrengtos darbo vietos – skirtingu paros metu prie ekrano teks praleisti daug laiko.
Pagrindinė taisyklė: išlaikyti pakankamą atstumą iki akių – ne mažiau kaip 50-60 cm.
Jei nesilaikysite šios taisyklės, jūsų laukia:
- kaklo skausmas, nes keletą valandų turėsite pasukti galvą įvairiomis ekrano kryptimis;
- ir trumparegystė – po metų sunkaus darbo prireiks akinių, nes pablogės regėjimas.
✅ Krašto santykis
Labiausiai paplitęs plačiaekranis formatas yra 16:9. Dažniausiai jis naudojamas kino pramonėje ir mėgėjiškam vaizdo montažui. Nuotraukų retušavimui pakaks.
Tokiame monitoriuje ir vaizdas, ir visos reikalingos įrankių juostos yra visiškai išdėstytos. Nereikia nuolat slinkti nuotraukų ar perjungti skirtingų langų ir skirtukų.
Yra nuomonė, kad dauguma grafinių redaktorių yra paaštrinti santykiu 16:9. Tai netiesa. Programinę įrangą galite pritaikyti beveik bet kokiai parinkčiai. Net prie monitoriaus, kurio santykis yra 32:9.
Fotografams ir fotomenininkams rekomenduojame itin panoraminius monitorius su kraštinių santykiu 21:9, 21:10, 32:9. Tokie įrenginiai turi įgaubtus ekranus, kuriuose visi sąsajos elementai yra akimirksniu. Ir dar – patogiau su jais palyginti rezultatus prieš ir po apdorojimo.
✅ Ekrano skiriamoji geba
Rezoliucija yra ekrane rodomų pikselių skaičius. Visa grafika ir tekstai, kuriuos matote ant jo, susideda iš skirtingo tokių taškų skaičiaus. Šis nustatymas turi įtakos vaizdo aiškumui..
Kadangi jūs turite dirbti su didelės raiškos nuotraukomis – keiskite detales ir padidinkite nuotraukų mastelį, Rekomenduojame naudoti ne mažesnę kaip Full HD (1920 x 1080) skiriamąją gebą.
Profesionaliam darbui su 4K grafika reikalinga 27 colių įstrižainėkad vaizdai būtų nesuspausti ir viso dydžio, neprarandant pikselių.
✅ Pikselių tankis (PPI)
Tai priklauso nuo spalvų aiškumo. Šiuolaikinių monitorių tankis yra nuo 70 iki 300 ppi – tai yra pikselių skaičius 1 kvadratiniame colyje. Sutelkite dėmesį į šią gradaciją:
- 90-100 ppi – peržiūrėti turinį, žaisti žaidimus ar dirbti su dokumentacija
- 110–150 ppi – nuotraukų redagavimui
- Daugiau nei 150 ppi – darbui su 4K raiškos nuotraukomis
Nuotraukoms apdoroti skirto monitoriaus tankis turi būti didesnis nei 120 ppi.
Kad visi atspalviai ir spalvos būtų rodomi kuo tikroviškiau, ekranas turi būti sukalibruotas. Gamyklinis monitoriaus ekrano kalibravimas iš dėžutės nėra idealus. Geriau tai padaryti rankiniu būdu per vidinius nustatymus arba naudojant elektroninį kalibratorių.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis monitorių
Be anksčiau nurodytų parametrų, profesionalus monitorius fotografui turi atitikti ir kitus kriterijus. Jie nėra tokie akivaizdūs, ir ne kiekvienas neprisijungusios parduotuvės pardavėjas supranta jų praktinę reikšmę.
✅ Matricos tipas
Praktiškai yra 3 matricų tipai:
✔️ TN matrica. pasenęs tipas. Jis naudojamas nebrangiuose žaidimų ir biuro kompiuteriuose. TN matrica netinka nuotraukoms apdoroti – mažas žiūrėjimo kampas ir ne toks tikroviškas spalvų atkūrimas.
✔️ VA matrica. Suteikia ekranams didelį kontrastą, sodrias spalvas ir platų žiūrėjimo kampą. Kalbant apie spalvų atkūrimą, jie yra geresni už TN matricas ir …