Kaip pasirinkti tonometrą

Norėdami parašyti tekstą, autorė konsultavosi su nefrologu Andželika Gadanovaištyrė vartotojų atsiliepimus „Yandex Market“ ir atliko 45–67 metų amžiaus moterų kraujospūdžio matuoklių savininkių apklausą.

Vieną saulėtą, bet ne gražų rytą Elena Vasiljevna pajuto stiprų galvos skausmą ir pykinimą. Ir pulsas taip padažnėjo, kad aidėjo ausyse. Dukra, žiūrėdama į ją, taip išsigando, kad iškvietė greitąją pagalbą ir neleido atsikelti, kol atvyko gydytojas, kuris nustatė staigų spaudimo padidėjimą. Pacientui buvo suleista injekcija ir buvo išsiųstas siuntimas pas terapeutą. Po pusvalandžio galvoje atlėgo pulsas, atlėgo galvos skausmas.

Ir jei Elena Vasilievna namuose būtų turėjusi tonometrą, ji būtų galėjusi ilgą laiką stebėti slėgio padidėjimą ir kreiptis į gydytoją nelaukdama, kol padėtis pablogės.

Kad nepasikartotų karčios Elenos Vasiljevnos patirtis, namuose laikykite tonometrą, net jei nepatiriate slėgio kritimo. Juk viskam yra pirmas kartas. O kokį kraujospūdžio matuoklį rinktis ., papasakosime apie kiekvieno tipo privalumus ir trūkumus bei vartotojų pasidalintus niuansus.


    10 geriausių kraujospūdžio matuoklių 2021 m

    Tonometrų tipai

    Tonometrai skirstomi į keturis tipus:

    1. Automatinės, kurios reikalauja minimalaus dalyvavimo – tereikia prisegti manžetę prie rankos ir paspausti mygtuką. Visa kita įrenginys padarys pats: kompresorius pumpuos orą, o mikroprocesorius nustatys viršutinę ir apatinę slėgio ribas.
    2. Tonometrai ant riešo. Tai automatinių prietaisų subkategorija, kuri montuojama ne ant peties, o ant riešo. Jie veikia tuo pačiu principu: reikia užsidėti manžetę ir paspausti mygtuką, tonometras pats išmatuos kraujospūdį (BP) ir ekrane parodys rezultatą. Patogus dėl kompaktiško dydžio, įrenginį nesunkiai nešiotis kuprinėje arba vidutinio dydžio moteriškame krepšyje.
    3. Pusiau automatinis – tai tarpinė klasė tarp automatinių ir mechaninių modelių. Čia reikia pačiam paspausti kriaušę, kad pumpuotumėte orą, tačiau nereikia stebėti indikatorių, prietaisas juos išduos pats.
    4. Mechaninis – vienas iš pirmųjų tonometrų tipų. Protėviai – gyvsidabrio modeliai, kurie nebegaminami dėl to, kad juos pavojinga naudoti namuose. Tačiau mechaniniai, kurie buvo išrasti po jų, liko parduodami ir netgi yra populiarūs dėl biudžeto išlaidų. Bet čia reikia viską daryti rankiniu būdu: siurbti orą su kriauše ir tuo pačiu stebėti slėgio ribas. Užduotis, su kuria susidoroja ne visi, todėl tenka nuolatos prašyti pagalbos.

    Kaip išsirinkti automatinį kraujospūdžio matuoklį

    Tai pasirinkimas tiems, kuriems reikia dažnai ir savarankiškai matuoti slėgį. Žinoma, čia svarbiausia užsidėti manžetę ir paspausti mygtuką. Tačiau yra dar keletas niuansų, kurių nepakenks atsiminti, jei norite gauti tikslų rezultatą:

    • patogiai sėdėti. atsiremti į kėdės ar fotelio atlošą – jums reikia atramos ant nugaros, kad nuimtumėte apkrovą nuo pečių;
    • teisingai uždėkite manžetę: jis turi būti širdies lygyje ir tvirtai apvyniokite ranką virš alkūnės;
    • nejudėkite ir nekalbėkite porą minučių, kol jis užšąla.

    Faktas yra tas, kad elektroniniai modeliai yra pernelyg jautrūs, jei nesilaikysite šių taisyklių, negausite tikslaus rezultato.

    Nusprendus įsigyti automatinį kraujospūdžio matuoklį, norint išsirinkti geriausią, verta patyrinėti papildomas galimybes.

    1. Pulso matavimas. Širdies ir kraujagyslių sistemos darbui stebėti ir aritmijų diagnostikai.
    2. Rezultatų fiksavimas atmintyje. Naudinga, jei reikia vesti rodiklių dienoraštį, bet tingi jį užsirašyti į sąsiuvinį. Taip pat tinka tiems, kurie tiesiog nori palyginti buvusį rezultatą su dabartiniu. Į atmintį galima įrašyti nuo vieno iki šimto paskutinių rodiklių – tai priklauso nuo modelio.
    3. Vidutinio rezultato apskaičiavimas. Naudodami šią funkciją galite pamiršti ir nešiojamuosius kompiuterius, pats įrenginys rodys vidutinę reikšmę iš atmintyje esančių skaičių.
    4. Susiekite su planšetiniu kompiuteriu arba išmaniuoju telefonu. Specialioje programoje galite įvesti parametrus (ūgis, svoris, amžius ir kt.), kurių pagrindu įrenginys nustatys esamą rizikos lygį.
    5. Matavimo teisingumo kontrolė: prietaisas duoda įspėjamąjį signalą, jei sėdite / gulite, judate ar kalbate neteisingai tonometro veikimo metu.
    6. Rezultato dubliavimas balsu. Idealiai tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dažnai turi regėjimo problemų.

    Jei nežinote, kaip išsirinkti automatinį kraujospūdžio matuoklį sau ar artimiesiems, atkreipkite dėmesį į manžetę. Universalus variantas, kuris parduodamas visur, yra M dydis, skirtas rankų apimties 22-32 cm.Norint didesnio ar mažesnio dydžio, reikia ruoštis ilgoms paieškoms arba iš karto užsisakyti norimą variantą iš sandėlio, nes nestandartiniai modeliai yra retai prieinami.


    Anželikos Gadanovos, nefrologės nuomonė:

    Nors automatiniai kraujospūdžio matuokliai…

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *