Kaip išsirinkti projektorių savo namams

Paruošėme jums trumpą vaizdo įrašo santrauką, kaip išsirinkti projektorių savo namams. Taip pat straipsnyje yra projektorių modelių, kuriuos pasirinkome pagal vartotojų atsiliepimus, didelių parduotuvių aptarnavimo centrų patikimumo duomenis, populiarumą ir technines charakteristikas.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis projektorių savo namams?

Pasirinkome septynis kriterijus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis projektorių.

Kas yra namų projektoriai? Formos koeficientas

Projektoriai yra nešiojami, stacionarūs ir universalūs. Apsvarstykite kiekvieno tipo privalumus ir trūkumus:

Nešiojami – Tai kompaktiški modeliai, kuriuos galima perkelti iš kambario į kambarį. Ar norėtumėte pažiūrėti filmą virtuvėje per vakarienę? Prašau. Miegamajame prieš miegą? Jokiu problemu. Mėgstamu filmu galėsite mėgautis net burbulinėje vonioje. Tiesiog būkite pasiruošę, kad vaizdo kokybė bus toli gražu ne ideali. Tokie projektoriai dažnai neturi vertikalios ir horizontalios vaizdo korekcijos, o garsas iš garsiakalbių yra gana silpnas. Tačiau tai yra gana priimtina mobilumo kaina, o paprasti nešiojamieji įrenginiai kainuoja mažiausiai.

Nešiojamas lazerinis projektorius


Rezoliucija: 1920×1080 su HDR palaikymu.

Lempos tarnavimo laikas: iki 20 000 valandų.

Projekcijos atstumas: 0,45 – 0,57 m.

Vaizdo dydis: 2,29 – 3,05 m.

Įėjimai: du HDMI.





Stacionarus – per dideli modeliai, kurie sveria padoriai ir nėra skirti dažnam judėjimui. Jie maitinami iš elektros tinklo, todėl geriau rasti jiems specialią vietą: padėkite ant naktinio staliuko ar laikiklio, pakabinkite ant lubų. Tokių įrenginių vaizdas ir garsas yra daug geresni. Būtent stacionarūs namų projektoriai gali tapti visaverčiu televizoriaus ar namų kino teatro pakaitalu.

Universalus — derinti ankstesnių modelių savybes. Jie yra labiau nešiojami, bet mažiau stacionarūs, nors vargu ar tokį įrenginį pavyks pasiimti su savimi į žygį. Tarp jų yra ir maitinimo, ir baterijų modeliai.

Projektorių lempų tipai

Pradėkime nuo to, kad bet kurios lempos tarnavimo laikas yra ribotas, tačiau praktiškai per garantinį laikotarpį namuose tokį valandų skaičių „sukti“ beveik neįmanoma. Be to, kol baigsis deklaruoti tūkstančiai valandų, projektorius jau porą kartų bus pasenęs. Vienintelė išimtis būtų televizoriui pakeisti skirto įrenginio įsigijimas – daug valandų kasdieniniam žiūrėjimui. Tokiu atveju reikia atsižvelgti į lempos tipą ir geriausia pasirinkti LEDyra patikimiausias variantas.

Nešiojami


Rezoliucija: 1280×720.
Lempos tarnavimo laikas: iki 20 000 valandų.
Projekcijos atstumas: 1,5 – 4,5 m.
Vaizdo matmenys: 1,09 – 3,81 m.
Įėjimai: HDMI, kompozitas, garso RCA, VGA.





Tačiau dažniausiai yra dujų išleidimas UHP (Ultra High Performance) lempos. Jų veikimo principas gana paprastas: aukšto slėgio lemputės viduje yra dujos (gyvsidabris arba ksenonas) ir elektrodai, kurie, įjungus įtampą, sukuria švytėjimą. Šio sprendimo privalumai yra didelis šviesos spinduliavimo intensyvumas ir geras spalvų perteikimas. Minusas yra laipsniškas ryškumo mažėjimas eksploatacijos metu: tokie šviesos šaltiniai „gyvena“ apie 2000 valandų.

Kokios yra alternatyvos? Pažiūrėkite atidžiau LED ir lazeris lempos. Jų tarnavimo laikas, kaip jau minėjome, yra daug ilgesnis – apie 20 000 valandų, o paviršiaus kokybės reikalavimai projekcijai yra daug mažesni. Tačiau yra ir trūkumų: LED lempos yra mažiau ryškios ir triukšmingesnės. O lazeriai sukuria mirgantį vaizdą ir per daug sodrias spalvas. Be to, jie brangesni.

Kokios raiškos projektorių pasirinkti?

Kuo didesnė skiriamoji geba, tuo geresnė vaizdo kokybė. Bet yra niuansų.

Pagrįstas minimumas mažam kambariui yra bent 720p. Toks projektorius nesulies vaizdo ir leis patenkinti iki 30 000 rublių biudžetą. Dar per anksti vaikytis 4K: patogiam žiūrėjimui daugeliu atvejų pakanka „populiaraus“ HD arba Full HD 1080p. Be to, dauguma turinio dar neviršija šios vertės.

nešiojamas


Rezoliucija: 854×480.
Lempos tarnavimo laikas: iki 25 000 valandų.
Projekcijos atstumas: iki 3,9 m.
Vaizdo matmenys: 0,25 – 3,05 m.
Įėjimai: USB.



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *