Ne visada galima vasarnamį prijungti prie centrinio šildymo, ne visi savininkai sutiks šildyti krosnį malkomis ir anglimis. Išeitis – nusipirkti gerą šildytuvą. Dabar rinkoje yra platus įvairių tipų modelių pasirinkimas. Norėdami suprasti, kurį šildytuvą geriau įsigyti vasaros rezidencijai, padės mūsų .
PDF failą su visų įvertinime pateiktų šildytuvų privalumais ir trūkumais galite atsisiųsti šio straipsnio pabaigoje.
Šios medžiagos jus sudomins: 10 dalykėlių, kurios padarys jūsų rudenį jaukų, geriausi šildytuvai.
Kurį šildytuvą geriau pasirinkti vasaros rezidencijai
Renkantis verta pagalvoti, kokį šildytuvą ekonomiškiau dovanoti atvykus ten ilgam. O jei kelionė – vos pora dienų, tuomet greitam apšilimui namuose geriau rinktis galingesnius modelius. Apsvarstykite, kokius kriterijus svarbu atsižvelgti, norint pasirinkti gerą kaimo namo šildytuvą.
✅ Šildytuvo tipas
Renkantis tam tikros rūšies gaminį, reikia atsižvelgti į technines charakteristikas – jos turi būti tinkamos dovanoti. Vienas iš kriterijų – įrenginio galia. Jį galima apskaičiuoti pagal formulę 100 W 1 m² patalpos. Kitas svarbus parametras yra įrengimo tipas: siena, stalinis, lubos ar grindys.
Dažniausiai kasdieniame gyvenime naudojami keturių tipų šildytuvai:
- konvektorius;
- Alyva;
- infraraudonųjų spindulių;
- dujos;
- ventiliatorių šildytuvai.
📌 Konvektorius. Prietaisas šildo patalpą šildydamas šaltą orą vidiniu šildymo elementu. Šildomas oras į patalpą tiekiamas per viršutinėje prietaiso dalyje esančias angas. Reikiamus temperatūros parametrus reguliuoja termostatas.
Konvektoriniai šildytuvai gali būti įvairių matmenų ir formų, būti sieniniai arba grindiniai. Jie išsiskiria plačiu funkcionalumu: yra su laikmačiu, palaiko ekonomiškus ar patogius darbo režimus, nustato temperatūrą iki artimiausio laipsnio ir kt.
Korpuso konstrukcija užtikrina konvektoriaus saugumą. Prietaisas apsaugotas nuo drėgmės ir perkaitimo, daugelis modelių gali užsiblokuoti apvirtus.
Jei ketinate įsigyti konvektorių šildytuvą privačiam namui, nepamirškite, kad vienas įrenginys šildo vieną kambarį. Jei reikia apšildyti keletą kambarių, kiekvienam iš jų teks pirkti po konvektorių. Norint reguliuoti temperatūrą visame būste, skirtingose patalpose įrengtus konvektorius galima sujungti į vieną sistemą, valdomą vienu bloku.
📌 infraraudonųjų spindulių. Tokie šildytuvai yra efektyviausi, nes jie veikia generuodami šilumos spindulius. Šie įrenginiai yra saugūs ir šildo paviršius, esančius atstumu nuo šilumos šaltinio. Tokie prietaisai ypač efektyvūs šildant ne visą kambarį, o jo konkrečią zoną. IR įrenginį galima patalpinti net vonios kambariuose ir dušo patalpose – apsaugos nuo drėgmės patekimo klasė tokia aukšta.
IR šildytuvai gali būti montuojami ant lubų arba ant sienos.
Pirkdami infraraudonųjų spindulių šildytuvą, atkreipkite dėmesį į spinduliuotės sritis:
- IR-A – šalia. 0,76–1,5 mikrono ilgio bangos gali prasiskverbti giliai po oda.
- IR-B – vidutinis. Bangos ilgis nuo 1,5 iki 3 mikronų, vidutinis skverbtis.
- IR-C – toli. 3–8 mikronų ilgio bangos neprasiskverbia už paviršių.
Ilgosios bangos (IR-C) laikomos saugiausiomis žmonėms. Trumpos bangos, ilgai ir intensyviai veikiant žmogaus kūną, gali išprovokuoti galvos skausmą ir net šilumos smūgį.
📌 Alyvos šildytuvai. Tokie prietaisai yra metalinis korpusas su reljefinėmis sienelėmis. Išoriškai jie primena įprastą bateriją butuose. Šildymo elementas yra šildytuvo viduje. Įjungus įrenginį, korpuso viduje esanti alyva pradeda kaisti. Jis išskiria šilumą aplinkiniam orui.
Tokie šildytuvai dažniausiai būna sunkūs, tačiau dėl specialių ratų juos lengva perkelti po namus.
Alyvos šildytuvai yra nebrangūs prietaisai. Tokie prietaisai laikomi saugiais, nes kaitinimo elementas yra saugiai paslėptas nuo vartotojo akių ir rankų.
📌 ventiliatoriaus šildytuvas. Toks įrenginys skirtas taškiniam šildymui, todėl netinka labai didelėms patalpoms. Įrenginio viduje esantis kaitinimo elementas įkaista, ventiliatorius pučia virš šildymo elemento ir tiekia šiltą orą į patalpą.
Tokio prietaiso pranašumai yra mobilumas, maža kaina, mažas svoris ir galimybė greitai sušildyti mažą …