Deja, įdubimai yra tikra daugelio moterų ir vyrų problema. Problema ne tik estetinio pobūdžio, bet ir grėsmė sveikatai – tai svarbu atsiminti. Todėl šiandien siūlome išsiaiškinti, kaip atsikratyti įbrėžimų ant rankų ir kojų pirštų ir ką reikia padaryti, kad toks nepatogumas nepasikartotų.
Įtrūkimų priežastys
Norint kovoti su šerdimis, būtina suprasti jų kilmės prigimtį. Visų pirma, nagas (arba hangnail) – tai šalia nago esančios odos plyšimas, dažniausiai šoninis volelis, kartais lydimas nemalonių, skausmingų pojūčių, uždegimų ir net pūliavimo. Jokiu būdu negalima ignoruoti tokių darinių, kitaip tai gali sukelti labiausiai nepageidaujamų pasekmių: jei infekcija patenka į atvirą žaizdą, gali būti išprovokuota liga ir net apsinuodijimas krauju.
Dėl kokių priežasčių atsiranda drožlių:
- Nepakankama mityba, vitaminų trūkumas. Šis reiškinys yra gana dažnas, o tai yra daugelio mūsų negalavimų priežastis. Vitaminų A, B7, C, kalcio, magnio ir kitų mikroelementų trūkumas dažnai pažeidžia nagus ir odeles.
- Prastas manikiūras arba netinkamos rankų, kojų ir pirštų priežiūros trūkumas.
- Dažnas odos sąlytis su skysčiais ir cheminėmis medžiagomis, pavyzdžiui, valant buityje. Primygtinai rekomenduojame mūvėti gumines pirštines.
- Nagų kramtymo įprotis.
- Infekcinės ir uždegiminės odos aplink nagą ligos, pavyzdžiui, grybelis. Tokiu atveju nereikėtų rizikuoti, pasikliaujant savo jėgomis saugiausias ir efektyviausias sprendimas – kreiptis į gydytoją.
Kaip atsikratyti spuogų
Pradėkime nuo to, kad, kaip minėta, negalima ignoruoti spygliuočių atsiradimo, jie gali būti organizmo signalas apie ligą ar susilpnėjusią imuninę sistemą. Įdubimus reikia gydyti.
Prevencija
Norėdami išvengti odos plyšimų, reguliariai prižiūrėkite rankų ir kojų pirštus. Ką tai reiškia:
- stenkitės maitintis tinkamai ir subalansuotai, už tai jums padėkos visas kūnas;
- saugoti odą nuo išorinio poveikio (atliekant buities darbus mūvėti gumines pirštines, nedelsiant gydyti traumas vandenilio peroksidu ar jodu, neleisti purvui patekti į atviras žaizdas);
- reguliariai naudoti minkštinančius, maitinančius odelių produktus (aliejus su vitaminų kompleksais, rankų ir nagų kremą, specialų vašką ir kt.)
Gydymas
Labai nerekomenduojama nuplėšti įdubų, nes tai sukels odos skausmą ir sužalojimą su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis. Odos plyšimus geriausia atsikratyti manikiūro salone, naudojantis specialisto paslaugomis. Tačiau namų metodai yra gana prieinami ir paprasti.
Prieš procedūrą odą geriau garinti: paruoškite šilto vandens vonelę, įpilkite šiek tiek augalinio aliejaus ir panardinkite pirštų galiukus maždaug 10 minučių. Šie veiksmai puikiai išgaruoja, minkština ir maitina odą. Tada nuimkite minkštas atplaišas nagų žirklėmis, apdorotomis dezinfekavimo priemone. Įtrinkite rankas riebiu kremu.