Ką klientas tikisi pamatyti apsilankęs pas manikiūrininkę? Ar biure toks svarbus jaukumas, patogumas, atmosfera, ar užtenka laikytis elementarių saugos taisyklių? Visada siekiame tobulumo, tad pakalbėkime apie idealią meistro darbo vietą. Sudėkime viską į lentynas – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme.
Kambarys ir baldai
Pirmas įspūdis susidaro akimirksniu, kambarys, kuriame atliekamos procedūros, neturėtų būti atstumiantis. Jie mėgsta šviesias spalvas, net jei jos vyrauja biure. Patartina rinktis kambarį su langais, jie ne tik suteiks reikiamos dienos šviesos, bet ir leis vėdinti biurą tarp procedūrų.
Žinoma, kambarys negali atrodyti kaip narvas, reikėtų pasirūpinti, kad jame būtų pakankamai vietos laisvai pasidėti reikiamus baldus, tarp kurių turi būti stalas 55x75x100 cm, dvi kėdės, pageidautina reguliuojamo aukščio, naktinis staliukas medžiagoms, atvira lentyna, atskira vieta sterilizacijai. Ant stalo gali būti delno atrama, ekranas su dangomis, paletės, šviestuvas, kainoraštis. Kriauklė rankoms plauti nebus nereikalinga. Prisiminkite apie tokią svarbią smulkmeną kaip šiukšliadėžė, galite pasirūpinti ir atrama kojoms.
Įranga
Įranga yra neatsiejama manikiūro kambario dalis. Pradėkime nuo svarbiausio – sterilizacijos. Rimta problema reikalauja rimto požiūrio. Norint visiškai išvalyti visų rūšių bakterijas, virusus, infekcijas, instrumentus reikia pereiti kelis etapus: apdorojimas prieš sterilizaciją, sterilizavimas, sandėliavimas.
Paviršių valymui tinka ultragarsinės vonios su dezinfekuojančiu tirpalu. Glasperleninis (rutulinis) sterilizatorius padės pašalinti kai kurių tipų virusus, mikrobus, tačiau nesuteiks visiško saugumo. Sterilizacija turi būti atliekama sauso karščio spintelėje: kiekvienas instrumentas dedamas į atskirą vienkartinį kraft maišelį ir veikiamas aukštoje temperatūroje (iki 220 °C). Po kruopštaus apdorojimo instrumentai laikomi UV sterilizatoriuje, tik tokiu būdu garantuojamas visiškas veikimo saugumas. Verta paminėti, kad sterilizacijos vieta idealiu atveju turėtų būti priešais klientą, kad nekiltų ginčų ir būtų visiškas pasitikėjimas.
Manikiūro prietaisas taip pat užima ne paskutinę vietą meistro darbe. Šiandien rinkoje yra didelis tokios įrangos pasirinkimas, svarbiausia nuspręsti dėl galios, apsisukimų skaičiaus ir reikalingų pjaustytuvų. Ir, žinoma, nepamirškite apie matmenis, prietaisas neturėtų užimti pusės stalo.
Medžiagų polimerizacijai skirta lempa – privalomas pirkinys manikiūrininkės kabinete, nes šiandien yra gelinių lakų ir įvairių ore neišdžiūvusių gelių. Atsižvelgdami į naudojamos dengtos lempos charakteristikas, pasirinkite lempos tipą: UV, LED arba hibridinį. Galia taip pat svarbi: didelis sutrumpins polimerizacijos laiką.
Kadangi siekiame idealo, mums neužtenka bazinės įrangos. Be to, galite ir netgi turite įsigyti:
- stalinis dulkių siurblys, kuris apdorojant nagus surinks visas kenksmingas dulkes;
- ventiliatorius – jis užtikrins patogią temperatūrą karštuoju metų laiku (ypač jei nėra langų);
- kvarcinė lempa, kuri padės visiškai sunaikinti patogeninius virusus, bakterijas ir mikrobus patalpoje.
Saugumas
Patogumas ir naudinga įranga yra gerai, tačiau saugumas tiek meistrui, tiek klientui visada turi būti priešakyje. Be sterilizavimo prietaisų, bet kuriame biure turi būti vienkartinių kaukių, pirštinių, cheminių dezinfekavimo priemonių paviršiaus apdorojimui ir rankų dezinfekavimo priemonių. Kliento delnų atrama naudojama dėkle, kuris dažnai plaunamas.