Geriausių darbui nešiojamų kompiuterių

Straipsnyje išsiaiškinome charakteristikas ir parametrus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis nešiojamąjį kompiuterį darbui. Sužinojome, kurie įrenginiai tinka standartinėms biuro programoms, o kurie susidoros su grafiniais redaktoriais ir 3D dizaineriais.

Turinys

Kaip pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį darbui

Geriausių darbui nešiojamų kompiuterių

10. Acer ASPIRE 3 A315-21-97XQ

9. HP 14-dk 0038ur 153D8EA

8. ASUS VivoBook A512FL-BQ386

7. Lenovo IdeaPad S340-14API

6. HP Pavilion x360 14-dh0000ur

5. Xiaomi Mi Notebook Air JYU4115CN

4. Acer TravelMate P2 TMP2510-G2-MG-55KE

3. DELL Inspiron 2-in-1 5491-8344

2. Apple MacBook Pro 13 su tinklainės ekranu ir jutikline juosta 2019 m. vidurys

1. Xiaomi Mi Notebook Pro 15.6 GTX

PDF failą su visų reitinge pateiktų nešiojamųjų kompiuterių privalumais ir trūkumais galite atsisiųsti šio straipsnio pabaigoje.


Kaip pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį darbui

Įvertinimui pasirinkome svarbiausias nešiojamųjų kompiuterių charakteristikas.

  • CPU. Veikimo greitis ir energijos suvartojimas priklauso nuo procesoriaus. Jei jums reikia nešiojamojo kompiuterio tekstams redaguoti ar naršyti internete, atsisakykite brangaus „Intel Core i7“ modelio ir naudokite biudžetinį „Core i3“ – sutaupykite iki 10 000 rublių.
  • RAM kiekis. RAM yra pagrindinis parametras tiems, kurie dirba su vaizdo ir nuotraukų redagavimu. Pavyzdžiui, norint patogiai dirbti su „Photoshop“, jums reikės bent 16 GB „RAM“. Antras dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra papildomos atminties išplėtimo lizdo buvimas. Jei darbui nepakanka atminties, galite nusipirkti ir įdėti kitą plokštę į lizdą.
  • Sandėliavimo tipas ir kiekis. Jei matote nešiojamąjį kompiuterį su daug atminties už mažą kainą, neskubėkite jo pirkti. Patikrinkite disko etiketę: SSD arba HDD. HDD yra senesnės kartos standieji diskai. Jų pliusas yra didelis kiekis ir maža kaina (~ 3000 rublių už 1 TB). Minusas – lėtas greitis. SSD yra kietojo kūno diskas su dideliu greičiu, bet brangiai kainuojantis (~ 7000 rublių už 500 GB). Testai rodo, kad failų skaitymas ar rašymas kelių gijų režimu SSD diske yra vidutiniškai 90 kartų didesnis nei HDD. Operacinės sistemos įkėlimas iš SSD disko 00:53 sek, HDD iki 4 min.
    Jei reikia saugoti daug informacijos, geriau pasiimti kombinuotą diską, kuriame sistema įdiegta mažame SSD, o failai saugomi dideliame HDD.
  • Ekranas. Svarbus parametras dirbant su nuotrauka ar dizainu. Ir jei ekrano įstrižainė yra kiekvieno vartotojo asmeninis pasirinkimas, tada jo kokybei geriau netaupyti. Už šį parametrą atsakinga raiška – pikselių skaičius visame ekrano plote. Geriausia sustoti ties dabar populiaria FullHD raiška (1920 × 1080) su IPS matrica. Pasenusios TN matricos neužtikrina tikslaus spalvų atkūrimo ir tamsina ekrano kampus. Tačiau 4K (3840 x 2160) vaizdas būtų daugiau pinigų švaistymas. Be to, reikia atsiminti: kuo didesnis ekrano dydis, tuo greičiau išsikrauna nešiojamojo kompiuterio baterija.
  • Vaizdo plokštė. Jei jūsų darbas susijęs su GPU atvaizdavimu ir vaizdo redagavimu, atkreipkite ypatingą dėmesį į šį parametrą. Vaizdo plokštė gali būti integruota į procesorių arba atskira. Integruoti laimi pigiau ir taupo akumuliatoriaus energiją, tačiau turi mažai našumo. Atskiras GPU yra atskiras lustas, įdiegtas pagrindinėje plokštėje (daugiausia AMD arba Nvidia), kuris pasižymi didesniu našumu, bet ir kainuoja žymiai daugiau. O jei nuotraukų apdorojimui tinka integruota vaizdo plokštė, rimtiems 3D projektams reikės aukščiausios klasės GeForce GTX 1660 Ti arba GeForce RTX 2080.
  • Svoris ir matmenys. Svarbūs parametrai tiems, kurie dažnai nešiojasi nešiojamąjį kompiuterį. Pavyzdžiui, nešiojamiesiems kompiuteriams su 17 colių monitoriumi reikia atskiro krepšio ir juos nešiotis nėra lengva. 15 colių nešiojamus kompiuterius jau galima neštis kuprinėje. Tačiau norint keliauti patogiai, geriau pasidomėkite ultrabooks. Jų vidutinis svoris yra nuo 1 iki 2 kg, o vidutinis nešiojamasis kompiuteris negali pasigirti sveriantis mažiau nei 3 kg.
  • Baterijos veikimo laikas. Didelė nešiojamojo kompiuterio kaina dar nėra ilgo baterijos veikimo rodiklis. Kuo galingesni komponentiniai įrenginiai, tuo daugiau energijos jie sunaudoja. Geras indikatorius yra 4-5 valandų baterijos veikimo laikas. Bet jei ketinate ilgą laiką dirbti ne namuose ar biure, pasiruoškite permokėti už akumuliatoriaus talpą.

Norėdami suprasti nešiojamojo kompiuterio pasirinkimo darbui subtilybes, rekomenduojame susipažinti su mūsų geriausių modelių reitingu.

[elementor-template id=»5816″]

Geriausių darbui nešiojamų kompiuterių

Surinkome geriausius darbui nešiojamus kompiuterius, remdamiesi žemų ir vidutinių kainų segmentais ir bandėme rasti aukso vidurį kainos ir kokybės santykio atžvilgiu.

Acer ASPIRE 3 A315-21-97XQ yra nebrangus nešiojamas kompiuteris, skirtas darbui su biuro programų rinkiniu

Nuo pat pradžių iš anksto įdiegtų „Windows 10“ programų pagalba galite kurti pristatymus ir skaičiuokles, transliuoti ir bendrauti su kolegomis.

CPU. AMD A9 9420 2 branduolių procesorius ne…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *