Geriausiosemokamos antivirusinės programos, skirtos „Windows“ 2020 m

Rasti gerą nemokamą antivirusinę programinę įrangą, skirtą „Windows“, nėra lengva. Kai kurios antivirusinės programos negali veiksmingai atsispirti grėsmėms; kitiems reikia daug RAM, o tai mažina kompiuterio našumą; dar kiti pateikiami kartu su įkyriais skelbimais, šnipinėjimo programomis ir kenkėjiškomis programomis; ketvirtasis neturi draugiškos sąsajos, todėl nepatyrusiems vartotojams sunku jį naudoti.

Šios apžvalgos pabaigoje galite atsisiųsti PDF su visais nemokamų antivirusinių programų, skirtų „Windows“, pranašumais ir trūkumais.

Taip pat žiūrėkite: visos mokamų antivirusinių programų kainos

Gebėjimas atsispirti grėsmėms yra pagrindinis kriterijus renkantis antivirusinę programą

Pagrindinė bet kurios antivirusinės programos funkcija yra kibernetinis saugumas. Ir čia galioja taisyklė „geriau prevencija nei gydymas“. Tačiau jokia antivirusinė, net jei ji mokama, negali garantuoti, kad kenkėjiškos programos nepateks į kompiuterį.


Geriausia nemokama antivirusinė programa, skirta Windows

Bandymų laboratorijos nuolat vertina, kaip antivirusinės programos kovoja su kenkėjišku kodu. Kadangi vieno bandymo metu neįmanoma aprėpti visų aspektų, testuojami atskiri apsaugos komponentai.

Svarbios antivirusinės įvertinimo kategorijos

Atnaujinti

Kuo platesnė virusų duomenų bazė ir kuo dažniau ji pildoma, tuo antivirusinė programa geriau atsispiria grėsmėms. Didelis atnaujinimų dažnis sumažina tikimybę, kad net nauji kenkėjiški kodai įsiskverbs į jūsų kompiuterį.

Proaktyvi gynyba

Kaip ir įprasti atnaujinimai, ji neleidžia kenkėjiškam kodui prasiskverbti į kompiuterį, tačiau naudoja euristinį metodą, o ne virusų duomenų bazes. Technologija pagrįsta programų ir procesų elgsenos analize. Proaktyvi apsauga gali užkirsti kelią užsikrėtimui tiek žinomais virusais, tiek nulinės dienos grėsmėmis. Proaktyvios technologijos vykdymo kokybę lemia užblokuotų atakų ir klaidingų teigiamų rezultatų skaičius.

Nulinės dienos grėsmė — terminas, reiškiantis nepataisytas spragas, taip pat kenkėjiškas programas, nuo kurių apsaugos mechanizmai dar nesukurti. Pats terminas reiškia, kad kūrėjai turėjo 0 dienų defektui pataisyti: pažeidžiamumas arba ataka tampa viešai žinoma tol, kol programinės įrangos gamintojas neišleis klaidos pataisų (ty pažeidžiamumas gali būti išnaudotas naudojant veikiančias programos kopijas be galimybės apsisaugoti nuo to)

Infekcijos gydymas

Antivirusinės programos automatiškai nuskaito jūsų kompiuterio turinį. Radę kenkėjišką kodą, jie bando jį ištaisyti. Jei tai nepavyksta, jie siūlo pašalinti programą, kad būtų išvengta „infekcijos“ plitimo. Infekcijos kontrolės kokybė vertinama pagal aptikimo greitį ir pašalinimo efektyvumą.


Geriausia nemokama antivirusinė programa, skirta Windows

Poveikis našumui

Skirtingos antivirusinės programos skiriasi sistemos apkrovos laipsniu. Neigiamas poveikis našumui labiausiai pastebimas silpnuose kompiuteriuose.

Apkrovos intensyvumui įtakos turi:

  • Įrankių arsenalas. Kuo daugiau apsaugos funkcijų yra įdiegta antivirusinėje programoje, tuo labiau ji veikia darbo eigą. Pavyzdžiui, tinklo stebėjimas ir lankomų svetainių analizė sulėtina puslapių įkėlimą į internetą.
  • Užduočių ratas. Kūrėjai pritaiko nemokamas antivirusines programas įvairioms užduotims. Kai kurios programos yra tinkamos naršyti internete ir dirbti su biuro programomis, o kitos skirtos dirbti su daugybe failų ir archyvų.

Jei turite didelio našumo kompiuterį, jokia antivirusinė jo nesulėtins. Bet jei nešiojamajam kompiuteriui nustatyta apsauga, yra skirtumas, nes programa su daugybe funkcijų padidins procesoriaus apkrovą, o tai sumažins akumuliatoriaus veikimo laiką.


Geriausia nemokama antivirusinė programa, skirta Windows

Reklama, pranešimai, nustatymai

Kūrėjai vieningai tvirtina, kad numatytieji nustatymai užtikrina geriausią kibernetinį saugumą. Tiesą sakant, taip būna ne visada. Nepagrįstai aktyvus apsaugos modulis, blokuojantis svetaines, ir daugybė pranešimų, kurie pasirodo be jokios priežasties, gali labai sugadinti jūsų nuotaiką.

Laimei, daugumą nemokamų antivirusinių programų, skirtų „Windows“, galima konfigūruoti. Kitas dalykas yra tai, kad kūrėjai ne visada siūlo draugišką sąsają. Kartais vartotojas turi praleisti daug laiko, kad suprastų, kur ir kaip išjungti tam tikrą funkciją.


Geriausia nemokama antivirusinė programa, skirta Windows

Kiti veiksniai

Antriniai nemokamos antivirusinės programos pasirinkimo kriterijai:

  • atsisiuntimo greitis paleidžiant „Windows“;
  • nuskaitymo greitis;
  • tėvų kontrolės funkcija, skirta apriboti prieigą prie kompiuterio ir interneto;
  • senesnių versijų palaikymas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *