- Alerginės reakcijos priežastys ir simptomai
- Dažniausi simptomai
- Potencialiai pavojingi komponentai
- Alergijos gydymas
- Preparatai kontaktinei alergijai gydyti
- Vaistai kvėpavimo takų alergijoms gydyti
- Hipoalerginės dangos, alternatyvos geliniam lakavimui
Alerginės reakcijos priežastys ir simptomai
Daugelį metų geliniai lakai užima pirmaujančias pozicijas nagų pramonėje kaip patvari danga, kuri suteikia rankoms nepriekaištingą, gerai prižiūrimą išvaizdą. Tačiau, kaip ir beveik kiekviena populiari grožio tendencija, gelinis lakavimas turi savų niuansų, o vienas iš jų – galima reakcija į medžiagą. Kaip pasireiškia alergija?
Dažniausi simptomai:
- odos patinimas aplink nagą ir odelę;
- sausumas;
- lupimasis;
- stiprus niežėjimas ir deginimas;
- pūslės ir pūslelės ant pirštų, dažnai kenčia viršutinė falanga;
- viršutinio epidermio sluoksnio atsiskyrimas;
- sunkiais atvejais – nago plokštelės atsiskyrimas, nago guolio atskleidimas.
Daugeliu atvejų tokia alergija nepasireiškia nuo pirmo naudojimo, dažniau ji pasireiškia po mėnesio ar daugiau reguliaraus gelinio lakavimo naudojimo. Šelako užtepimo technologija apima kelis etapus – tai riebalų šalinimas, pagrindo, pačios spalvos ir viršutinio sluoksnio užtepimas. Pasirodo, procese naudojami keli skirtingos cheminės sudėties produktai, ir kiekvienas iš jų gali sukelti alerginę reakciją.
Potencialiai pavojingi gelinio lako komponentai yra šie:
- izobornilo metakrilatas. Šis komponentas randamas daugelyje gelinių lakų, nepaisant to, kad kai kuriose šalyse jis draudžiamas;
- toluenas (tirpiklis);
- formaldehido dariniai;
- kanifolija (pigmento bazė).
Alergijos priežastis gali būti netikslus gelinio lakavimo užtepimas kontaktuojant su oda ir odelių sritimi, todėl svarbu manikiūrą pasidaryti pas meistrą, kuriuo pasitikite.
Jei esate alergiškas UV spinduliams, gelinio lakavimo naudojimas taip pat gali kelti grėsmę, nes dangai kietinti naudojamos UV lempos. Nors pats ultravioletinis spinduliavimas nėra alergiškas, jis gali išprovokuoti chemines organizmo reakcijas, kurios sukelia alergiją.
Be kontaktinės alergijos, kuri išsivysto tiesiogiai lakuojant nagus geliniu laku, yra ir kvėpavimo takų. Tai pasireiškia įkvėpus gelinio lako komponentus ir labiau kelia grėsmę meistrams, kurie reguliariai dirba su tokio tipo danga. Šio tipo alergiją galima atpažinti pagal šiuos simptomus:
- akių paraudimas, patinimas, ašarojimas;
- gerklės skausmas, čiaudulys, kosulys;
- burnos, lūpų, liežuvio gleivinės patinimas;
- gleivinės išskyros iš nosies, niežulys, pasunkėjęs kvėpavimas.
Kaip atsikratyti alergijos geliniam lakavimui, jei susiduriate su tokia nemalonia organizmo reakcija? Įvairių tipų ligų gydymas bus skirtingas.
Alergijos gydymas
Visų pirma, dangą būtina pašalinti vos pastebėjus pirmuosius alerginės reakcijos simptomus, antraip situacija gali gerokai pablogėti. Apskritai gydymas iš esmės nesiskirs nuo bet kokios odos alergijos gydymo. Tai apima antihistamininių vaistų ir tepalų, taip pat drėkinančių kremų naudojimą, esant odos lupimui ir įtrūkimams.
Ištikus ūmiai alerginei kvėpavimo takų reakcijai, būtina skubiai kreiptis į medikus, nes pasekmės gali būti pavojingos gyvybei ir sveikatai. Jei patinimas nėra toks stiprus ir situacija neblogėja, galite pabandyti jį pašalinti patys, naudojant specialius nosies lašus. Tačiau reikia atsiminti, kad savigyda gali būti žalinga, todėl nedelsdami kreipkitės į specialistą.
Vaistai kontaktinei alergijai gydyti:
- Tavegilis, Suppactin, Zirtek, Loratadinas, Fenistil, Claritin, Bepanten, Dimedrol, Gistan, Skin cap.*
Vaistai kvėpavimo takų alergijoms gydyti:
- Allergodil C, Sanorin Analergin, Vibrocil.*
* Jų vartojimui ir naudojimui yra kontraindikacijų, būtina perskaityti naudojimo instrukciją arba pasitarti su specialistu.
Hipoalerginės dangos, alternatyvos geliniam lakavimui
Ką daryti, jei susidūrėte su panašia problema, bet nenorite atsisakyti gražios ilgalaikės dangos? Yra keletas šios problemos sprendimų. Pirmoji – naudojami tik kokybiški geliniai lakai, kurie gaminami naudojant specialias 3FREE, 5FREE, 7FREE technologijas, kurios išvengia pačių agresyviausių komponentų naudojimo. Tai apima šiuos prekių ženklus:
- Šelakas CND;
- Gelcolor OPI;
- Jessica Gelation;
- Gražuolė.
Tačiau atminkite, kad šimtaprocentinė apsauga nuo alergijos su aukščiau išvardintais geliniais lakais negarantuojama, nes tokia netikėta organizmo reakcija gali įvykti dėl bet kurio produkto sudėtyje esančio komponento.
Gera alternatyva geliniam lakavimui gali būti CND prekės ženklo Sophin ir Vinilux gelinio lako ir įprasto lako hibridai. Jiems nereikia…