Įrenginys su skirtingais pjaustytuvais ir purkštukais visoms progoms jau seniai tapo verta alternatyva daugeliui manikiūro ir pedikiūro įrankių. Daugelis nagų technikų nori naudoti pjaustytuvus, kad pašalintų sunkiai įsisenėjusias nagų dangas, nors šis procesas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti šiek tiek rizikingas. Tačiau aparatūros pašalinimas turi keletą neginčijamų privalumų, o kad viskas vyktų sklandžiai, būtini nagų meistro įgūdžiai ir tinkamai parinktas kirpėjas. Bet pirmiausia viskas!
Gelio lako pašalinimas pjaustytuvu
Kuo naudingas šis dangos pašalinimo būdas? Pirma, skirtingai nei skystis, nėra galimybės perdžiūti nago ir odelės ar net kaip nors paveikti jų būklę. Antra, pjaustyklė ant nago plokštelės palieka ploną pagrindo sluoksnį, kuris suteikia nagams papildomo tvirtumo. Šis procesas trunka tiek pat laiko, kiek ir mirkymo procesas.
Kaip tai atsitinka? Pjaustyklė sukasi dideliu greičiu, dėl to pjauna dirbtinę velėną. Ji „slysta“ per nagą, tarsi lėtai jį glostydama. Įgudusio meistro rankose tai vyksta greitai, neskausmingai ir saugiai.
Koks rezultatas? Nuėmus aparatūrą, ant nagų lieka nepastebimas pagrindo sluoksnis, kuris nupoliruojamas šveitikliu. Būtent šis bazinis sluoksnis veikia kaip apsauginis barjeras, neleidžiantis pjaustytuvui pažeisti nago plokštelės, kuri dėl to atrodo sveikai ir natūraliai. Odelė lieka visiškai nepažeista, todėl yra pašalinamas bet koks diskomfortas, uždegimas ar skausmas.
Kokie yra pjaustytuvai
Pirmasis visų pjaustytuvų skirtumas yra medžiaga.
- Deimantas. Priklausomai nuo formos ir standumo, tokiais antgaliais galima apdoroti laisvą nago kraštą, šiurkštų odos paviršių, periungualinę erdvę, taip pat smulkias nuospaudas.
- Keramika. Keramika yra sudėtinga, hipoalerginė ir karščiui atspari medžiaga. Tokios pjaustyklės naudojamos darbui su odelėmis ir gelinio lako šalinimui, su kuriuo jos elgiasi labai efektyviai ir labai švelniai.
- Plienas. Labai tinka pedikiūrui ir šiurkščiai odai.
- Karbidas. Jie daugiausia naudojami dirbtinių nagų korekcijai ir šalinimui, akrilo ar gelio sluoksnio storiui mažinti.
- Medvilnė ir silikonas. Šios frezos atlieka šlifuoklio ir poliravimo aparato funkcijas ir yra naudojamos paskutiniame darbo su vinimis etape.
Ir dar vieną skirtumą svarbu žinoti – įpjovos spalva, kuris rodo pjaustytuvo standumo laipsnį. Didėjimo tvarka:
- geltona – minkštiausias;
- raudona;
- mėlyna;
- žalias;
- juodas – sunkiausias.
Teisingiau būtų sutelkti dėmesį į gamintojo nurodytas pjaustytuvo charakteristikas, nes tarp skirtingų markių ir skirtingų tipų purkštukų spalvos vertė gali skirtis. Paprastai kuo šviesesnė spalva, tuo mažesnis kietumo laipsnis, ir atvirkščiai – kuo tamsesnė spalva, tuo didesnis kietumo laipsnis.