Kapų priežiūros paslaugos

Šeimos kapo priežiūra gali būti didelė atsakomybė ir daugelis žmonių suka galvą, ką daryti ir kaip išlaikyti kapą tvarkingą ir švarų ištisus metus. Dažniausiai šią užduotį dažniausiai atlieka artimiausias giminaitis.

Pirmuosius porą metų, kol artimojo netektis dar labai skaudi, žmonės atlieka visus būtinus kapo priežiūros darbus ir aplanko kapą ypatingomis datomis. Laikui bėgant lankymas natūraliai retėja ir per 2-3 metus gali beveik visiškai išnykti. Maždaug iki pastarųjų dešimties metų buvo galima tikėtis, kad vietos valdžios institucijos prižiūrės kapines švarias ir tvarkingas, tačiau dabar taip tikrai nebėra. Beveik nė viena taryba neteikia nemokamų kapų priežiūros paslaugų ar kapų priežiūros paslaugų, išskyrus žolės pjovimą pagrindinėse kapinių teritorijose.

Dėl to artimieji atsiduria labai sunkioje padėtyje, ypač jei jie sąžiningai vykdo savo pareigas. Daugeliu atvejų našlės ar našliai tiesiog nepajėgūs atlikti fizinio darbo, reikalingo kapų priežiūrai. Dauguma kraštovaizdžio formavimo ar sodininkystės įmonių nebūtų suinteresuotos rūpintis tuo, kas vis dėlto yra specialisto reikalavimas. Pavyzdžiui, antkapių valymas gali būti sudėtinga užduotis, ypač jei žmogus neturi patirties su įvairiomis naudojamų akmenų rūšimis. Yra buvę nelaimingų atsitikimų, kai valant antkapius jie apvirto, ir netgi žuvo žmonės, ypač vaikai.

kapų priežiūros įmonės

Specializuotos kapų priežiūros įmonės turi specialių valymo metodų ir medžiagų, kad dauguma antkapinių akmenų vėl būtų geriausios būklės. Kai kuriems daugelį metų neprižiūrimiems akmenims negalima sugrąžinti buvusios šlovės, tačiau daugeliu atvejų tai yra tik gerai. Ar galite įsivaizduoti kapinių dalį, kurioje kapai buvo apgyvendinti, tarkime, daugiau nei 100 metų, o visi akmenys per tą laiką natūraliai susidėvėjo. Jei nueitumėte ir visiškai nuvalytumėte visas toje dalyje esančio antkapio dėmes ir žymes, jis labai nenatūraliai išsiskirtų. Tokiomis aplinkybėmis pakanka gerai išvalyti, kad būtų pašalintos visos palaidos šiukšlės, ir sutvarkyti aplink sklypą esančią žemę. Kapų tvarkymas – tai pagarbos mirusiesiems rodymas, o ne galimybė pasipuikuoti gyviesiems. Šeimos kapas turėtų atrodyti tvarkingai, švariai, tvarkingai ir, svarbiausia, prižiūrimas.

Šį darbą gali atlikti gera vietinė kapų priežiūros įmonė, kuri turi vietinių žinių apie toje vietovėje naudojamus akmenis ir geriausiai tinkamų gėlių bei krūmų rūšis. Kiek kartų aplankyti kapavietę, priklauso tik nuo jūsų asmeninio pasirinkimo. Daugelis šeimų pasirenka, kad kapų priežiūros įmonė kapus tvarkytų keturis kartus per metus, vieną kartą per sezoną. To pakanka, kad būtų užtikrinta gera kapavietės išvaizda visus metus. Taip pat labai populiarios papildomos kapų priežiūros paslaugos, pavyzdžiui, gėlių padėjimas ar žvakių uždegimas ypatingų sukakčių proga.

Daugiau informacijos kpai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *