Kaip pasirinkti vaizdo plokštę

Kaip pasirinkti vaizdo plokštę . Šis klausimas neramina ne tik žaidėjus, bet ir paprastus kompiuterių vartotojus. Atsakymas nuvilia – per skausmą ir ašaras pamačius kainas modeliams, kurie prieš 3 metus buvo laikomi biudžetiniais. Tačiau gyvenimas tęsiasi: surenkami nauji kompiuteriai, keičiamos dalys senuose.

Negalite atsisakyti vaizdo plokščių, todėl perkant svarbu teisingai pasirinkti, kad nereikėtų mokėti du kartus.

Ši medžiaga jus domina: 20 geriausių vaizdo plokščių, geriausių SSD diskų, 10 geriausių žaidimų procesorių ir kaip išsirinkti kompiuterį žaidimams.

Vaizdo plokštė yra atsakinga už grafinių procesų apdorojimą: nuo sąsajos piešimo ir vaizdo įrašo atkūrimo iki sudėtingos 3D grafikos kūrimo. Žemėlapį sudaro 6 pagrindinės dalys, į kurių savybes turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis naują geležies gabalą:

✅ Grafikos procesorius (GPU) – vaizdo plokštės širdis. Tai priklauso nuo jo greitis ir galia visą įrenginį. Užsiima komandų, susijusių su grafika, apdorojimu. GPU galia kartais pranoksta centrinį procesorių dėl daugybės skaičiavimo vienetų.
✅ Skaitmeninis-analoginis keitiklis yra įrenginys, kuris konvertuoja vaizdąsukurta vaizdo valdiklio. Susideda iš keturių blokų. Trys blokai yra atsakingi už raudonos, žalios ir mėlynos spalvos konvertavimą, ketvirtame bloke saugoma informacija apie būsimą ryškumo ir spalvų gamos korekciją.
✅ Vaizdo įrašų valdiklis yra atsakingas už vaizdo generavimą atmintyje. Jis siunčia komandas į skaitmeninį analoginį keitiklį ir apdoroja centrinio procesoriaus komandas.
✅ Vaizdo atmintis yra atsakinga už vaizdų ir komandų saugojimą. Jis skiriasi greičiu ir dažniu. Šiandien populiariausias atminties tipas yra GDDR5, naudojamas daugelyje šiuolaikinių vaizdo plokščių.
✅ Tik skaitymo atmintis (ROM) saugo reikalingus ekrano elementus: šriftai ir aptarnavimo lentelės. Užtikrina vaizdo plokštės veikimą prieš įkeliant pagrindinę operacinę sistemą.
✅ Aušinimo sistema atsakingas už vaizdo procesoriaus temperatūros režimo palaikymą priimtinose ribose. Keli ventiliatoriai užtikrina optimalią temperatūrą esant didelėms apkrovoms.


  Vaizdo plokštės

  Kaip pasirinkti vaizdo plokštę žaidimams

  Galinga vaizdo plokštė – kiekvieno žaidėjo svajonė, vienas pagrindinių žaidimų kompiuterio komponentų ir, be jokios abejonės, vienas brangiausių. Be grafinės plokštės net naujausias kompiuterio modelis praras savo prasmę – vartotojas neįvertins modernios grafikos, stačia galva nepasiners į paralelinę realybę ir nepajus žaidimo dinamikos. Žaidimai pradės veikti lėtai, sustings arba visai neįkeliami.

  Grafikos kokybė kasmet gerėja, o mėgstamos strategijos vaizdas atgyja kiekvieną kartą atnaujinus. Norint perkelti šiuolaikinius specialiuosius efektus ir visiškai pasinerti į žaidimo procesą, išleidžiamos naujos kartos vaizdo plokštės.

  Kaip išsirinkti vaizdo plokštę kompiuteriui, kuri patenkins pagrindinius žaidėjo poreikius ir prailgins jos veikimą? Pagrindiniai patarimai, kaip pasirinkti grafikos adapterį:

  ? Pagalvokite apie vaizdo plokštės papildomo maitinimo ir aušinimo sistemą, kad prailgintumėte jos tarnavimo laiką;
  ? Identifikuokite monitoriaus skiriamoji geba suprasti grafikos kokybę;
  ? forma žaidimų sąrašaskūrėjai nurodo minimalias kiekvieno gaminio technines specifikacijas;
  ? patikrinkite jungtis vaizdo plokštė, skirta prijungti prie pagrindinės plokštės ir išorinių įrenginių;
  ? Palyginkite vaizdo plokštės matmenis ir laisvos vietos matmenis sisteminio bloko normaliam gretimų komponentų darbui;
  ? ištirti pagrindines savybes vaizdo plokštės ir nuspręsti dėl gamintojo, kad pasirinktumėte optimalų modelį;
  ? Nelyginkite teorinio vaizdo plokščių veikimo, bet patikrinkite arba išbandykite konkrečių žaidimų pavyzdžius;
  ? Sumontuokite įtampos stabilizatorių ir nepertraukiamo maitinimo šaltinį, jei elektros problemos yra dažna istorija.

  Geriausiosaizdo plokštės žaidimams:

  • Palit GeForce RTX 3070 GamingPro 8GB;
  • MSI GeForce GTX 1650 VENTUS XS 4G OC;
  • ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3080 OC 10GB.

  10 geriausių žaidimų procesorių

  Kaip išvengti problemų taisant vaizdo plokštę?

  Pagrindinė vaizdo plokštės gedimų priežastis yra perkaisti. Todėl senoviniu būdu išvalome kompiuterio radiatorių nuo dulkių, prisimename apie aušinimą ir nepamirštame taisyklių:

  ?️ Pasyvus ar aktyvus vėsinimas? Pagrindinis pasyviojo aušinimo sistemos trūkumas yra mažas efektyvumas. Dėl nepakankamos ventiliacijos kompiuterio viduje vaizdo lustas veikia maksimalioje temperatūroje, o galingai kortelei tai yra labai svarbu ir greitai miršta. Sapper kortelė su pasyviu aušinimu ją ištrauks be problemų, tačiau šiuolaikiniai žaidimai jai bus nepajėgūs. Esame aktyvūs!
  ?️ Žemėlapio dydis. Galinga vaizdo plokštė nėra maža. Dideli aušintuvai ir radiatoriai padidina tūrį, tačiau sumažina triukšmą…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *