Kategorijos
Uncategorized

Kaip išsirinkti elektroninę knygą

Norėdami parašyti šį straipsnį, kalbėjomės ne tik su ekspertais, bet ir su skaitytojais, todėl galime pasakyti, kokios technologijos ir funkcijos yra tikrai naudingos modeliuose ir pasiūlyti, kaip išsirinkti elektroninę knygą skaitymui .

Turinys

Ar vis dar skaitote elektronines knygas?

Kaip veikia išmaniųjų telefonų ekranai

Kaip veikia elektroninių knygų ekranai

Kokia yra geriausia elektroninė knyga

Kaip išsirinkti elektroninę knygą – ekspertų ir vartotojų nuomonė

Ką dar vartotojai patarė apsvarstyti

išvadų


„Ar jie vis dar skaito elektronines knygas?

Panašu, kad atsiradus išmaniesiems telefonams, skaitytojų populiarumas nukrito. Kai rinkome nuomones apie modelius, kai kurie rašė, kad dabar skaito iš telefonų ir planšetinių kompiuterių arba renkasi popierines knygas.

Mes nepasakysime, kodėl elektroninė knyga yra geresnė už popierinę, bet pasakykime, kodėl ir kada ji gali būti geriau nei išmanusis telefonas skaitymui.


Kaip veikia išmaniųjų telefonų ekranai

Išmaniųjų telefonų ekranai skleidžia šviesą. Paimkime bent jau LCD matricas ir jų modifikacijas (TN, IPS, VA). Po grūdintu stiklu paslėptas liečiamasis paviršius, po juo – matrica, kurioje formuojamas vaizdas, o apatinis sluoksnis – šviesos šaltinis. Šį vaizdą matome foninio apšvietimo dėka.

Dabar populiariuose OLED ekranuose (AMOLED, Super AMOLED) kiekvienas pikselis apskritai skleidžia šviesą – organinį LED. Kita OLED ekranų savybė yra PWM (impulso pločio moduliacija). Tai LED foninio apšvietimo ryškumo keitimo technologija, kurioje kinta ne jų galia, o švytėjimo intensyvumas. Šviesos diodai greitai įsijungia ir išsijungia, todėl susidaro įspūdis, kad vaizdo ryškumas yra pritemdytas. Tiesą sakant, esant maksimaliam ekrano ryškumui PWM nėra, tačiau esant minimaliam, jis yra maksimalus.

Ne visada galime pagauti šį mirgėjimą akimis, bet vis tiek į tai reaguojame. Todėl nuo ilgo skaitymo naktį, net ir nuo blankaus išmaniojo telefono ekrano, akys gali greitai pavargti, atsirasti diskomforto jausmas, galvos skausmai.


Kaip veikia elektroninių knygų ekranai

Skaitytuvų gamintojai naudoja E-Ink (Electronic Ink, electronic ink) ekranus. Tai į popierių panašus ekranas be šviesą skleidžiančių elementų. Vaizdai ant jo matomi dėl atspindėtos šviesos, kaip ir popieriuje. Tai paaiškina, kodėl sakoma, kad elektroninės knygos yra geresnės ir tinkamesnės skaitymui nei išmanieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai, nors tai tikrai patvirtinančių tyrimų nėra.


Lola Aleksandrovna Semenova, oftalmologijos chirurgė, Excimer klinika:

Išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir elektroniniai skaitytuvai turi tikrai skirtingus ekranus. Bet jei skaitysite tekstą su juodomis raidėmis baltame fone natūralioje šviesoje, šio skirtumo nepajusite, kaip, tiesą sakant, skaitydami iš popieriaus. Nors ryškioje šviesoje, pavyzdžiui, saulėtą dieną, geriau skaityti iš elektroninės knygos, tačiau naktį, nustačius optimalų ekrano ryškumą, galima skaityti ir iš išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio. Tačiau nepamirškite apie mėlynos šviesos poveikį melatonino gamybai ir cirkadiniams ritmams ir naudokite skaitymo režimą, kuris sumažina mėlynos šviesos kiekį, kad vėliau galėtumėte greičiau užmigti.

Yra ir apšviestų skaitytuvų modelių, tačiau juose jis išdėstytas kitaip, nes ekranas apšviečiamas ne iš vidaus, kaip išmaniuosiuose telefonuose, o iš išorinio sluoksnio, o šviesa nukreipta ne į akis, o į ekraną. Nors manoma, kad atsispindėjusi šviesa taip pat gali sukelti diskomfortą ir kad jo nejaustumėte, turite laikytis taisyklių, kurios padeda sumažinti bet kokių elektroninių prietaisų poveikį regos organui.


Lola Aleksandrovna Semenova, oftalmologijos chirurgė, Excimer klinika:

Kiekvienas iš mūsų turi pats nuspręsti, iš kurio įrenginio jam patogiau skaityti. Tačiau nepaisant jūsų pasirinkimo, nepamirškite taisyklių, kurių laikymasis padeda sumažinti bet kokių elektroninių prietaisų poveikį regos organui. Būtent: laikykite ekraną 60-80 cm aukštyje nuo akių, skaitydami ilgą laiką laikykitės 20-20-20 taisyklės (kas 20 minučių žiūrėkite į objektą, esantį 20 pėdų atstumu arba 6 m, atsižvelgiant į tai 20 sekundžių).

Kokia yra geriausia elektroninė knyga

Viena iš svarbiausių elektroninių knygų savybių yra ekranas, tiksliau, jo kontrastas. Tai pasikeitė, kai atsirado naujos kartos ekranai:

  • E-Ink SiPix – 6:1 kontrasto santykis, balta spalva atrodo beveik kaip pilka;
  • E-Ink VizPlex – 7:1 kontrasto santykis;
  • E-Ink Pearl – 10:1 kontrasto santykis;
  • E-ink Pearl HD – 12:1 kontrasto santykis ir patobulinta raiška;
  • E-ink Flex – 10:1 kontrasto santykis, ta pati skiriamoji geba kaip E-ink Pearl HD, tačiau stiklo pagrindas pakeistas plastikiniu, todėl modeliai yra patikimesni, atsparūs smūgiams, kritimams;
  • E-ink Carta – 15:1 kontrasto santykis, dar ryškesnė balta spalva ir aiškesnės raidės.

Elektroninės knygos su E-Ink Carta ekranu laikomos labai geromis, jose taip pat yra vaizdų …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *