Elektrinė mėsmalė šiandien nieko nestebina. Tačiau kompaktiško ir paprasto funkcionalumo rankinio modelio vartotojo virtuvėje galima rasti vis mažiau. Tačiau prieš kelis dešimtmečius šeimininkės kotletams ir koldūnams maldavo mėsą išskirtinai rankomis.
Turinys
Rankinių mėsmalių privalumai ir trūkumai
Patarimai, kaip pasirinkti rankinę mėsmalę
Mechaninių mėsmalių
Patogus 643586 Tescoma
GIPFEL 5405
Diva MRP rotorius
HG-006 ENDEVER
Variklis Sich 1 MA-S
Galite atsisiųsti PDF failą su visų keptuvių privalumais ir trūkumais, pateiktais įvertinime šio straipsnio pabaigoje.
Ar šiandien būtina pirkti rankinę mėsmalę? O kokį šio įrenginio modelį geriau pirkti tiems, kurie iš mamos ar močiutės „palikimo“ negavo solidaus sovietinio čioperio? Išsiaiškinkime tai kartu.
Rankinių mėsmalių privalumai ir trūkumai
Mechanines ir elektrines mėsmales vienija vienas tikslas – mėsos, daržovių ir kitų produktų malimas. Priešingu atveju mechaninis įtaisas daugeliu atžvilgių praranda elektrinį ir atvirkščiai. Net ir mūsų automatizuotame amžiuje rankinio modelio pirkimas turi nemažai privalumų.
Privalumai:
- Svoris ir matmenys. Rankinė mėsmalė virtuvėje neužima daug vietos, ją patogu laikyti net mažame virtuvės stalčiuje.
- Patikimumas. Kokybiškos mechaninės mėsmalės resursai praktiškai neriboti, jose nėra nieko ypatingo laužyti. Sugedusias tvirtinimo detales ar ašmenis galima pakeisti apsilankius techninės įrangos parduotuvėje. Kruopščiai tvarkant ir laiku galandus pjovimo elementus, toks modelis tarnaus daugelį metų.
- Tylus veikimas. Mechaninį įrenginį patogu naudoti net naktį, nebijant sutrikdyti šeimos narių ar kaimynų miegą.
- Nepriklauso nuo elektros. Rankinėms mėsmalėms nereikia maitinimo tinklo. Jei nutrūko elektra, toks modelis puikiai pasitarnaus ruošiant maltą mėsą kotletams.
[elementor-template id=»5816″]
Minusai:
- Purkštukų skaičius. Dažnai mechaninėse mėsmalėse yra tik viena ar dvi grotelės maistui malti. Kai kuriuose modeliuose yra sulčiaspaudės priedas pomidorų sultims arba priedai makaronams pjaustyti arba dešroms įdaryti.
- Mažas greitis ir našumas. Sumalto produkto kiekis tiesiogiai priklauso nuo vartotojo taikomų fizinių pastangų. Kuo greičiau suksi, tuo daugiau gausi.
Patarimai, kaip pasirinkti rankinę mėsmalę
Sovietmečiu mėsmalių pasirinkimas buvo ribotas. Dėl elektrinių modelių konkurencijos mechaninių įrenginių asortimentas vis dar mažas. Jei nuspręsite virtuvėje įdėti rankinį įrenginį, atkreipkite dėmesį į daugybę šio įrenginio pasirinkimo kriterijų.
Rūšys
Mėsmalės tarnavimo laikas labai priklauso nuo mėsmalės gamybos medžiagos.
Ketaus
Sunkiausi ir brangiausi, bet kartu ir praktiški prietaisai. Tokios mėsmalės dažnai paveldimos iš kartos į kartą ir savo pozicijų neketina užleisti. Tačiau, nepaisant sunkumo, ketus yra gana trapi medžiaga, todėl šią mėsmalę reikia saugoti nuo kritimo. Neatsargiai elgiantis iš šio metalo gaminiai gali rūdyti. Todėl tokių modelių nerekomenduojama plauti indaplovėse ir ilgą laiką mirkyti vandenyje. Po naudojimo ketaus mėsmalės turi būti kruopščiai išdžiovintos.
Aliuminis
Daug pigesnis ir lengvesnis nei ketaus kolegos. Medžiaga dažniausiai yra ne pats aliuminis, o lydiniai. Geras pasirinkimas yra siluminiai (aliuminio-silicio) modeliai. Tokios mėsmalės yra patikimos, svarbiausia nepamiršti apie periodinį pjovimo briaunos galandimą.
plastmasinis
Tradiciškai plastikas buvo laikomas mažiau patvaria medžiaga nei metalas. Tačiau daugelis šiuolaikinių mėsmalių yra pagamintos iš itin tvirto maistinio plastiko. Tačiau šiuo atveju rekomenduojama kontroliuoti slinkimo jėgą.
tvirtinimo detalės
Mėsmalės tvirtinimo prie stalviršio parinktys 2: siurbtukas arba spaustukas.
Spaustuvas
Atrama sumontuota ant stalviršio krašto. Čia yra kilnojamas elementas, kuris sraigtinio mechanizmo pagalba pakyla ir prispaudžia mėsmalę prie darbinio paviršiaus.
Spaustuvas yra patogus tvirtinimas, tačiau patraukus mechanizmą galima sugadinti baldus. Ir jei ant darbinio paviršiaus nėra išsikišimo, tada nėra prasmės pirkti tokį įrenginį – bus neįmanoma sumontuoti konstrukcijos.
Siurblys
Tai apvalus pagrindas, silikonas arba guma. Plastikiniuose modeliuose yra siurbtukas. Toks prietaisas gerai prilimpa tik prie idealiai lygaus ir lygaus paviršiaus.
Varžtas
Geriausia, jei ši dalis pagaminta iš nerūdijančio plieno. Toks sraigtas yra mažiau linkęs į koroziją ir…