GlobalWebIndex savo tyrime nustatė, kad nuo 2020 m. vaizdo konferencijų populiarumas išaugo. Gerai, kai vaizdo skambučiams užtenka nešiojamojo kompiuterio kameros arba išmaniojo telefono priekinės kameros. Tačiau taip būna ne visada. Jei naudojate kompiuterį, turite nusipirkti internetinę kamerą. Taip, ir nešiojamuosiuose kompiuteriuose įmontuotos kameros dažniausiai būna tokios kokybės, kad mažas žmogelis iš Minecraft kalbina kolegas.
Šiame straipsnyje surinkome geros kokybės internetines kameras: filmuoti be triukšmo ir įrašyti garsą be traškėjimo ir trukdžių. Jie pasirinko kameras namams ir biurui, srautiniam perdavimui, taip pat pasirinko biudžetinius modelius. Šimtai tikrų atsiliepimų apie „Yandex“ mums padėjo tai padaryti. Rinka, daugybė atsiliepimų „YouTube“ ir ekspertų patarimai.
❗ Išsirinkti internetinę kamerą nėra taip paprasta, kaip atrodo. Pavyzdžiui, pirkdami daugelis žiūri tik į leidimą. Tačiau naudojant tą pačią skiriamąją gebą, kameros vaizdo įrašą rašo skirtingai, nes kokybė priklauso ir nuo kitų veiksnių. Todėl pirkti internetinę kamerą remiantis „šis yra didesnės skiriamosios gebos“ yra neteisingas. Rezoliucija gali būti didesnė, o vaizdas gali būti prastesnis.
Kad kiekvienas skaitytojas galėtų įvertinti kiekvieno modelio vaizdą ir garsą, kiekvieno skyriaus pabaigoje įtraukėme vaizdo įrašų apžvalgas. Galite pažvelgti į veikiančias kameras ir iš karto palyginti, kuris modelis fotografuoja šaltesnis.
Ši medžiaga gali jus sudominti: kaip tiktok padeda mokytis ir kaip grąžinti nekokybišką programėlę.
Kokią internetinę kamerą geriausia pirkti kompiuteriui
Kuri internetinė kamera geriausiai tinka kompiuteriui, priklauso nuo to, kam ji skirta. Skambučiams su kolegomis ir srautams svarbios skirtingos charakteristikos.
Jei jums reikia nusipirkti internetinę kamerą srautiniam perdavimui, tada atkreipiame dėmesį į 5 parametrus.
📌 Kadrų dažnis
Kuo didesnis šis nustatymas, tuo geresnė vaizdo kokybė. Idealus variantas yra 30 kadrų per sekundę. Jei jis žemesnis, vaizdas sulėtės. Jei aukštesnis, jums reikia gero interneto.
📌 Vaizdo raiška
Kuo didesnė skiriamoji geba, tuo geresnė vaizdo kokybė. 800×600 – tinka dabar, tik jei naudojate vaizdo skambučius kartą per mėnesį. Jei transliuojate, ieškokite 1280×720. Ideali Full HD kokybė: 1920×1080. Dar geriau yra 4K: 4096 x 2160.
📌 Fokusavimas
Norint, kad fotoaparatas sutelktų dėmesį į streamerį ir objektus, reikalingas automatinis fokusavimas. Kuo geresnis automatinis fokusavimas, tuo mažiau vaizdas „šokinėja“ fokusuojant.
📌 Žiūrėjimo kampas
Srautams reikalingas 70º ar didesnis kampas. Taip rėmelyje atsiras daugiau vietos, o ne tik jūsų veidui.
📌 Mikrofonas
Kartais mikrofonai srautiniam perdavimui perkami atskirai. Ieškojome modelių su geru mikrofonu, kad streameris būtų gerai girdimas, o fone nebūtų triukšmo ar įkyraus šnypštimo.
Jei renkamės internetinę kamerą namams ir darbui, mažiau svarbių parametrų. Ir reikalavimai jiems nėra tokie aukšti. Štai į ką reikia atsižvelgti renkantis:
✅ Leidimas. Vaizdo skambučiams įprasta reikšmė yra 720 x 1080. Žemiau – negalite, aukščiau – galite.
✅ Fokusavimas. Automatinis fokusavimas visada yra naudinga funkcija. Svarbiausia, kad jis veiktų tinkamai ir vaizdas „nešokinėja“.
✅ Žiūrėjimo kampas. Standartinis 60° variantas tinka, jei kadre yra 1-2 žmonės. Jei yra daugiau arba svarbu užfiksuoti daugiau vietos, jums reikia 70-80 °.
✅ Mikrofonas. Jis turi būti jautrus, kad garsas nebūtų tylus. Dar geriau, jei dažniai subalansuoti. Taigi garsas bus malonus.
Internetinės kameros vaizdo kokybė priklauso nuo nustatymų ir apšvietimo. Galite pasirinkti modelį iš 6-os mūsų topo vietos, nusipirkti žiedinę lempą, pasigilinti į OBS nustatymus → fotoaparatas fotografuos geriau nei 1-os vietos modelis be nustatymų.
Draugiškas patarimas: jei jums patinka internetinė kamera, geriau ieškoti, kaip ją nustatyti OBS arba patentuotoje programoje. „YouTube“ ir apžvalgos padės tai padaryti.
Geriausiosnternetinės kameros namams ir biurui
Šį internetinių kamerų įvertinimą sukūrėme kompiuteriui, kad kiekvienas iš jūsų rastų savo tikslams tinkamiausią internetinę kamerą. Šiame skyriuje pasirinkome modelius, kurie tinka vaizdo skambučiams. Šios kameros neturi 4K kokybės ir šaunių triukšmą slopinančių mikrofonų. Jiems to nereikia. Yra internetinių kamerų su geru vaizdu ir garsu. To pakanka priartinimui, skype ir kitai vaizdo konferencijų programinei įrangai. Atrankoje mums padėjo ne tik asmeninė patirtis, bet ir daugybė atsiliepimų prekyvietėse bei, žinoma, profesionalų atsiliepimai.
Modelis | Kas šaunu | |
---|---|---|
#5 | „Logitech HD“ internetinė kamera C615 | Pokalbiams su artimaisiais Skype |
#keturi | „Logitech HD“ internetinė kamera B525 | Patogiausia kelionėms ir kelionėms |
#3 | Creative Live! Cam Sync 1080p | Biuro konferencijoms |
#2 | ASUS internetinė kamera C3 | Plačiausias matymo kampas namams ir biurui – 90° |
#vienas | Microsoft LifeCam HD-3000 | Geriausia vaizdo kokybė |
5 vieta – Logitech HD Webcam C615
USB kamera Logitech HD Webcam C615 buvo paskutinė mūsų topų vieta, nes trūko aiškių vaizdų. Nuotraukoje nėra muilo ar pikselių, bet taip pat didelis ryškumas. Ypač jei kambaryje yra vienas šviesos šaltinis – sietynas.
Jei nėra pakankamai apšvietimo, „Logitech HD Webcam C615“ padės išryškinti kokybę…