virduliai ir termopuodai

Norint įsigyti elektrinį virdulį, reikia atsižvelgti į jo galią, tūrį, kaitinimo elemento tipą ir daugelį kitų parametrų. Atsižvelgėme į juos visus ir, remdamiesi klientų atsiliepimais, sudarėme nepriklausomą elektrinių virdulių 2022 įvertinimą pagal kokybę ir patikimumą, į kurį įeina geriausi virduliai, termopuodai, samovarai ir arbatos virimo aparatai.


  Retro arbatinukų apžvalga

  Ką rinktis: elektrinį virdulį ar termopuodą

  Virdulius naudojame kasdien, todėl į pasirinkimą reikėtų žiūrėti rimtai. Atkreipkite dėmesį į pagrindinius parametrus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, norint nuspręsti, kokį elektrinį virdulį geriau pirkti namams.

  Prietaiso tipas

  Elektrinius virdulius reikėtų atskirti nuo panašių dalykėlių: termopuodų, samovarų ir arbatos virimo aparatų.

  • Arbatinukas. Jo esmė yra aiški kiekvienam – tai buitinis vandens pašildymo ir virinimo prietaisas, kuris veikia elektra.
  • skirtumas termo prakaitas Tai, kad šis prietaisas apjungia elektrinio virdulio ir termoso funkcijas: jis ne tik šildo vandenį, bet ir ilgai palaiko temperatūrą. Žinoma, energijos suvartojimas didėja, tačiau tokio požiūrio patogumas neabejotinas, ypač šeimoms su vaikais.
  • arbatos virimo aparatai Tai arbatos gaminimo aparatai. Užpilame vandeniu, dedame arbatos, gauname puikiai paruoštą gėrimą. Artimiausias arbatos virimo aparato analogas yra kavos aparatas.
  • Samovaras atlieka praktiškai tas pačias funkcijas, kaip ir termopuodelis – kaitina, verda, palaiko norimą temperatūrą. Skirtumas tik tas, kad vanduo į puodelį pilamas naudojant mechaninį čiaupą, o ne pompą. Be to, skirtingai nuo termopuodo, samovaras dažnai būna su arbatinuku, sumontuotu ant korpuso.

  Galia

  Svarbu teisingai pasirinkti elektrinio virdulio galią. nes nuo to tiesiogiai priklauso vandens šildymo greitis. Gamintojai siūlo modelius, kurių galia yra 0,6-3 kW. Reikėtų atsiminti, kad pirkdami 2 kW ir daugiau galios virdulį rimtai apkraunate buitinį elektros tinklą. O perkrovimas gali turėti labai rimtų pasekmių: nuo nutrūkusių kamščių iki gaisro.

  Apimtis

  Prekyboje galite rasti kompaktiškų prietaisų 1-2 puodeliams ir 1-2 litrų tūrio arbatinukų, skirtų dviem ar trims žmonėms, ir prietaisų, kurių tūris yra 2 litrai ir daugiau. Čia verta sutelkti dėmesį į tikrus poreikius. Jei gyvenate vienas, tuomet vargu ar reikia pirkti virdulį su didele kolba – ir atvirkščiai, šeimai su vaikais geriau imti didesnį dalykėlį.

  Šildymo elemento tipas

  Vandenį virdulyje galima užvirti atviru ir uždaru kaitinimo elementu. Pirmasis yra metalinė spiralė, esanti elektrinio virdulio apačioje. Pagrindinis prietaisų su tokiu šildymu privalumas bus prieinama kaina. Tačiau jas naudoti nepatogu: ant jų greitai susidaro apnašos, jas sunkiau prižiūrėti, skleidžia didesnį triukšmą. Modeliai su uždaru šildytuvu yra praktiškesni. Esant tinkamam vandens kokybei, jose neatsiranda apnašų ir jos veikia tyliau.

  Kontrolė

  Paprasčiausi mechaniškai valdomi virduliai turi tik vieną klavišą ant korpuso, kuris įjungia šilumą. Daugelyje modelių yra antrasis, kurį paspaudus atsidarys kolbos dangtelis. Tai pati paprasčiausia ir patikimiausia valdymo sistema. Sudėtingesni įrenginiai aprūpinti elektroniniu valdymu. Jie kainuoja daugiau, bet gali padaryti daug daugiau. Tokios programėlės dažnai leidžia pasirinkti, pavyzdžiui, šildymo temperatūrą arba įrenginio įjungimo ir išjungimo laiką.

  Korpuso ir vandens rezervuaro medžiaga

  Norint pasirinkti tinkamą modelį, taip pat reikia žinoti, iš kokios medžiagos geriau pirkti elektrinį virdulį. Labiausiai prieinami yra plastikiniai modeliai. Perkant tokius virdulius reikia atidžiai patikrinti plastiko kokybę, antraip vanduo turės pašalinių kvapų ir skonio. Nerūdijančio plieno arbatinukai yra labiau reprezentatyvūs, bet pavojingesni naudoti, nes verdant jų sienelės įkaista. Stikliniai arbatinukai yra universalūs gaminiai, kurie neturi pašalinių kvapų, tačiau yra gana trapūs. Keraminiai prietaisai geriausiai išlaiko vandens temperatūrą: jie atrodo estetiškai, nekvepia plastiku, bet yra ir gana brangūs.

  Papildomas funkcionalumas

  Pagrindinė virdulio paskirtis – pašildyti vandenį, tačiau prietaisai dažnai būna su įvairiomis galimybėmis. Termostatas leidžia palaikyti nustatytą temperatūrą ilgą laiką. Nuimamas dangtelis palengvina techninę priežiūrą, o nuimamą filtrą galima lengvai išimti iš korpuso valymui. Sauso paleidimo užraktas neleis sugadinti įrenginio. Pažangiausi gaminiai aprūpinti Bluetooth moduliu, leidžiančiu valdyti virdulį per atstumą. Ar visa tai reikalinga, priklauso nuo jūsų.

  Apsaugos funkcijos

  Sauso paleidimo apsauga padės…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *