Ar geliniam lakui kietinti geriau tinka UV, ar LED lempa?

Tradiciškai UV lempos nagams naudojamos jau daugelį metų, o jų kaina, palyginti su analogiškomis LED lempomis, yra labai nedidelė. Tačiau ar LED lempos užgožia jų populiarumą? Ir ar tikrai svarbu, kokio tipo lempas naudojate?

Viskas priklauso nuo asmeninių pageidavimų! Nagų lempos skirstomos į LED arba UV lempas, o tai reiškia viduje esančių lempučių tipą ir jų skleidžiamą šviesą, tačiau yra keletas funkcinių skirtumų, kurie jas skiria.

Kuo skiriasi LED ir UV nagų lempa?

Skirtumas tarp LED ir UV nagų lempos priklauso nuo lemputės skleidžiamos spinduliuotės tipo. Gelinio nagų lako sudėtyje yra fotoiniciatorių – cheminių medžiagų, kurioms sukietėti arba „kietėti” reikia tiesioginių UV bangų ilgio spindulių. Šis procesas vadinamas „fotoreakcija”.

Tiek LED, tiek UV nagų lempos skleidžia UV bangų ilgį ir veikia taip pat. Tačiau UV lempos skleidžia platesnį bangų ilgių spektrą, o LED lempos – siauresnį, tikslingesnį bangų ilgių skaičių.

Atmetus mokslinius faktus, nagų meistrai turi žinoti keletą esminių LED ir UV lempų skirtumų:

LED lempos paprastai kainuoja brangiau nei UV lempos
Tačiau LED lempos tarnauja ilgiau, o UV lempas dažnai reikia keisti.
LED lempos gelio laką gali sutvirtinti greičiau nei UV lempa
Ne visus gelinius lakus galima kietinti LED lempa
Rinkoje taip pat galima rasti UV/LED nagų lempų – jos turi ir LED, ir UV lemputes, todėl galite keisti naudojamą gelinio lako tipą.

Kiek laiko reikia kietinti gelinius nagus naudojant LED ir UV lempas?

Pagrindinis LED lempos privalumas yra laikas, kurį galima sutaupyti ją naudojant, palyginti su kietinimu UV lempa. Paprastai LED lempa gelinio lako sluoksnį užtvirtina per 30 sekundžių, o tai yra daug greičiau nei 2 min., per kurias tą patį darbą atlieka 36 W UV lempa. Tačiau ar tai ilgainiui padės sutaupyti laiko, priklauso nuo to, kaip greitai galėsite užtepti kitą spalvos sluoksnį, kol viena ranka bus lempoje!

Led ir UV lempų geliai

Kai kurie geliniai lakai sukurti naudoti tik su UV nagų lempomis, todėl šiuo atveju LED lempa neveiks.

Visada turėtumėte patikrinti, ar jūsų naudojamo prekės ženklo gelinis lakas yra suderinamas su LED lempa. Visi geliniai lakai bus suderinami su UV lempomis, nes jos skleidžia platesnį bangos ilgio spektrą, kuris gali sutvirtinti visų tipų gelinius lakus. Ant buteliuko bus nurodyta, kokio tipo lempą galima naudoti su produktu.

Kai kurie gelinio lako prekių ženklai rekomenduoja naudoti jų pačių specialiai sukurtą lempą, skirtą konkrečioms jų formulėms – taip dažnai siekiama užtikrinti, kad būtų naudojama tinkama galia ir lakas nebūtų per daug kietinamas.

Ar galite naudoti bet kokią LED lemputę geliniams nagams?

LED lempos nagams skiriasi nuo įprastų LED lempų, kurias galite naudoti namuose, nes jų galia yra daug didesnė. Pastebėsite, kokios ryškios yra LED lempos nagams – taip yra todėl, kad geliniam lakui reikia didesnės UV spinduliuotės nei ta, kurią gali suteikti lauke arba įprasta lemputė.

Tačiau ne visos LED nagų lempos gali sutvarkyti visų tipų laką – kai kurie lakai sukurti specialiai UV nagų lempoms, kaip paaiškinsime toliau…

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *