raujospūdžio matuokliai

Tonometrai skirti slėgiui matuoti. Tai paprasta: ant peties ar riešo užsegamas specialus manžetė, o gauti indikatoriai rodomi pagrindiniame įrenginyje. Kiekvienas turėtų įsigyti gerą kraujospūdžio matuoklį namams, juolab kad šiuolaikiniai modeliai nereikalauja jokių ypatingų žinių ir įgūdžių, todėl jais gali pilnai naudotis kiekvienas. Mūsų geriausi kraujospūdžio matuokliai padės išsirinkti tinkamą modelį.

Turinys

Kurį tonometrą geriau pasirinkti

Kurį tonometrą geriau nusipirkti gydytojui

Kraujospūdžio matuoklių

raujospūdžio matuokliai ant riešo
Lyginamoji kraujospūdžio matuoklių ant riešo lentelė

raujospūdžio matuokliai ant peties
Lyginamoji kraujospūdžio matuoklių ant peties lentelė

DUK

Kaip pasirinkti tonometrą

Kurį tonometrą geriau pasirinkti

Norėdami nuspręsti, kokį kraujospūdžio matuoklį geriau įsigyti savo namams, atkreipkite dėmesį į šiuos svarbius parametrus:

Tipas. Tonometrai gali būti trijų tipų. Mechaniniai su kriauše ir ciferblatu – patys tradiciškiausi mums žinomi modeliai, kurie iki šiol naudojami klinikose. Jie yra nebrangūs, tikslūs ir pigūs, tačiau reikalauja tam tikrų įgūdžių ir nėra ypač patogūs naudoti. Automatiniai kraujospūdžio matuokliai viską daro patys, tereikia uždėti aparatą ant rankos ir paspausti mygtuką – tai patogiausias ir moderniausias pasirinkimas. Galiausiai, pusiau automatiniai kraujospūdžio matuokliai yra dviejų ankstesnių tipų kryžius. Kokį tipą pasirinkti, nuspręskite patys, tačiau naudojimui namuose rekomenduotume nebrangų automatą.

Rankogalių tvirtinimas. Tonometrai tvirtinami prie peties ar riešo. Pirmasis variantas yra labiau pažįstamas ir dažnai tikslesnis. Antrasis yra daug patogesnis, nes riešiniai termometrai yra daug kompaktiškesni ir lengvesni nei pečių.

Manžetės dydis. Priežastis, kodėl prieš perkant būtina pasimatuoti tonometrą, yra ta, kad prietaisas turi atitikti naudotojo dydį. Iš esmės galite sutelkti dėmesį į gamintojo nurodytus matmenis įrenginio techniniuose parametruose. Tačiau atminkite, kad skirtingų rankogalių užsegimai dažnai būna skirtingais būdais.

Mityba. Tonometrai veikia iš baterijų arba iš tinklo. Abiejų metodų privalumai ir trūkumai yra gana akivaizdūs. Idealus variantas yra tonometras su dviejų tipų maitinimo šaltiniais.

Kontrolė. Jis gali būti lietimui jautrus arba vaizduojamas mechaniniais mygtukais. Dažniausiai tai yra skonio ir įpročių reikalas. Nors renkantis kraujospūdžio matuoklį reikia atminti, kad dauguma vyresnio amžiaus žmonių pirmenybę teikia mechanikai ir įtariai žiūri į jutiklinius valdiklius.

Tikslumas. Pagrindinis bet kurios matavimo priemonės indikatorius. Verta paminėti, kad dauguma nebrangių buitinių kraujospūdžio matuoklių nėra labai tikslūs. Svarbiausia, kad paklaida neviršytų 3-5 mm gyvsidabrio.

Įranga. Kraujospūdžio matuoklių gamintojai retai siūlo kokią nors specialią įrangą. Tačiau kai kartu su įrenginiu pateikiamos baterijos, tinklo laidas ir laikymo bei nešiojimo dėklas, tai labai patogu.

Ekranas. Aiškus ekranas su dideliais skaičiais ir apšvietimu yra geriausias pasirinkimas tonometrui, kurį naudos pagyvenęs žmogus. Todėl prieš perkant geriausia įjungti įrenginį ir pasižiūrėti, kaip lengva nuskaityti informaciją iš ekrano.

Kiti variantai. Kai kurie kraujospūdžio matuokliai gali įrašyti matavimų datas ir laikus į vidinę atmintį. Kiti yra sinchronizuojami su išmaniaisiais telefonais ir namų kompiuteriais. Dar kiti palaiko kelis profilius, kad jais patogiai galėtų naudotis visa šeima. Aritmijos jutiklis, širdies ritmo monitorius, ekrano apšvietimas – visa tai labai naudingos ir patogios funkcijos. Apskritai, kuo daugiau galimybių suteikia tonometras, tuo geriau. Svarbiausia, kad prietaisas su jais išliktų patogus ir tikslus – tai vis tiek medicinos prietaisas, nuo kurio gali priklausyti vartotojo gyvybė ir sveikata.


Kurį tonometrą geriau nusipirkti gydytojui

Gydytojui geriausias kraujospūdžio matuoklis – peties mechaninis, nes būtent jis parodo tiksliausius rezultatus. Automatiniai modeliai yra lengviau naudojami ir nereikalauja specialių įgūdžių, todėl, remiantis vartotojų atsiliepimais, jie yra patogūs namuose. Naudoti mechaninį yra šiek tiek sunkiau, nes reikia mokėti sugauti:

✔️ žyma, ties kuria nustoja beldimas stetoskope – tai reiškia, kad arterija visiškai užsikimšusi ir manžetės nebegalima pripūsti;
✔️ kraujotakos atsivėrimo momentas ir pirmojo lašo patekimo į arteriją garsas – tai bus viršutinės slėgio ribos žymė;
✔️ žyma, ties kuria garsas nutrūksta – tai reiškia, kad kraujotaka visiškai atsistato, tai bus apatinė slėgio riba.

Automatiniuose įrenginiuose viso to daryti nereikia, įrenginys viską analizuoja savarankiškai ir tiesiog rodo skaičius. Bet jie ne tokie tikslūs…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *