Norint prie interneto prijungti išmanųjį telefoną, planšetinį kompiuterį, nešiojamąjį kompiuterį, belaidį garsiakalbį ar televizorių, reikia maršruto parinktuvo. Taip pat apsaugo nuo įsilaužimo, nes taip į tinklą nepatenka atskirų kompiuterių IP adresai.
Wi-Fi namuose, biure, restoranuose ir kitose įstaigose dabar yra būtinas daugeliui žmonių. Todėl svarbu žinoti, kokį maršrutizatorių geriau pasirinkti internetui. Kalbame apie pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį prieš perkant ir dalinamės butų, namų ir biurų maršrutizatorių modeliais.
Šios medžiagos jus domina: geriausi „Wi-Fi“ maršrutizatoriai
Vertiname pagrindinį parametrą – dažnį
Pagrindinis maršrutizatoriaus veikimo rodiklis yra duomenų perdavimo sparta. Tai priklauso nuo diapazono, kuriame veikia Wi-Fi tinklas. Dauguma maršrutizatorių turi 2,4 arba 5 GHz dažnį.
Dažnis 2,4 GHz.
Šis dažnis yra labai dažnas, jį palaiko beveik visi maršrutizatoriai.
Argumentai „už” Įrenginiai, veikiantys 2,4 GHz dažnių juostoje, pigesnis ir geresnis signalas praeina per kliūtis: sienas, duris. Pavyzdžiui, maršrutizatorius yra pirmame namo aukšte, o išmanusis telefonas turi internetą net galiniame antrame aukšte.
Minusai. Šis diapazonas yra labai apkrautas, todėl jo prasiskverbimo galia sumažėja. Jei aplink yra daug to paties dažnio maršrutizatorių, interneto greitis bus mažesnis, nei nurodė teikėjas. Esant 2,4 GHz dažniui, interneto greitis paprastai neviršija 150 Mbps, nepaisant gamintojo nurodytų ant pakuotės ribų.
Dažnis 5 GHz.
Jei reikia greito duomenų perdavimo ir gero greičiotada geriau atkreipti dėmesį į maršrutizatorių, kuris veikia 5 GHz dažniu.
Argumentai „už” Ryšio greitis – iki 1 Gb/s.
Minusai. Ne kiekvienas išmanusis telefonas ar garsiakalbis su Alice gali palaikyti tokį dažnį. Todėl maršrutizatorius tinka mažam butui, nes signalas prastai praeina per kliūtis. Iš vieno kambario į antrą signalas praeis, bet ne į trečią.
Įvertinti vietinio tinklo užimtumągalite atsisiųsti Wi-Fi Analyzer ir naudodamiesi juo pamatyti, kokį maršrutizatorių pasirinkti privačiam namui, butui, biurui.
📌 Jeigu tinklų skaičius pagal programą ne didesnis kaip 5-6, galite rinktis žemą dažnį – 2,4 GHz.
📌 Jei yra tinklų nuo 5 iki 12-14, greitis smarkiai sumažės. Kai yra daugiau nei 15 tinklų, net negalite žiūrėti filmo internete. Mums reikia kito dažnio – 5 GHz.
Universalus variantas dideliems ir mažiems kambariams – maršrutizatorius, palaikantis dvi juostas. Pavyzdžiui, TP-LINK Archer AX53, Xiaomi Mi Router 4A, Tenda AC10. Galite sėdėti prie telefono kambaryje ir prisijungti prie 5 GHz kanalo, tada ryšio greitis bus didesnis. O kitame kambaryje, kur 5 GHz signalas nesibaigia, prijunkite prie 2,4 GHz.
Šiuolaikinio standarto pasirinkimas
Yra keli „Wi-Fi“ standartai.
„Wi-Fi 4“ – 802.11n. Maksimalus greitis 150 Mb/s. Remiantis 802.11n standartu, palaikomas kelių srautų duomenų perdavimas tik su vienu klientu, o dalintis šia sparta kitais taškais neveiks. Šis standartas jau pasenęs, todėl neturėtumėte rinktis šios parinkties.
„Wi-Fi 5“ – 802.11ac. Šis standartas gali perduoti greitis iki 1 Gb/s. Dauguma skaitmeninių įrenginių turi vieną priėmimo kaištį ir priima iki 867 Mbps. Svarbus tokio standarto skirtumas yra multistreaming (multistreaming) duomenų perdavimas. Tai geras greito interneto standartas.
„Wi-Fi 6“ – 802.11ax. Jis naudojamas, kai oras yra labai apkrautas. Jis palaiko du dažnius (2,4 ir 5 GHz), suteikia greitis iki 1,2 Gb/s. „Wi-Fi 6“ palengvina bendradarbiavimą, todėl vienu metu galite jį naudoti nešiojamajame kompiuteryje, išmaniajame telefone, išmaniajame televizoriuje ir planšetiniame kompiuteryje. Tai geriausias greito interneto standartas.
Maršrutizatoriai, suderinami su „Wi-Fi 5“ ir „6“ standartais, gali veikti mažu greičiu, nes palaiko ankstesnes versijas.
❗ Bendras tinklo greitis priklauso nuo laidinio ryšio greičio.
Jei teikėjas nustatė 100 Mb / s ribą, joks maršrutizatorius neišduos 300 Mb / s, nepaisant to, kokį maksimalų standartą jis palaiko.
Aprėpties ploto
Priklauso nuo aprėpties…