Kaip nuvalyti geležį nuo kalkių? Namai ir veiksmingi lygintuvo valymo būdai

Kai ant lyginamų drabužių atsiranda į smėlį panašių dalelių ar smulkių akmenukų, tai yra ženklas, kad reikia nuvalyti lygintuvą. Moderniausi lygintuvų modeliai turi automatines funkcijas, kurių dėka nereikia dėti daug pastangų kovojant su kalkių nuosėdų susidarymu. Tačiau ne visi turi modernių modelių, o tai nereiškia, kad negalima spręsti kylančių dalelių problemos. Yra keletas namuose patikrintų būdų pasirinkti. Kaip nuvalyti geležį nuo kalkių? Patikrinkime!

Kaip nukalti lygintuvą su actu?

Kiekvienoje virtuvėje yra actas ir dantų krapštukai. Spintoje rasite įprastus audinius. Iš šių trijų dalykų, pripildę tik paprasto vandens, galite sukurti namų geležies nukalkinimo rinkinį.

Taigi, kaip nukalti lygintuvą su actu?

Paruoštą šluostę reikia sudrėkinti actu, tada uždėti ant dantų krapštuko. Šios „struktūros“ dėka labai lengva patekti į pado plyšius. Kiekviena sagos skylutė turėtų būti prastumta tokiu būdu. Arba galite pabandyti pirmiausia jį pastumti, bet tik su dantų krapštuku, neužsidėdami acte suvilgyto audinio.

Kitas žingsnis – į geležies baką supilti karštą vandenį, sumaišytą su daug acto. Įpylę nustatykite lygintuvą iki aukščiausios temperatūros ir įjunkite garo funkciją. Šiuo metu mes pradedame lyginti naudodami švarią šluostę. Čia kaupiasi nuosėdos. Lyginimas turi būti kartojamas tol, kol ant paruoštos medžiagos nebeliks lygintuvo skalės.

Kai lyginimas baigtas ir visas vandens ir acto mišinys išgaruoja, į baką įpilkite tik švaraus vandens ir vėl įjunkite garo funkciją. Šis žingsnis yra pašalinti acto garus. Lyginant gerai praverti namo langus arba atlikti šį nukalkinimo būdą šalia balkono ar terasos, nes garuojantis actas skleidžia intensyvų, erzinantį kvapą. Pabaigoje pakanka nuvalyti padą drėgnu skudurėliu.

Kaip nuvalyti geležį nuo citrinos rūgšties?

Kaip nukalti geležį nuo citrinos rūgšties, kai po ranka nėra acto? Šiuo tikslu naudojamas valymo tirpalas, pagamintas iš 2 arbatinių šaukštelių citrinos rūgšties, užpiltos stikline švaraus vandens. Likę veiksmai yra tokie patys kaip ir acto tirpalo.

Jei norite naudoti citrinos rūgštį, pirmiausia perskaitykite geležies modelio gamintojo instrukcijas. Deja, ne visus lygintuvus galima taip išvalyti. Pasirinkus tokį valymo metodą tam netinkamame modelyje, gali susidaryti lipnus tepinėlis, kuris, išlindęs per lygintuvo padą, degina ir sukelia labai aštrų ir erzinantį kvapą. Jei susidaro tokia situacija, būtina išjungti lygintuvą ir išvalyti jį visiškai atvėsus, naudojant specialiai tam skirtas priemones, atsižvelgiant į turimą lygintuvo modelį.

Kaip nukalti lygintuvą su soda ir dar daugiau? Naminiai ir veiksmingi būdai

Kitas atsakymas į nerimą keliantį klausimą, kaip nuvalyti geležį nuo kalkių, yra paprastas – kepimo soda pasirodo naudinga. Jis taip pat gali būti derinamas su actu, kad būtų išvalytas lygintuvo padas. Šio tipo mišinys netgi gali atlaikyti sunkius nešvarumus ir nudegimus. Tačiau reikia prisiminti, kad abiejų namų gaminių nerekomenduojama naudoti lygintuvams su teflono ir keraminėmis dangomis.

Apdegusį lygintuvo padą (išskyrus tas, kurių dangos yra minėtos) taip pat galima nuvalyti valgomąja druska, kurios pakanka, kad pabarstytų ant laikraščio, o tada lyginti karštu lygintuvu. Taip pat atsikratome nešvarumų, atsirandančių ant pado, naudodami cigarečių pelenus, kuriuos reikia uždėti ant audinio, o po to nuvalyti padu.

Lygintuvo nukalkinimas nukalkinimu

Tie iš mūsų, kurie nenori gaišti laiko rankiniu būdu šalindami lygintuvą ir nemėgstantys valyti atidarius langus, taip pat intensyvaus, pvz., Acto kvapo, gali rinktis paruoštus preparatus. Lyginimo kalkių nuosėdų šalinimas naudojant nukalkinimo priemonę yra paprastas ir greitas. Dažniausiai preparatai yra miltelių arba granulių pavidalo, kuriuos reikia ištirpinti stiklinėje su šiltu vandeniu, o po to supilti į geležies vandens talpą. Kitas žingsnis yra purkšti garus, kol bakas bus visiškai tuščias. Verta tikrinti švarą lyginant ant švaraus audinio.

Nepaisant daugybės bandymų, dabartinis lygintuvas netinka nukalkinimui? Pats laikas perskaityti vadovą kokią geležį pirkti? Garo lygintuvas ar garų generatorius?

Kaip nuvalyti garų lygintuvą?

Pirmiau minėti lygintuvų nukalkinimo būdai daugiausia taikomi senesniems prietaisams. Šiuolaikiniai garų lygintuvai yra daug malonesni ir, svarbiausia, patogesni naudoti. Gresia ne tik efektyvesnis lyginimas ar automatinis lyginamų audinių temperatūros pasirinkimas. Privalumas yra automatinės nukalkinimo sistemos! Paprastai pakanka kelių judesių, minimalių mygtukų ir veiksmų, kuriuos galima atlikti naudojant „Braun TexStyle 7 Pro“ lygintuvo pavyzdį:

https://www.youtube.com/watch?v=YJ5ExmDLTnA

Daug kas priklauso nuo to, kokį geležies modelį pasirinksite.

Rinkos pasiūlymas neatsilieka, kai kalbama apie prieinamą įrangą, pavyzdžiui, „Lidl“ produktus. Tačiau jei norime, kad lygintuvas ilgai tarnautų ir savo funkcijas atliktų be jokių problemų, verta investuoti į patikrintus gamintojus. „Philips“ prekės ženklas yra pripažintas rinkoje, o „Braun“ lygintuvai su garų generatoriumi yra laikomi geriausia įranga.

Kaip nuvalyti garų lygintuvą?

Garų lygintuvo nukalkinimas nėra sudėtinga užduotis. Paklausus kaip nuvalyti garų generatoriaus lygintuvą, atsakymai priklauso nuo įsigytos prekės. Kuo geresnė, funkcionalesnė ir, svarbiausia, aukštos kokybės geležis, tuo greičiau ir lengviau susidoroti su kalkėmis. Pirkti lygintuvą su garo generatoriumi šiandien nėra problema, ypač kai turite įdomių reitingų, pavyzdžiui, šį: Geriausias lygintuvas su garo generatoriu – lygintuvų reitingas 2021 m.

Kompaktiškas modelis su „CareStyle 2 IS 2044“ garo generatoriumi valomas nuo kalkių nuosėdų, naudojant du filtrus nuo kalkių. Jie apsaugo lygintuvą nuo kalkių nuosėdų susidarymo, išlaiko švarą, bet taip pat padidina tarnavimo laiką iki penkių kartų. Be to, šiuos filtrus labai lengva pakeisti, o vienas rinkinys tarnauja metus.

https://www.youtube.com/watch?v=xuLtf4_DUvw

Savo ruožtu lygintuvo su „Braun CareStyle 7“ garų generatoriumi modelis gali pasigirti novatoriška „Fast Clean“ sistema. Šviesos diodų skydelyje užsidega lemputė, rodanti, kad reikia pašalinti kalkių nuosėdas. Į katilo vidų įdedamas specialus tinklelis, kuris sulaiko didžiąją dalį priemaišų. Po valymo tiesiog pašalinkite vandenį iš katilo, naudodami atidarymo stalčių su piltuvu. Visas procesas trunka mažiau nei minutę, kaip matote toliau pateiktame vaizdo įraše:

https://www.youtube.com/watch?v=LGYX_aKO7Jk

Nepriklausomai nuo to, ar esame seno tipo lygintuvo savininkai, ar pavyko įsigyti išsvajotą, technologiškai pažangų modelį su garo generatoriumi, valymas ir nukalkinimas aukščiau nurodytais metodais nebebus kliūtis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *