Elektronikos pirkėjai dažnai internete ieško patarimų, kaip išsirinkti nebrangų, bet gerą planšetinį kompiuterį. Paslaptis slypi nustatant optimalų modelį konkrečioms užduotims, nes idealaus įrenginio nėra, o bet koks pirkimas visada yra kompromisas. Turite rinktis tarp našumo ir savarankiškumo, kompaktiškumo ir patogumo, žinomo prekės ženklo ir prieinamos kainos.
Turinys
Kaip išsirinkti gerą planšetinį kompiuterį namams ir biurui
Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį vaikams
Kaip išsirinkti žaidimų planšetinį kompiuterį
Kurį planšetinį kompiuterį pirkti
Prieš pereidami prie konkretaus, apibrėžkime bendrą. Visos tabletės gali būti sąlygiškai suskirstytos pagal šiuos kriterijus:
- Ekrano įstrižainėje – dideli įrenginiai (12-13 colių), vidutiniai (9-11 colių) ir maži (7-8 colių);
- Pagal operacinę sistemą – „planšetiniai kompiuteriai“ pagrįsti Android (universalūs sprendimai), iOS (verslui ir reikliems vartotojams), Windows (darbui);
- Pagal modelio auditoriją – vaikiškos konfigūracijos, įrenginiai žaidėjams, namų parinktys, verslo asistentai ir įrenginiai kelyje;
- Kalbant apie interneto ryšį – „Wi-Fi” versijos, kurios priklauso nuo maršrutizatoriaus buvimo, ir LTE modeliai su galimybe įdiegti SIM kortelę, kad galėtumėte pasiekti tinklą iš bet kurios pasaulio vietos;
- Kainos atžvilgiu – nebrangus (pradedantiesiems ir nereikliems vartotojams), vidutinio biudžeto (subalansuotas kainos ir kokybės santykio atžvilgiu), flagmanas (iš esmės geriausi).
Apibrėžę šias ribas, susiaurinsite pasirinkimą iki 5–7 įrenginių. Dabar pereikime prie gilesnių modelių skirtumų, kad išsiaiškintume, kuris planšetinis kompiuteris yra geriausias kiekvienam pirkėjui.
Kaip išsirinkti gerą planšetinį kompiuterį namams ir biurui
Kasdieniniam naudojimui svarbu įsigyti geros kokybės tabletę, kad ji netaptų savininko dirginimo šaltiniu. Jo sąsaja turėtų būti greita ir sklandi, o atminties turėtų pakakti, kad galėtumėte bet kada išsaugoti failą nieko neištrindami iš archyvų. Naudojimui namuose autonomiškumas yra antraeilis dalykas, o jei planuojate dirbti su įrenginiu ne namuose ar biure, geriau ieškoti konfigūracijos su galinga baterija.
Operacinių sistemų ypatybės
Namams priimtiniausiais sprendimais laikomi planšetiniai kompiuteriai su Android ir iOS operacinėmis sistemomis. Pirmieji yra įvairių kainų kategorijų, o Apple planšetiniai kompiuteriai priskiriami prie aukščiausios kokybės.
„Windows“ įrenginiai retai perkami kaip lovos įtaisas, jie daugiausia naudojami darbo užduotims atlikti. Bus patogiau, jei operacinė sistema atitiks jūsų išmanųjį telefoną, tada galėsite turėti vieną paskyrą duomenų sinchronizavimui ir greitai dalytis turiniu tarp įrenginių.
„Apple“ įrenginiai yra stabilesni, kai įdiegtos programos. Jei atsisiuntėte žaidimą ar programą iš „App Store“, programinė įranga tikrai veiks tinkamai.
Tačiau nemokamų programų pasirinkimas „App Store“ kur kas mažesnis nei „Google Play“. Jei programėlę pasirenkate veikti konkrečiose paslaugose, iš anksto patikrinkite, ar jos yra jums patinkančios operacinės sistemos programų parduotuvėje ir ar galima jas įdiegti.
„Apple“ produktai yra beveik bekompromisė: lengvai susidoroja su bet kokia užduotimi, turi kokybiškas kameras, gauna geriausius savo klasėje ekranus, tačiau kartais yra kelis kartus brangesni nei „Android“ ar „Windows“ įrenginiai. Be to, iPad užtikrina efektyvią vartotojo duomenų apsaugą. Ji nėra nulaužta ar nutekėjusi, todėl tokie modeliai bus geriausias sprendimas konfidencialiai informacijai saugoti.
Android operacinė sistema išsiskiria rinkoje esančių programų gausa, tiesa, ne visada kokybiškomis, plačiomis įrenginio pritaikymo galimybėmis bei praktiškumu pramogaujant ar darbe. Tačiau būtent šie planšetiniai kompiuteriai pasensta greičiau nei kiti, todėl sustokite ties dabartiniu modeliu, kad laiku gautumėte programinės įrangos atnaujinimus su naujomis sistemos funkcijomis.
„Windows“ sąsaja nėra visiškai tinkama pramogoms, ji geriau veikia su verslo programomis, todėl šie modeliai yra pageidaujami kaip kompaktiška alternatyva dideliems nešiojamiesiems kompiuteriams.
Ekrano pasirinkimo niuansai
Optimalus ekrano dydis priklauso nuo jūsų planų dėl įrenginio. Jei dirbate patalpoje, praktiškiau rinktis 10 colių ir didesnį modelį, o jei nešiojamumas yra prioritetas, tiks ir 8 colių įrenginys. Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose ekranai jau beveik pasiekė 7 colių ribą, todėl kompaktiškiausios planšetės tik dubliuos telefono galimybes.
Su planšetiniu kompiuteriu bus patogu dirbti, jei jo skiriamoji geba bus ne mažesnė nei 1980×1080 pikselių. Taigi vaizdas bus aiškesnis ir išsamesnis.
Ekranai skiriasi savo technologijomis. Jei gamintojas įdiegė ekraną su AMOLED matrica, vaizdas patiks …