Kaip išsirinkti belaides ausines sportui

Jei mėgstate mokytis skambant muzikai, tam geriausiai tiks belaidės ausinės: laidai netrukdo, o telefonas gali gulėti šalia ir nekabėti kišenėje. Bėda ta, kad tokią programėlę reikia pasirinkti teisingai, o pirkdami dažniausiai daro klaidų.

Turinys

Kuo sportinės ausinės skiriasi nuo kitų

Sportui skirtų ausinių pasirinkimo kriterijai

Kuo sportinės ausinės skiriasi nuo kitų

Pagrindinis skirtumas tarp sportinių ausinių yra tas, kad jos gali būti tik į ausis. Tai labai svarbu. Faktas yra tas, kad primityvios ausinės blogai telpa į ausis, o treniruočių metu jos nuolat iškris. Viršutiniai, ar net daugiau pilno dydžio modeliai uždaro ausį, o tai reiškia, kad ausys nuolat prakaituoja.

Geros sportui skirtos belaidės ausinės – tai puikiai parinkti į ausis įleidžiami modeliai, kurių ausų pagalvėlės tvirtai laikosi ausies landoje, korpusas atviras ir niekaip netrukdo sportininkui.

Sportui skirtų ausinių pasirinkimo kriterijai

Aktyvus triukšmo slopinimas. ANC (Active Noise Cancellation) sistema slopina vartotoją supantį triukšmą naudodama specialų elektroninį procesorių. Naudojant aktyvias triukšmą slopinančias ausines, aplinkos garsai priimami per integruotą mikrofoną ir atkuriami per garsiakalbius antifazėje. Kai pagrindiniam garsui taikoma antifazė, abi bangos sunaikinamos ir lieka tik muzika. Kartais ši parinktis naudojama be muzikos, kad būtų sukurta visiška tyla.

Antifazė garse – garso banga, kuri visiškai kopijuoja pagrindinio garso amplitudę, tačiau viršūnės tampa loviais, o loviai – viršūnėmis. Antifazę galima palyginti su dviem kulkomis, kurių kalibras yra toks pat ir greitis. Jei jie susidurs skrydžio metu, jų energija visiškai užges. Antifazė taip pat turi panašų poveikį.

ANC sistema yra ne visuose sportinių ausinių modeliuose, tačiau jos buvimas yra reikšmingas įtaiso pliusas. Pavyzdžiui, Sony WF-SP700N yra tvarkingos mažos ausinės, kuriose išorinis triukšmas jūsų neerzins.




Versija. Ausinėse gali būti plastikinio lankelio arba vielos formos lankelis. Tai patogu, nes netyčia išmetus iš ausies prietaisas nebus prarastas. Lankelyje yra baterija, elektroninė grandinė ir valdikliai. Pavyzdžiui, „Atom S1“ yra geros belaidės sportui skirtos ausinės, kurios išsiskiria savo patikimumu. Jei dvi ausinės sujungiamos laidu, tai dažniausiai kiekvienoje jo pusėje būna po du dėklus – viename pulte, kitoje baterijoje. Populiarus panašus modelis yra Plantronics BackBeat FIT 305.




Įdėklai gali turėti visiškai nepriklausomą dizainą vienas nuo kito. Jie niekaip netrukdo treniruotis, tik iškritus įtaisui iš ausies galima jį pamesti. Vertas pavyzdys yra JBL Under Armour Project Rock True Wireless Flash – garso kokybė labai gera.

Bluetooth versija. Kuo aukštesnė versija, tuo patikimesnis belaidis ryšys su signalo šaltiniu. Pageidautina, kad būtų Bluetooth 5.0, kaip JBL REFLECT FLOW – geros belaidės ausinės sportui.




Ausų pagalvėlės. Silikoniniai ausų kištukai turi tvirtai pritvirtinti prietaisus sportininko ausyse ir neleisti jiems iškristi – tai yra pagrindinis dalykas. Jie taip pat apsaugo garsiakalbį nuo pažeidimų. Ausų pagalvėlės pagamintos iš hipoalerginių medžiagų. Paprastai gamintojai naudoja įvairaus tankio ir storio silikoną. Kartais yra poliuretano putų arba putų-silikono variantų.

Silikoninės ausų pagalvėlės yra labai patvarios ir higieniškesnės nei pagamintos iš putplasčio. Melomanai teigia, kad putplasčio ausų pagalvėlės suteikia geresnį garsą, tačiau ausų vaškas užkemša jų poras, o po šešių mėnesių jie labai susidėvi ir juos reikia keisti. Silikoninės putos turi ilgesnį tarnavimo laiką, tačiau vis tiek yra daug prastesnės už tradicines silikonines ausų pagalvėles.

Svarbiausia yra ausinių pagalvėlių patogumas ir patogumas.

Akumuliatoriaus talpa ir įkrovimo greitis. Baterijos talpa priklauso nuo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *