Pirmosios veiksmo kameros buvo išdėstytos kaip sporto atributika. Pramonės pionieriai buvo sukurti taip, kad sukurtų priedus, leidžiančius snieglenčių, kalnų dviračių, laisvo stiliaus motokroso ir kitų ekstremalių sporto šakų mėgėjams įamžinti įspūdingiausias akimirkas, neribojamos kamerų dydžio ir išmaniųjų telefonų trapumo.
Turinys
Formos koeficientas
Matricos skiriamoji geba ir kadrų dažnis
Apsaugos laipsnis
Vaizdo stabilizavimas
Žiūrėjimo kampas
Darbas neprisijungus
WiFi modulis
5 populiariausios veiksmo kameros pagal „MyGadget“.
Laikui bėgant kompaktinių vaizdo kamerų privalumus įvertino stogdengiai, tinklaraštininkai ir paprasti žmonės. Auganti paklausa neliko nepastebėta rinkodaros specialistų, o rinką greitai užplūdo įvairių kainų segmentų veiksmo kameros.
PDF failą su visų reitinge išvardytų veiksmo kamerų pranašumais ir trūkumais galite atsisiųsti šio straipsnio pabaigoje.
Blogai informuotas vartotojas turi akivaizdžių sunkumų rinkdamasis veiksmo kamerą. Kuriais gamintojais pasitikėti? Ar tarp nebrangių modelių yra vertų? Kaip pasirinkti užpildą, funkcijas, žiūrėjimo kampą? Nuo daugybės klausimų kaleidoskopo man sukasi galva…
Kad jums būtų lengviau pasirinkti, MyGadget bendruomenės ekspertai papasakos apie pagrindinius kriterijus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, atsižvelgdami į veiksmo kameros naudojimo tikslus ir sąlygas.
Formos koeficientas
Pirmąją masinės gamybos veiksmo kamerą amerikiečių kompanija „GoPro“ išleido 2012 m. Gaminys įgavo formą, primenančią „muilo dėžutės“ kamerą. Turint galvoje didžiulį GoPro vaizdo įrangos populiarumą, visiškai suprantama, kodėl dauguma gamintojų ėmė gaminti atsekamąjį popierių iš šios formos. Ir net dabar, po 8 metų, „copy-paste“ mada niekur nedingo: 80% veiksmo kamerų yra panašios į originalų pavyzdį.
Tačiau yra ir kitų sprendimų. Pavyzdžiui, dabar populiarios miniatiūrinio kubo formos veiksmo kameros. Jie užima mažiausiai vietos ir, atitinkamai, yra patogūs nešiotis kaip kišenėje. Taip pat paklausūs modeliai su pailgu korpusu, objektyvu gale ir laikikliu, kurį patogu pritvirtinti prie šalmo. Tokie įrenginiai yra paplitę tarp velo ir motociklų vairuotojų.
Matricos skiriamoji geba ir kadrų dažnis
Vaizdo detalumas priklauso nuo raiškos. Paprastai pripažįstama, kad HD kokybės pakanka namų vaizdo įrašams filmuoti; dienoraščių rašymui – Full HD, o ekstremaliam sportui – 2K, 2,7K ir 4K. Tiesą sakant, HD kokybės anksčiau ar vėliau pradeda trūkti net tiems, kurių kameros veikla apsiriboja pirmųjų vaiko žingsnių filmavimu ir kepsnine su kaimynais. Tai lengva patikrinti tiesiog peržiūrėjus atsiliepimus. Rekomenduojame apsvarstyti modelius su Full HD ir didesne raiška. Beje, perkant veiksmo kamerą, kuri filmuoja 4K, viename buteliuke iš karto gaunate kelias raiškas – puiki galimybė palyginti fotografavimo kokybę.
Kadrų dažnis (fps) – dar vienas parametras, kurio nereikėtų ignoruoti, ypač renkantis fotoaparatą sportui. Žmogaus akis, žiūrėdama vaizdo įrašą standartiniu greičiu, 24 kadrus per sekundę suvokia kaip nenutrūkstamą vaizdą. Bet jei žiūrite sulėtintai, čia padidintas kadrų dažnis leis jums gauti sklandesnį ir išsamesnį vaizdo įrašą.
Apsaugos laipsnis
Kadangi veiksmo kameros skirtos veikti ekstremaliomis sąlygomis, jų apsaugai keliami didesni reikalavimai. Beveik visi įrenginiai turi atsparų smūgiams dėklą ir pagrindinį atsparumo drėgmei lygį, kuris apsaugo nuo purslų. Taip pat yra geriausių modelių su visa apsauga nuo dulkių ir drėgmės pagal IP 67 standartą, kurie taip pat tinka nardymui. Nebrangių prietaisų gamintojai veiksmo kameras dažnai komplektuoja sandariomis dėžėmis. Tačiau čia yra minusas – dėžutė uždaro mikrofoną, tai yra, galite pamiršti apie aukštos kokybės garsą.
Vaizdo stabilizavimas
Kai fotografuojate dinamiškai, veiksmo kameros objektyvas drebės, net jei jis yra tvirtai pritvirtintas prie jūsų dviračio šalmo ar vairo. Norėdami filmuoti be iškraipymų, geriau pasirinkti modelį su vaizdo stabilizavimu. Optiniai stabilizatoriai veiksmo kamerose nėra įprasti, dažniausiai naudojami programiniai sprendimai.
Žiūrėjimo kampas
Be išimties visos veiksmo kameros turi plataus kampo objektyvus: nuo 120 iki 190 laipsnių. Platus aprėptis leidžia daugiau tilpti į kadrą, tačiau čia yra subtilumo. Padidėjus žiūrėjimo kampui, didėja žuvies akies efektas, ty vaizdas tampa statinės formos. Iškraipymas yra ryškesnis naudojant plataus kampo objektyvus, tačiau, vėlgi, daugelis žmonių perka veiksmo kameras dėl aprėpties. Neteiksime pseudoekspertų rekomendacijų, tokių kaip „pasirink aukso vidurį“. Tiesiog turėkite tai omenyje prieš pirkdami.