Geriausi automatiniai skaitytuvai automobilių diagnostikai

Automobilių skaitytuvai tampa vis populiaresni automobilių ir sunkvežimių savininkų tarpe. Sumaniai juos naudodami sutaupysite automobilio remontui nesikreipdami į autoservisą. Kaip išsirinkti ir įsigyti automatinį skaitytuvą diagnostikai?

Atidžiai stebime naujus automobiliams skirtų prietaisų modelius. Kai tik atsiranda kokybiškų ir patikimų, testuojame ir papildome įvertinimą.

Gedimai automobilyje nustatomi vizualiai, net jei nesate mechanikas nuo Dievo. Akivaizdžiausias signalas yra geltonos ir raudonos indikatoriaus piktogramų atsiradimas prietaisų skydelyje. Jie „praneša“, kad mašinai reikalinga techninė priežiūra, diagnostika ar remontas. Šių piktogramų dekodavimą lengva rasti internete.

Alyvos lašai po dugnu, beldimas variklyje, benzino kvapas salone, trūkčiojimai važiuojant ir kiti ženklai taip pat rodo gedimus. Anksčiau problemos sprendimas buvo vienareikšmis – kreipimasis į autoservisą, tačiau šiandien automobilio savininką gelbsti automobilio diagnostikos skaitytuvas. Jis neatvykęs į servisą nustatys daugybę problemų, padės jas pašalinti.

  Ką daro skaitytuvas

  Mašinos mazgai ir mechanizmai aprūpinti jutikliais, kurie reaguoja į jų darbo pokyčius. Visa dabartinė informacija patenka į elektroninį valdymo bloką – ECU, mašinos smegenų centrą, kuris nuolat keičiasi su visais sistemos komponentais. Prie jo prijungtas skaitytuvas, skirtas diagnostikai ir klaidų aptikimui. Informacija rodoma įrenginio ekrane arba per Bluetooth ir Wi-Fi perduodama į nešiojamojo kompiuterio, planšetinio kompiuterio ar išmaniojo telefono ekraną.

  Įrenginys gali aptikti gedimus šiuose mazguose:
  ✔️ variklis, laidai, žvakės;
  ✔️ greičių dėžė, akumuliatorius, generatorius;
  ✔️ stabdžių sistema;
  ✔️ hidro ir elektrinis vairo stiprintuvas;
  ✔️ GPS navigacija;
  ✔️ pakaba;
  ✔️ prietaisų skydelis;
  ✔️Spyna, signalizacija ir kt.

  Išvardinome pagrindines automobilio sistemas, tačiau skaitytuvas visus elementus tikrina jutikliais – jų yra daug daugiau. Kaip išsirinkti geriausią automatinį skaitytuvą automobilio diagnostikai? Pažiūrėkime, kokie jie yra.

  Kas yra automatiniai skaitytuvai

  Nuskaitymo įrenginiai skirstomi į tris grupes.

  Prekybos įmonės
  Sukurti dirbti įgaliotųjų atstovų automobilių servisuose ir sukonfigūruoti dirbti su konkrečios markės automobiliais arba su vieno gamintojo modeliais. Profesionalus automatinis skaitytuvas nuodugniai patikrins visas mašinos sistemas ir komponentus, iš naujo nustatys klaidų kodus, patikrins mechanizmus, įjungs arba išjungs įrangą.

  Kelių prekės ženklų
  Populiarus instrumentas, naudojamas diagnozuoti įvairių markių automobilius, gaminamus Amerikoje, Europoje, Rusijoje, Azijoje. Jie dažnai naudojami mažose ir vidutinėse automobilių remonto dirbtuvėse: funkcionalumas leidžia nustatyti elektroninės valdymo sistemos gedimus, nuskaityti ir iš naujo nustatyti klaidos kodą.

  Vintažinis
  Paprasti ir nebrangūs automatiniai skaitytuvai savarankiškam naudojimui. Kaip ir prekybos įmonės, jie palaiko darbą su vienu prekės ženklu ar vieno gamintojo modeliais. Jie skiriasi funkcijų rinkiniu: yra įrenginių, galinčių atlikti išsamią diagnostiką arba aprūpinti vidutinėmis galimybėmis.

  Kaip automatinis skaitytuvas prijungiamas prie borto kompiuterio

  Prie borto kompiuterio įrenginys jungiamas per OBD-2 jungtį – toks šiandien pasaulyje priimtas standartas, su tam tikromis išimtimis. Privalomas JAV visoms transporto priemonėms nuo 1996 m., o Europoje – nuo ​​2001 m. Bet, pavyzdžiui, Japonijoje vidaus rinkai gaminami automobiliai su vairu dešinėje šio standarto nepalaiko – tik eksportuojami į JAV, ES ar Kiniją.

  Su Rusijos automobilių pramone yra sunkiau. Rusijos Federacijoje šis standartas yra neprivalomas ir tik dalis VAZ, GAZ ir UAZ gamyklų modelių yra su juo. Apsvarstykite šią informaciją prieš pirkdami skaitytuvą.

  Standartinė OBD-2 jungtis yra 16 kontaktų trapecijos formos korpusas, kuris atrodo kaip HDMI kabelio jungtis. Kai kurie gamintojai montuoja savo įvadus (dažnai sunkvežimiuose), tačiau adapteris išgelbės situaciją. Jungtis yra skirtingose ​​vietose:
  ✔️ į dešinę nuo vairo arba po juo;
  ✔️ po rankiniu stabdžiu;
  ✔️ porankio viduje;
  ✔️ po žiebtuvėliu;
  ✔️ Kitose vietose, net už pirštinių skyriaus (Reno mieste).

  Tiksli OBD-2 vieta nurodyta transporto priemonės vadove.

  Štai ko ieškoti, jei norite išsamiau suprasti jungtis.

  Geriausių . automatinių skaitytuvų

  Skenerių automobiliams tope surinkome populiarius ir funkcionaliai patogius įrenginius, atsižvelgdami į pirkėjų, pardavėjų, serviso meistrų nuomones.

  Apžvalgai pasirinkome skirtingus automatinių skaitytuvų modelius – nuo ​​biudžetinių iki profesionalių. Neįmanoma tiksliai pasakyti, kuris iš jų geresnis, nes universalių įrenginių nėra. Prieš perkant patariame atidžiai perskaityti aprašymą ir …

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *